1. Reklam

1. sro-tr
      hypersilkroad
      experincesro
      sroline
      expriseonline

Monitör Sorunu Anlayan Gelsin

1. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar pc monitör modeli Philips 107 E5 ekran ayarları kendiliğinden açılıyor ve kendiliğinden ayar yapıyor monitörün düğmesindeki tuşların görevleri değişti OK tuşu aşşağıya inme görevi + tuşu OK görevini - tuşuda OK görevi görüyor ne yapmalıyım kafayı yemek üzereyim.Kilidi kendi kendine açıyor kendi kendine kapatıyor.Normalde OK tuşuna bastım mı Menü açılırdı şimdi bazen contras bazende Parlaklık ayarı açılıyor bazen OK tuşu hiç çalışmıyor Bide son zamanlarda CS 1.5 oynarken klavyedeki tuşlar sağa sola gitmeye çalıştığım zaman gitmiyor diyorum ki acaba monitörün ayarlarıyla ilgili klavyede bulunan tuş varmı tuşlardan mı kaynaklanıyor yoksa monitörün tüpü mü bitti pc 6 senelik :twisted: babam pc değiştirmeye yanaşmıyor Ablam ÖSS yi kazandı Ankaraya gidiyor nedeniyle babam ablama boyuna para yollayacak bundan sebepde pc alması tehlikeye girdi :| ne yapmam lazım cevaplarınızı bekliyorum

2. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    Bilgisayarında Virus var format at bilmiorsan Google den Bitdefender yaz free online scanner de bilgisayarını tarat bişi kalmaz.Ama formatı oneririm.

3. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Monitörün ayarlarıyla virüsün ne ilgisi olabilirki ? saçma bence

4. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    Lütfen güldürme beni sen dedigimi yap. Cok alakası var kendi kendi acılıor diyorsun virus acıor işte gıcık virusleri bunlar.

5. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yapıyoruz 10 dk kaldı değişen bir şey yok...

6. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şu anda sen beni güldürdün ben sana dedim virüs ile alakası yok...Haata devam ediyor bitdefender ile 2 kez tarattım combofix,avast,nod32,HijackThis,Kaspersky hepsini denedim düzelmedi düzelmedi düzelmedi böle bilgisayarın a.... koyim hayatıımı kararttı canımdan bezdirdi dayanacak gücüm kalmadı bilgisayar yakında parçalanmış olacak cinnet geçirecem olmuyor olmuyor olmuyor bide pcden avastı olmadı silemedim silinmiyor unlockerlan kilidi kalırıyorum silmiyor ne yapim kafayı yicem.

Acaba IP adresim mi hacklendi biri oynatıyor mu beni bilenler sölesin lütfen....????

7. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    pff format at diyorum.

8. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşım bnce formatlıkta bi işi yok bilgisayar acayip hızlı çalışıyor pcde virüs olmadığına eminim bnce sorun monitörde monitörden anlayan biri olsa hemen çözer eminim.

9. BoOoOS

BoOoOS Bilgiliyim

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    pc donanım
    oke ozaman sen bilirsin

10. E0N

E0N Bilgiliyim

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bu sorun bendede vardı bun sorun ya monitör e gelen kablolarda sorun var yada monitörün yazılımsal olarak kilitlenmiş
    kablolarda kısa devre yaptıgında cıkıyor ben kabloyu değiştim sorun ortadan kalktı
    fakat sen önce yazılısımsal olarak çözmeye bak eger olmazsa kabloyu değiş yazılımsal olarak monitörun menusune girmek için 1 tuş var ona 20 saniye basılı tut ve kilit açılsın sonra auto adjustment secenegini iptal et ege bu yöntem olmazsa kabloyu değişeceksin.

11. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Auto adjustment seçeneğini bulamadım bnm monitörüm markası Philips 107-E51 ayarlar farklı olabilir monitör ayarlarında dediğin seçeneği bulamadım bide menüyü açar açmaz ayar yapmaya başladı :twisted:

12. Sp00Ky

Sp00Ky Öğretiyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Sen en yakın güvenilir bir pc teknik servisin yolunu tu. Ben burdan bnm Monitör ayarlarını vericem olmaz senin ki gbi bir monitörümün olamsı lasım ezberede bilemem senin kileri onun için pc teknik sevisine götğr 15 dK larını almaz burdada milletle güldürme bni olayları olmaz. ayrıca adam yardım etmek istemiş güldürme diyorsun madem dediklerini yapmicaksın nden buraya konu açtın ve abuk zubuk cevaplar veriyorsun ?

13. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Nediyon kardeşim abuk subuk mesajımımı gördünde böyle diyosun ii oku mesajları abuk subuk neresi tmm adam yardım etmiş dediklerini harfiyen yaptım hemde fazlasıyla yaptım mesajdada belirttim olmadı dedim formatla alakası yok yani yazılımsal bi sorun deil donanımsa bir sorun dedim monitörden anlayan biri çözer dedim abuk subuk bunun neresi güldürme beni meselesine geleyim o adam dedi güldürme beni dediklerimi yap sonra dediklerini yaptım olmadı bnm güldürme beni dememin sebepi de bn ona yazılımsal değil donanımsaldır dedim o hyr yazılımsaldır dedi bn ondan dedim o lafı buraya gelipte sen abuk subuk mesaj yazma bana yardım etmeye çalışan biriyle dalga geçmem sorunumu çözemediyse bile başımın tacıdır.Milleti boşu boşuna yere birbirine düşürme... :!!&%&!

14. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar artık pc engelleyemiyorum kendi kendine ayar yapıyor kafayı yemek üzereyim allah rızası için yardım !!!!!!

15. yupoo15

yupoo15 Yeni üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bi yolunu bulduysan bana da söylermisin nasıl yaptığını. aradan 1 yılı aşkın bi süre geçmiş.eğer hala bilgisayarı parçalamadıysan bi yolunu bulmuşsun gibime geliyor.benim monitör arkadaşın ki gibi philips 107 E5. 2003 yılında almıştım.2008 de kablosu kırıldı.imkanlarım çerçevesinde kablosunu değiştirttim monitör bulanık görünüyor.renk kaybı var soluk karanlık bi görüntü var.taa ki 2 ay öncesine kadar tek sorun buydu ve bu lanet olası şey başıma gelene kadar.kendi kendine ayar yapıyor.kontrastı değiştiriyor.kilit dinlemiyor.bana karşıma geçipte format at demeyin.hard diskim yandı yenisini aldım eve geldim 15dk içinde bu olay tekrar etti.formatla çözülecek bi durum değil.şimdiden teşekkürler...

16. dizanteri61

dizanteri61 Öğreniyorum

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Monitörün içini aç Tuş yerini sök tuşları çıkarıp tekrar tak sonra yerine koy(Tuşların aynı sertlikte olmasına dikkat et yani tuşa bastınmı aynı sesi çıkarsın).Monitörün içinide iyi bir temizle.Ben böyle yaptım düzeldi..