Milli Takım kadrosu netleşti
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, EURO 2008 için 23 kişilik kadroyu belirledi. Terim, İbrahim Kaş, Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk'ün kadrodan çıkarıldığını açıkladı.

A Milli Takım'ın EURO 2008 finallerinde mücadele edeceği 23 kişilik kadro netlik kazandı.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Almanya'da düzenlediği basın toplantısıyla İbrahim Kaş, Halil Altıntop ve Yıldıray Baştürk'ün kadrodan çıkarıldığını açıkladı.
Aldıkları kararı üç futbolcuya söylediklerini ifade eden Terim, "Kadrodan çıkan oyuncular da bizim birer parçamız. Mutlaka üzüleceklerdir. Bunlar da doğaldır. Bu tercihler çok kolay tercihler değil. Zor olduğunu herkes bilir ancak benim de görevim bunu yapmak. Kadro yapımız nedeniyle böyle bir karar almak zorunda kaldık. Çünkü kadroyu yaparken birbirinin alternatifi olan oyunculara daha ağırlık vermek durumundayız" dedi.
Daha sonra neden bu üç ismi seçtiğini açıklayan Terim, "Nihat-Semih önceliğini görerek, Halil'in pek şans bulamayacağını düşündük. Yıldıray uzun bir zaman bizimle birlikte olamadı. Mutlaka o da EURO 2008'de olmak istiyordu ama baktığımızda Emre – Arda – Yıldıray üçlüsünün aynı anda olamayacağını gördük. Yıldıray'a ilk 11'de şans veremeyecektim. Böyle bir oyuncunun da yedekte olmayacağını düşündüm. Gökhan Zan ve Servet'in iyileşmesi, Sabri-Hamit ikilisinin sağ tarafta daha uygun olduğunu göz önüne alırsak, burada da tercihimiz İbrahim Kaş oldu" diye konuştu.
Hazırlık kampına 27 kişiyle başlayan A Milli Takım'da, sakatlığı bulunan Gökhan Gönül daha önce kadrodan çıkarılmıştı.

UEFA'YA GÖNDERİLEN KADRO ŞÖYLE:
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yıldıray ve Halil 'i neden çıkarttığını anlayamadım.Herhalde Mevlüt'e çok güveniyor umarım o da Fatih Terim'in güvenini boşa çıkarmaz.

TiTaN_ demiş ki:
Yıldıray ve Halil 'i neden çıkarttığını anlayamadım.Herhalde Mevlüt'e çok güveniyor umarım o da Fatih Terim'in güvenini boşa çıkarmaz.
bence tamamen egosunu tatmin ediyor ve tek amacı herkesi şaşırtmak. üzerinde durulan isimleri cıkarmayarak bunu gösterdi bize terim. umarım biz yanılırızda başarılı oluruz ama suanda kadroda okadar cok haketmeyen ve dısarda kalıpta bu formayı okadar cok hakeden futbolcu varki...

Yukarı Alt