1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Merak Ettiklerim

1. ZuzZu

ZuzZu Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Arkadaşlar Uzun Süredir Yaklaşık 7 8 Aydır silkroad Oynamıyorum, Oynuyorum ama isro değil. İbotuda haliyle uzun süredir takip etmiyorum merak ettiğim birkaç soru var lütfen cevaplarsanız sevinirim.

1. 2nd Train Area Nedir?
    2. karakterin üzerinde at olduğunda otomatik at kullanıyor, nasıl engellerim?
    3.Karakterim wiz/cleric Oyuna Girer Girmez Botta Şöyle bir buf skili olduğu yazıyor, SKILL_ETC_ARCHEMY_POTION_SPEED_0_5_1 Bu Nedir? Nasıl Düzeltirim...

4. Belli bir hpnin altına geldiğinde recovery skili bastırabiliyor muyduk?

5. map dosyası olmasına rağmen tanımıyor Nasıl tanırım..

6. Area Secsem scriptsiz gidiyormu kasma yerine sbot gibi?
    bunların hepsini tabi cevaplamak zorunda değilsiniz bildikleriniz hakkında lütfen yardımcı olun.. teşekkürler..

2. emc

emc Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1) İkinci kasma alanıdır. Adı üstünde... Mesela şöyle alternatif olarak kullanılan bir ikinci kasma alanı atıyoruz. Benim istediğim gibi bir şey değil. Mesela iki kasma yeri ayarlayıp birinci alanda yaratık kalmayınca ayarladığımız ikinci kasma alanına gitme gibi bir durum yok.

2) Engelleyemiyoruz. Özellikle Town Scriptlere baktım ata binmek için ek birşey yazılmamış. Ben bu durumu şöyle aşıyorum. Gideceğim yere kadar atla gidip Teleport'dan geçtikden sonra haliyle Noise, Moving March , Recovery Division, Bless gibi Buff olmadan başlıyor. İşte bu durumda "Kill" komutu kullanarak atan inip, Buff(on1) ,Buff(on2)
    Birinci ve İkinci silaha atanmış Buffları basıp tekrar "Horse" komutuyla ata binip devam ediyorum. Aklıma başka çözüm gelmedi.

3) Karakterin Speed Potion kullanıyor görünüyor. Anladığım kadarıyla... Kullanmazsan böyle birşey görünmez. Kullanmadığın halde çıkıyorsa, Bug Report olarak ibotforfun.blog sayfasına Bug olarak bildirmeni tavsiye ederim.

4) Recovery vigor Potion basıyor. AutoPotion kısmında ayarı var.

5) Genel harita 'ibot\map' klasörü altında olmalı. ibot\Jinsi\ ibot\jobcave\ gibi klasörlerde olmalı

6) gitmez.

1) EK : Bard , Cleric, Warrior gibi karakterlerin partideki arkadaşlara bastıkları buffları basmaz. Parti arkadaşlarını Heal (iyileştirmez)
    2) EK : Warrior karakterlerin Lure yapma özelliği bu botta mevcut değildir.
    3) EK : Sormadınız ama belirteyim istediğim bir diğer konu ise Cleric karakterin Parti arkadaşlarını Resslemesi(canlandırma) vardır. Tabii gerekli ayarları yaparsanız.
    4) EK : Script ayarlarını yaparsanız 1-110 level kadar bütün görevleri otomatik yaptırabilirsiniz. Mesela 5 kere tekrar eden göreviniz var. Gerekli ayarı yaptınızda Görevi gidip NPC den alır, sonra görevi yapar. Görevi bitince town'a döner, görevi teslim eder, tekrar alır ve görevi yapmaya gider. Görev tamamen bitene kadar.

3. ZuzZu

ZuzZu Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Arkadaşım Çok çok Sağol..Teşekkür Ederim, Bu Quest Done Özelliği İle yapılıyor heralde, onu nette araştırıp çarlara inventory görevi yaptırırım:)... Ellerine Yüreğine Sağlık Teşekkürler... :buddha:

4. emc

emc Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben doğrudan doğruya kasmaya gittiğim scriptlere ekledim. Diyelim ki Dark Karra görevi yapacaksınız. 5 kere tekrar ediliyor. 2 saat içinde 20 tane düşen torba toplayıp, tekrar Hotan'da aksesuar satıcısına teslim etme görevi.
    Quest Done işaretlediğimde Quest bitince doğrudan town a gidiyor. Start Town Scripti başlatıyor. Alış-verişleri tamirleri yaptıkdan sonra göreve gitmeden önce Hemen NPC ye giderek görevini teslim ediyor, yenisini alıp tekrar görevine gidiyor. Örnek Scriptler için başlık açmıştım. Forumda mevcuttur. Hatta sizde yaptığınız Scriptleri eklerseniz arkadaşlar faydalanmış olurlar.

5. ZuzZu

ZuzZu Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Daha Başlamadım ama başlarsam hemen paylaşırım tabi elime yapışmaz..