1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

# Mısır Piramitleri Esrarı #

1. Brooklyn

Brooklyn Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Talebe
    Mısır Piramitleri​

Genel Bilgi

Mısır Piramitleri , Mısır’da yer alan eski piramit şekillerde yapılardır. Mısır’da 100’den fazla piramit vardır. Piramitlerin çoğu Eski Krallık Dönemi'nden Orta Krallık Dönemi’ne kadar firavunların mezarı için inşa edilmiştir. Bilinen en eski piramit 3. Hanedan döneminde inşa edilen Basamaklı Piramit’tir. Bu piramit ve etrafını çevreleyen bloklar; mimar İmhotep tarafından tasarlanmıştır. Ayrıca bu yapılar dünyanın en eski şekilli taşlardan inşa edilmiş yapısıdır. En çok bilinen piramitler Gize’de bulunmuştur. Birkaç Gize Piramidi şu inşa edilmiş en büyük yapılardandır. Gize Piramitleri’nin en büyüğü olan Keops Piramidi şu ana kadar zarar görmeden ayakta duran Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri olarak görülmektedir.​

---

Her biri 20 ton ağırlığında olan taşlardan yapıldığını göze alırsak büyük bir gizem var. 8O O dönemlerdeki insanlar metre birimini elbetteki bilmiyorlar. Günümüzde teknolojisiyle yapılan gökdelenlerde bile sapma , hata olabiliyor .
    Peki o dönemlerde ki teknolojiyle bu şaheserlerin ortaya çıkmasını nasıl açıklayabiliriz acaba ? :? Bunu kimse bilmiyor. Çeşitli iddia , rivayetler var ama bu büyük bir sır. Bu konu benim çok dikkatimi çekmiştir şimdiye kadar. Bu yüzden bu arşivi paylaşma isteği duydum . Benim gibi ilgilenenler sonuna kadar okumak isteyecektir :coffee:

Devam edelim bu şaheserlerin gizemlerine :

:arrow: Piramitler birinin anısına veya adına yapılıyordu ve onun bulunduğu odaya yılda sadece ve sadece 2 defa güneş girmektedir. 8O Bu ayarlamayı , hesabı günümüz koşullarında bile yapabilmek mümkün değil gibi gözüküyor :? Peki ya o dönemlerdeki insanlar :? Bu da büyük bir sır :|

:arrow: Piramitlerin içindeki mumyalarda bilinmeyen bir radyoaktif enerji olduğu için araştırmak isteyen bilim adamlarının 12 ' si kanserden öldü

:arrow: Ayrıca piramitlerin içinde radar , sonar gibi cihazlar çalıştırılamıyor :|

:arrow: Piramitin içinde bırakılan süt bir kaç gün taze kalır ve sonunda bozulmadan yoğurt halini alır 8O

:arrow: Bitkiler piramitlerin içinde daha hızlı büyür :|

:arrow: Piramitin içine bırakılan su 5 hafta süreyle orada kalırsa sonunda yüz losyonu olarak kullanılabilir

:arrow: Çöp bidonu içindeki yemek artıkları, hiç koku vermeden Piramit içinde mumyalaşır.

:arrow: Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar büyükçe bir Piramit’in içinde daha çabuk iyileşme eğilimi gösterir.

:arrow: Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğu hakkında bir bilgi yoktur; araştırmacıların çoğu, ya içinde kayboldular ya da aynı yerde birkaç tur attılar, fakat içlerini göremediler. İşte bu nasıl bir hesaplamadır . Rastlantı olmadığı kesin

:arrow: Piramitlerin içi yazın soğuk kışın sıcak olur. Aghh ah köyümü hatırladım

:arrow: Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir. Bunu bilerek mi yaptılar acaba ?

:arrow: Büyük Piramit,dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.

:arrow: Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir. Vay anasını

:arrow: Piramit dev bir günes saatidir.Ekim ortasiyla Mart basi arasinda düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yilin uzunlugunu gösterirler.Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin tas levhalar üstinde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlissiz olarak saptanabiliyordu. Bunu bile eğer düşünerek yaptılarsa diyecek söz bulamıyorum .

:arrow: Büyük Piramit’le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.

Bunun gibi inanılması zor sayısal veriler var ama daha fazla sıkmak istemiyorum :)

Piramitler hala yapımları esnasında ki gizemi korumaktalar. İşçilerin olağanüstü bir çabayla günde 10 metreküp taşı üst üste koyduklarını kabul edersek keops piramidinde yer alan yaklaşık 2.5 milyon metreküp taş, 250.000 gün, yani yaklaşık 664 yılda yerleştirilebiliyor. Oysa piramitler 20 ila 30 yıl arasında bir sürede tamamlanmıştır

“Şimdi bak Allah’ın rahmet eserlerine, ölümünün ardından yeryüzünü nasıl diriltiyor. İşte bunu yapan, ölüleri diriltendir; Onun gücü herşeye yeter.” (Rûm 50)

Bütün bu olayların gizemi hala bilim adamları tarafınca araştırılmakta . Mantıklı bir açıklaması yok gibi . Bir iddia , rivayette şuydu yanlış hatırlamıyorsam :
    Piramitlerin duvarlarındaki işlemelerde piramitler yapılırken yardımcı olan çeşitli yaratıklar ve yukarıda da bir uzay gemisi !

Gerçek olup olmadığı tartışma konusu olsa bile sonucu değiştirmiyor . Bu şaheserlerdeki gizem hala çözülemedi !

*

2. XER0

XER0   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Öğrenci
    Güzel konu olmuş, teşekkürler :P

3. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bildiklerim dışında başka birşey yoktu,paylaşım için teşekkürler :muck:
    p.s:Bu konuyu 2 gün sonra ben açmayı düşünüyordum :curtain:

4. Mojito

Mojito   olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    BU konu verildi diye hatırlıyorum.....

5. WosT

WosT Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İlginç bilgiler sağol.

6. Hypnosis

Hypnosis Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende bir slayt vardı formattan sonra gitti

7. NighTwaLkeR

NighTwaLkeR Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana göre kaza kaza yapmışlar büyütülecek bir gizem değil.

8. BaSoryong

BaSoryong Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrençi :)
    daha once bır dergıde okumustum sağol güzel paylasım

9. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar: