Microsoft, sonunda Windows XP'ye öldürücü darbeyi indirdi.

2001 yılında hayatımıza giren Windows XP tam 9 yıldır en çok tercih edilen işletim sistemi olma başarısını sürdürüyor. Windows Vista'yı kullanıcıların tercih etmemesi üzerine pazar liderliğini bugüne kadar sürdüren XP'nin, Windows 7'nin gelişi ile birlikte artık tahtını bırakması isteniyor.

Dün piyasaya çıkışının ilk yılını tamamlayan Windows 7 hala Windows XP'yi yakalayabilmiş değil ama önümüzdeki yıl itibarıyla liderliği ele geçirmesi bekleniyor.

Windows Vista'nın giriş seviyesi dizüstü bilgisayarlarda sorun çıkarması sebebiyle yeni bilgisayarların Windows XP yüklü olarak satılması, XP'nin hala sıcak kalmasını sağlayan önemli faktörlerden birisiydi.

Windows XP kullanımının bir an önce bitmesini isteyen Microsoft, yeni çıkardığı programları (Internet Explorer 9, Live Messenger 2011 gibi) sadece Windows 7 uyumlu yapmakla kalmayarak bugün itibarıyla üretici firmaların yeni bilgisayarları XP yüklü olarak satmasını da yasakladı.

Artık yeni bir bilgisayar almaya gittiğimizde Windows XP seçeneği olmayacak. Böylece ilk yılında 240 milyon satan Windows 7 için önemli bir avantaj sağlanmış ve XP'den 7'ye dönüşüm süreci hızlanmış olacak.

ps:Win7 için ram falan yetiyor fakat ben XP kullanmak istiyorum off ya hiç sevmedim bu haberi summer2: summer4: summer7:

Internet Explorer zaten kullanmıyoruz.
Windows Live Messenger 2011 (Beta) iğrenç bir sürüm çok açıkları var kurulduğu bilgisayarda girilen facebook adreslerini direk kendisine ekliyor. Örnek verirse kendi msn'imi açıyorum bir ileti yazıyorum evde başka kim face açmışsa onun facebook'unda ileti olarak yazıyor benimkinde yazmıyor. + Nick değiştirme yok WLM 2011 de :mrgreen:

Bu yüzden herkez bir köşede XP bulundursun.

Ps: Win7 kullanıyorum :P

Window 7 program indirmede XP ye göre %15 daha hızlı indiriyo ama Xp nin yeri banbaşka yha :D şahsen çok memnunum xD

wlm 2011 i kullanma ozaman sırf onun için xp mi kullanacaz.. kaldıki microsoft xp nin fişini aslen 1,5 yıl önce fişini çekti ama kulanan sayısı fazla olduğu için sonradan bir süre daha xp ye destek vereceklerini söylediler. ve geçen ay işi bitti. kaldıki xp çok eskidi artık, vista veya 7 ye göre yeri yok piyasada diye bilirim... kullanan var bişi diyemeyiz keyfi bilir... 4ever seven

Yukarı Alt