Modem huawei hg521 beyaz bişey.
şimdi tek sorun şu arkadaşlar...
evde 3 kişiyiz biz 2sinde samsung leptop var 1 tanesi acer
samsunlar baglı iken ister kablolu ister wireless internet tıkır tıkır..
acer girdigi anda beni silkroad direk DC veriyor.
ACER'e format attım. C'ye D'ye format attım hemde. yine aynı sorun devam ediyor.. swich aldım geldim sırf wirelesmi cekmiyor diye.. yok yine aynı. kendi bilgisayarımada format atacam yakında az kaldı. sinirden cıldırcam.. acer ne zaman acılsa pat diye dc yiyorum.. giriyorum mesela 15 dk sonra yine dc yiyorum.. ibot'da kendinden gecti.. napmam gerekiyor bi türlü bilemedim

bu huewei dediğin telekomun verdiği modem ise bendede vardı memnun kalamadım airties'e döndüm. Sorununa gelince hiç bilmiyorum :lol: ama arkadaşın dediği gibi virüs olabilir bide bi arkadaşından laptop alıp onla bağlanmayı denesen :)

Takımı
Galatasaray
modemin routing özelliği ile alakalı bir şey sanırsam. Pek bilmeden konuştum ama bir araştır max. sayısını ^^

cevaplar için saolun ama bise dicem. acer'i c ile d birlikte formatladım formattan hemen sonra antivir ile taradım. temiz cıktı. zaten formattan sonra sadece windows 7 yüklü..

1 hafta sadece samsunglar baglı idi hiç bir problem yoktu.. 1 haftada 1 kere kesildi..
acer geldigi gün 28 kere silkroad online dc verdi.. aksamına format attım.. tarattım.. 1 gün iyi gibiydi zaten o gün nete girmediginden format sırasında.. ertesi gün yine aynı.. 20 kere dc..

hayır anlamadıgım formatta attım simdi ben napcam.. yine format atsam daha yeni attım.. formattan sonra ilk olarak antivir kurdum.. AVG de var onuda kurarım sorun virüsmü bilmiyorum ama bana değil gibi geliyor. çünkü internet kopmuyor.. yani ışıklar sönmüyor sadece DC oluyorum

Ayrıca cevaplardan birisinde modemin routing sayısı demis.. sanırım erisilebilen max kullanıcı sayısı diyor ki o da 32 su anda.. modem ayarlarından baktım

su anda zaten ssadece acer ile benim samsung var.. acer'den internete sadece ezel gibi dizileri falan izlemeye giriyor arkadas :D bos islerle ugrasıyor o.. hani diyeceksiniz ki interneti komple cekiyor falan.. o sadece faceye girse bile ben dc yiyorum. sro'yu sadece ben oynuyorum. digerlerinden sro yok. sadece sro'da değil zaten warcraft DotA'yı online oynarkende Dc oluyorum.. bu sorunu çözemedim gitti 2 aydır aynı sorun. ACER geldimi internet kendinden geciyor ama yarın birgün kendi bilgisayarımada format atacam..

son olarak net balancer diye bir program kurdum.. bant genisliklerini kontrol altına almak icin.. yine dc yiyorum.. acer'e 1mbit download ve buna uygun bi upload bant genisligi sınırı koydum.... yine DC yiyorum.. cıldırcam yaa.. bak su anda acer tamamen kapalı.. 1 saatir DC yok.. acer acıldıgı anda dcler baslıyor.

Yukarı Alt