aids

MainMagic demiş ki:
Ben bu sene 11. sınıfa geçicem.10. sınfıta çift dikiş gittik ama Web tasarım mı seçeyim, Veri tabanı mı seçeyim karar veremedim.
Piyasada hangi eleman daha çok aranır veya avantajlı.
Biraz bu konudada bilgin varsa yardımcı olurmusun

ikisi de iyi görünüyr ben biraz araştırma yapim sna yazarım :) ama sanırım web tasarımı daha iyi eğer varsa yazılım derim

aids

JetHomme demiş ki:
Sakarya Turizm ve Otel işletmeciliği Karasu myo. Benim sormak istediğim 2 yıl bittikten sonra açıköğretim mi benim için daha iyi olur yoksa DGS mi ?. Yada 2 yıl bittikten sonra iş imkanı bulabilirmiyim ?

Tabiki Dgs okul bittikten sonrada turizm bölgelerinde iş bulabilirsin. Ben fethiyede oturuyorum İngilizcen çok iyiyse aslında bölümüne bile bakmazlar. Turizm de de deli para var bro tavsiye ederim barmen falan ilerisi çok iyi..

Tek kötü yanı biz 6 ay yaşıyoruz. kış turizm'imiz yok. yeni yeni bişiler yapmaya başladılar.

Sana tavsiyem DGS yi bi dene. bölümlerini araştır iş seçeneklerine bak.

açıköğretimde öss'den gidilenden bir farkın olmicak herkesin böle gerçi. Tavsiye etmem askerlik falan derdin yoksa 15 ay yaparım diosn 2 yıldan sonra atıl hayata.. DGS için ilerisini düşünüosan onu seç

aids

Streetwise demiş ki:
raylı sistemler makine teknolojisi, daha yeni bir bölüm diye duydum. tek eskişehir'de varmış bu bölüm? bu bölüm hakkında bir bilgin var mı?

Okan bey haklı istanbulda falan direk iş bulur hatta 4 yıllığı varsa direk yardır DGS ile ordan hayvani paralar kazanabilirsin. Şuanda mekatronik makine mühendisleri bakio sanırım o işlere. Sizin bölüm yeniyse demektir ki siz bakıcaksınız. İstanbulda metro ihtiyacının da bitmiceğini göz önüne alırsak iyi iş :wink1: nese:

Streetwise demiş ki:
raylı sistemler makine teknolojisi, daha yeni bir bölüm diye duydum. tek eskişehir'de varmış bu bölüm? bu bölüm hakkında bir bilgin var mı?
Ben elektrik bölümü mezunuyum.Biraz bilgim var ;
Raylı sistemler yeni açılan bir bölüm. Sadece eskişehirde var ve 2 yıllık.Puanıda oldkça yüksek.
İş olanığını konuşursak;
İleride en çok aranan elemanlardan biri olucak ( şimdiden daha çok ).
İş sahası oldukça yüksek. Gerek demir yolları gerekse şehir içindeki Tren/Metro şirketlerinde iş bulma imkanı çok yüksek.Kısaca hayırlı olsun bro. :thumbsup:
Maaş konusuna gelince ben kafadan ; 1.ooo TL diyorum.

Ps: Arzu edersen eminim üniversite mezun olunca sana Eskişehirde bir iş imkanı sağlar. :thumbsup:

MrHaci demiş ki:
Streetwise demiş ki:
Ben elektrik bölümü mezunuyum.Biraz bilgim var ;
Raylı sistemler yeni açılan bir bölüm. Sadece eskişehirde var ve 2 yıllık.Puanıda oldkça yüksek.
İş olanığını konuşursak;
İleride en çok aranan elemanlardan biri olucak ( şimdiden daha çok ).
İş sahası oldukça yüksek. Gerek demir yolları gerekse şehir içindeki Tren/Metro şirketlerinde iş bulma imkanı çok yüksek.Kısaca hayırlı olsun bro. :thumbsup:
Maaş konusuna gelince ben kafadan ; 1.ooo TL diyorum.

Ps: Arzu edersen eminim üniversite mezun olunca sana Eskişehirde bir iş imkanı sağlar. :thumbsup:
bu engin bilgiler için teşekkürler dostum. ^^

Nina Ricci demiş ki:
Adith demiş ki:
MainMagic demiş ki:
Ben bu sene 11. sınıfa geçicem.10. sınfıta çift dikiş gittik ama Web tasarım mı seçeyim, Veri tabanı mı seçeyim karar veremedim.
Veri tabanı çok zor daral: C++ falan hiç bişey anlamadım,futbol oynamasam yandım. :mrgreen:
bende web programcılığı bölümündeyim.veritabanını boşver hem öğrenmesi zor hem de iş imkanı daha az.web tasarım seçersen ajanslarda , reklam şirketlerinde , tasarım şirketlerinde vb. ofis ortamlarında çok rahat 750+ TL min. başlangıç ile iş bulursun.
yorumun için sağol.Zaten Web i seçersem 12. sınıfta Veri okumak zorundayım ama kabus uzak olsun diye uğraşıyom

aids demiş ki:
MainMagic demiş ki:

ikisi de iyi görünüyr ben biraz araştırma yapim sna yazarım :) ama sanırım web tasarımı daha iyi eğer varsa yazılım derim
Sağol kardeşim.Zaten senin görüşlerinde yeter benim için

Yukarı Alt