Galatasaray'ın transferini askıya aldığı Zvjezdan Misimoviç, Bosna Hersek medyasına verdiği demeçte, “Galatasaray'a tarih yazmaya gidiyorum” dedi. Yönetimin Wolfsburg'a “Lincoln taktiği” uyguladığı öğrenildi.

Taraftarların kadroda görmeyi çok istediği futbolcuların başında Zvjezdan Misimoviç geliyor. Wolfsburg başta Boşnak yıldızı satmayacağını açıklamıştı. Ancak Diego transferinin ardından Misimovic gözden çıkarıldı. Schalke’nin de devreden çekilmesiyle bu futbolcunun Sarı-Kırmızılı formayı giymesine kesin gözüyle bakılmaya başlandı. Ancak Wolfsburg’un 8 milyon Euro’yu 1 yıl içerisinde istemesi yüzünden yönetim transferi askıya aldı. Yönetim bunun üzerine daha önce Lincoln transferinde uyguladığı taktiği devreye soktu. Her konuda anlaşma sağlanan Misimovic, Wolfsburg yönetimine rest çekerek, “Burada kalmak istemiyorum. Beni Galatasaray’a satın” dedi. Zvjezdan Misimovic, önceki gün kendi ülkesinde basına çok önemli açıklamalar yaptı.

“Tarih yazacağım”
Başarılı orta saha oyuncusu, “Galatasaray’a tarih yazmaya gidiyorum. Takımı yakından takip ediyorum. Son zamanlarda zor günler geçirse de Galatasaray çok büyük ve önemli tarihi olan bir kulüp. Yeniden ayağa kaldırmakta zorluk çekmeyeceğiz” dedi. Yönetimin, transferin bitimine sayılı saatler kala Misimoviç’e imza attırabileceği öğrenildi.

Yukarı Alt