1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Microsoft, 9 yeni modelle geri geldi

1. EliteTurk

EliteTurk Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Turist Rehberi
    Microsoft, 9 yeni modelle geri geldi

"Kin"ini bitirdi akıllandı da geldi

Akıllı cep telefonu pazarında Apple'ın iPhone'u ve Google'ın Android'i karşısında kan kaybeden Microsoft, işletim sistemi pazarındaki son bir yılda yüzde 10'dan yüzde 5'e düşen payını tekrar yukarı çekebilmek için harekete geçti.

Bu yılın başında gençlere yönelik olarak sunduğu Kin adlı modellerinden vazgeçerek Windows Phone 7'ye odaklanan Microsoft, 9 yeni cep telefonunu gün yüzüne çıkardı.
    Bu yılın başında Barcelona'da gerçekleştirilen GSM zirvesinde Windows Phone 7'yi duyuran Microsoft, yeni işletim sistemini 8 ay sonra kullanıcılarla buluşturdu.
    Microsoft CEO'su Steve Ballmer'in da katıldığı New York'taki etkinlikte tanıtılan ve HTC, Dell, Samsung ve LG tarafından üretilen yeni modeller, 21 Ekim'den itibaren Avrupa, Amerika ve Asya pazarlarında satışa çıkacak.

MİCROSOFT AKILLANDI DA GELDİ

Microsoft'un mobil işletim sisteminin son sürümü Windows Phone 7 (WP7) ile akıllı cihaz pazarında atağa kalkmayı hedefleyen şirketin, Windows Phone 7 işletim sisteminin özellikleri:

1 – Microsoft'un Office programları, Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamaları çalıştırılabiliyor.

2 – 3.7 inç ile 4.3 inç arasında değişen dokunmatik ekranlara sahip olan WP7'li cihazlardaki "Hub" adı verilen sistem ile ekran tamamen kişiselleştirilebiliyor.

3 - People Hub, Pictures Hub, Music + Video Hub, Games Hub, Office Hub ve Marketplace olarak 6 farklı Hub üzerinden cihazlar kontrol edilebiliyor

4 - Hub sisteminde SMS atmak için bir kişinin telefon defterindeki sayfasına girdiğinizde onun tüm iletişim detaylarını, son e-postaları Facebook ve Twitter'daki son güncellemelerini de görmek mümkün.

5 - Windows Phone 7 için cep telefonunun en az 1 Ghz işlemciye, 256 MB RAM'e ve 8 GB'lik hafızaya sahip olası gerekiyor.

6 - iPhone, BlackBerry ve Nokia gibi cihazlara uyumlu olmayan WP7, HTC'nin 7 Mozart, 7 Surround, 7 Trophy ve HD7; LG'nin Optimus 7 ve Quantum; Dell'in Venue Pro, Samsung'un Focus ve Omnia 7 modelleri ile çalışıyor.

7 –Dokunmatik ekranlı cep telefonlarının olmazsa olmazı haline gelen çoklu işlem – multitasking (aynı anda birden fazla uygulamayı çalıştırabilme) desteğine sahip olan WP7 işletim sisteminde kopyala-yapıştır özelliği şimdilik bulunmuyor.

8 – WP7'li cihazlar, Microsoft'un müzik çaları Zune olarak da kullanılabiliyor. Ayrıca Xbox'ın mobil oyunlarını da WP7'li modeller ile oynamak mümkün.

9 – Microsoft'un arama motoru Bing üzerinden web araması, sesli arama ve haritaları sunan WP7'de şu anda öncelikle oyunlar ve sosyal ağlara yönelik olarak üzere 2 binin üzerinde uygulama mevcut.

Türkiye için satışa çıkış tarihi henüz netleşmezken; "Uzun süredir bugünü bekliyordum" diyen Microsoft CEO'su Ballmer, 200 doalrdan başlayacak olan Windows Phone 7 yüklü yeni cihazların 30 ülkede 60 operatör tarafından satılacağını açıkladı.
    Tanıtımda yapılan açıklamaya göre, Microsoft'un oyun konsolu Xbox'ın online oyunlarına uyumlu olan modellerin, Facebook başta olmak üzere günlük uygulamalarda metro arayüzü ile farklı bir telefon deneyimi ve etkileyici bir hız sunacağı belirtildi.
    Microsoft'un medya oynatıcısı Zune'a benzeyen arayüzüyle dikkat çeken yeni modeller, AT&T, Deutsche Telekom ve T-Mobile tarafından kullanıcılara sunulacak.

2. Afgan

Afgan Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Çok iyimiş fakat beni aşar bunlar :D