1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Microsoft, yenilenmiş Xbox 360'ı tanıttı


 1. Chorus

  Chorus   Admin rank8

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  341.780
  Beğenilen Mesajlar:
  238
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Taksim/IST.
  Microsoft, yenilenmiş Xbox 360'ı tanıttı


  Sony'nin oldukça başarılı PS3 Slim atağına karşı Microsoft'un da Xbox 360'ı ufaltarak yanıt verip vermeyeceği, tartışma konusuydu. Çoğu kullanıcı ve yorumcu böyle bir yanıt beklerken, MS cephesinden gelen çelişkili açıklamalar farklı bir manzara çiziyordu. Sonunda tartışmaları bitirecek yanıt geldi ve Microsoft, yeni Xbox 360 modelini tanıttı.

  ABD'de gerçekleşmekte olan E3 2010 fuarı kapsamında bir dizi etkinlik düzenleyen Microsoft, Kinect adıyla piyasaya sürülecek olan Project Natal ve bu cihaza bağıntılı bir çok oyunun yanında yeni Xbox 360'ı tanıtarak sürpriz yaptı. Microsoft etkinliklerinin yeni oyunlar ve Natal ağırlıklı olacağı biliniyor, ancak yeni bir Xbox 360 modelinin duyurulması pek beklenmiyordu.

  Yenilenmiş olan Xbox 360, eski cihazdan daha hafif ve ufak. Teknik olarak eski ve yeni modeller arasında bir fark yok, ancak eski cihazda harici olan ve ayrıca satılan kablosuz ağ adaptörü, yeni cihazda cihaza dahili olarak geliyor. Eski cihazda yine ayrıca satılan optik ses çıkışı da yeni modelde konsolun standart donanımları arasında.

  Microsoft, yeni Xbox 360'ı 250 GB diskle tanıtmış durumda. Eskiden konsolun üstüne eklenen disk, yeni modelde doğrudan konsolun içine takılıyor. Henüz disksiz modeller ya da farklı disk kapasiteleri konusunda bir bilgi yok.

  Adaptörü de biraz daha küçülmüş ve hafiflemiş olan yeni Xbox 360'da HDMI çıkışı standart olarak geliyor. Cihazın arkasında 3 adet USB bağlantısı var, ön yüzdeyse 2 USB bağlantısı daha bulunuyor.

  Cihazla ilgili gelen ilginç haberler arasında, Kinect sisteminin yeni cihaza doğrudan takılacağı ve çalışması için gereken gücü konsoldan sağlayacağı var. Eski tip Xbox 360'lardaysa Kinect'in adaptörünü ayrıca fişe takmak gerekecek.

  Microsoft, yeni Xbox 360 modelini ABD'de bu hafta içinde satmaya başlayacak. ABD fiyatı 300$ olarak belirtilmiş durumda. Şu andaki modellerin fiyatlarındaysa indirim yapılacak. Yeni Xbox 360 modelinin Avrupa'da satışmaya başlanmasıysa 16 Temmuz'u bulacak.


  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. shneZee

  shneZee Aileden rank8

  Kayıt:
  5 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  5.772
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Meslek:
  Öğrenci.
  ne kadar geliştirseler de pc yerini alamazlar bence,bu oyun konsolları benim gözümde sadece pes amaçlı yapılmış aletlerdir :lol:
   
 3. hoLaaa

  hoLaaa Old School olduser rank8

  Kayıt:
  13 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.143
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Web Tasarım Ve Programlama
  Şehir:
  World
  tekken , pes :thumbsup:
   
 4. Advance

  Advance   rank8

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.754
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48