1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

##### MelancholiC'in Full Str Dual Axe Warior Rehberi #####

1. Andy Larkin

Andy Larkin Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu rehberi forumda olmadığı için (veya ben göremedim) ve yeni bir axe açıp zevkli bir char olduğunu gördüğüm için hazırladım.
    Arkadaşlar bu char gayet zevkli ve sağlam bir chardır.
    Seri vuruşları vardır bu yüzden bence 2hdan daha zevkli.
    Yatır özelliği yok ama stun ve bleed özellikleri (statüleri) var.
    Pasifinde attack rating (vuruş hızı), phy. defans arttıran ve statülere karşı koruyan skiller var. Ve tabiki her eu charda olduğu gibi % olarak atak arttıran düzenli olarak uplanan skill var.
    2h ve 1h ın ortası bir chardır atağı 2hdan az defansı fazladır aynı şekilde defansı 1hdan az atağı fazladır.
    Wariorlar tank charlardır defansları sağlamdır ve vuruşlarında taunt vardır yani aynı canavara siz ve sizden daha fazla vuran bir wizard veya başka warior harici bir char saldırsanız canavar size saldırır. Partylerde genelde warior tank olur wizardlar esas damage i verir cleric ve bardlar da bufflar.
    Giysi seçimini yan skill bölümünde anlatacağım.

Skiller:

İlk 2 sıra (Wariorların ortak skilleri)

Üstteki 2 sıra bizi ilgilendiriyor alttaki 2 sıra 1h skilleri.
    İlk sıra:
    1. Skill: Taunting Target: Genelde canavarı yanımıza çekmek için kullanırız veya bir party arkadaşımıza saldırıyorsa canavar bize saldırmasını sağlayabiliriz. Çok sp harcamamak için bence sadece canavarı çekmek için 1 lvl yapılmalı uplanmamalıdır. Eğer ben canavara koşarım gerek yok diyorsanız açmayabilirsiniz.
    2. Skill: Vital Increase: Bu skill atağımızdan %35 azaltır ve belli miktarda hp verir. Verdiği hp miktarı upladıkça artar. Tam bir tank olmak için iyi bir skilldir. Ben açılması gerektiğini düşünüyorum ama çok gerek olmadığını düşünüyorsanız açmayabilirsiniz size kalmış.
    3. Skill: Descry: 10 metre içindeki görünmez (sadece stealth yani rogue ları görebilirsiniz wizardları göremezsiniz) charları görmenizi sağlar. İsteğe bağlı açılabilir pvp de yararı dokunabilecek bir skilldir.
    4. Skill: Sprint Assault: Bu ışınlanma skillimiz belli bir uzaklıktan canavara veya chara bu skille ışınlanabiliriz metre olarak yazmaz ama upladıkça mesafe artar. Çok az bir vuruş yapar, %40 ihtimalle geriye iter ve %25 ihtimalle stun (5 saniye) yapar. Yararlı güzel bir skilldir açılıp maxlanmalı.
    5. Skill: Iron Skin: En güzel skillerimizden biri. 45 saniyeliğine yüksek phy defans verir tanklığımıza tanklık katar :) Açılmalı maxlanmalı.
    6. Skill: Howling Shout: Taunting Target in bir üst skillidir aynı şeyleri düşünüyorum pek gerek yok bence ama isteğe göre 1 lvl yapılabilir uplanması gereksiz.
    7. Skill: Mana Skin: Gene en güzel skillerimizden biri. 45 saniyeliğine yüksek mag. defans verir tanklığımıza bu skill de tanklık katar :) Açılmalı maxlanmalı.

2. Sıradaki buffları kendimize basamayız party arkadaşlarımıza yararı dokunabilir çok fazla sp kasmakla uğraşmak istemediğim için ben açmam ama karar sizin isterseniz açabilirsiniz.

Pasif Ve Vuruş Skillerimiz:

En alttaki 2 sıra bizim skillerimiz üsttekiler 2h skilleri.

Üst sıra pasiflerimiz hepsi maxlanmalı. Yukarda belirtmiştim ne işe yaradıklarını.

Alt sıra atak skillerimiz aynen hepsi maxlanmalı zaten az atak skillimiz var o yüzden hepsi açılmalı ve iyi damage için maxlanmalı. 1 skill hariç 3. sıradaki skill %50 ihtimalle stun yaptığı yazıyor ama ben kullandım çok az stun yapıyor %50 değil gibi. Önce 1 lvl açın beğenirseniz maxlayın derim.

Skill resimlerini yeni açtığım chardan çektim internetteki resimlerde eksik skiller var çünkü.

Gelelim yan skill mevzusuna.
    4 seçeneğiniz var:
    1. Cleric
    2. Bard
    3. Warlock
    4. Rogue

Cleric açarsanız defansınıza defans katar yatma korkusu olmadan kasarsınız.
    Bard açarsanız hızlı koşarsınız ki bu da kasma hızınızı arttırır ve noise sayesinde normal canavarlar size saldırmaz ve yatma ihtimaliniz azalır.
    Warlock açarsanız önce zehir ve debuff atar sonra saldırırsınız debuff sayesinde daha çok vurursunuz ve zehirler de damage vereceğinden daha hızlı kesersiniz hem kasarken hem de pvpde işinize yarayabilir.
    Rogue açarsanız alternatifiniz olur hem pvpde hem kasarken ister warior ister rogue kullanırsınız.

Benim önerim cleric veya barddır ama clerici daha çok öneririm.
    Cleric hem kasarken hem pvpde işinize yarar bard pvpde işinize pek yaramaz.
    Cleric açarsanız yavaş koşuyorum derseniz ya bol paranız varsa hız potlarından alacaksınız. Ya da para vermek istemezseniz heavy armor yerine light armor veya robe giyerek hızınızı arttırabilirsiniz hem böylece az olan mag. defansınız artar.

Gap durumu:
    Şimdi yan skill hesaplamadım sadece warior skilleri. 2. sıra yani başkasına verdiğimiz buffları hiç açmadan onun dışındaki skilleri max sadece taunt 1 lvl ve onun üst skilli 1 lvl olacak şekilde 90 lvl skiller 305k sp yiyor.
    0 dan 90 a kadar 1 gapla 270k, 2 gapla 334k sp geliyor. Bizde 305k lazım. Yani karışık 1-2 gap yaparak warior skillerini maxlayabiliriz.

Gerekli herşeyi anlattığımı düşünüyorum bir eksiğimi görürseniz belirtirseniz sevinirim.
    Umarım bu topic yararlı olur :beer:
    İyi forumlar, bol sunlar :)

2. NighTwaLkeR

NighTwaLkeR Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gorsel bakımından yoksun olsa da verdıgın bılgıler ıcın teskkurler kardesım ellerıne saglık :muck:

3. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben teşekkür ederim :muck:
    Görsel olarak başka ne yapabilirdim?
    Yanlış anlama ayrıca eksiğimi söylediğin için de teşekkürler.

4. NighTwaLkeR

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne demek kardesım amacım senı elestırmek degıl emegını bıraz daha guzellestırmeye calısmaktı :wink1: ne yapabılırsın mesela sabıt topıclerdekı yapılandırmalara bır goz atabılırsın,full maxlanmıs skıllerın 90 lvlkı hallerınden hangılerını kullanıcagını secıp gosterebılırsın,extraloob logolarından koyabılırsın bunları yaptıgın anda emın ol senın yapılandırman da sabıtler arasına alınıcaktır :muck:

5. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok sağol zaten eleştiri olarak almadım yani düzgünce yanlışımın söylenmesine alınmam belirtmiştim zaten :)
    Birşeyler daha yaparım uğraşırım topicle
    Tekrar sağol :)
    İyi forumlar bol sunlar :muck:

6. bannedddd

bannedddd Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgiler güzel, 2. sıradaki skill leri açıklasaydın hoş olurdu aslında. :roll:

Size tavsiyem axe açmayın boşuna hiç beğenmediğim, dengesiz bir char. 2h sword diyorum warrior'da.. Eğer sp yeterse axe'yi açabilirsiniz ne olsa aynı mastery'de.

7. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol beğendiğine sevindim :beer:
    Diğer skilleri de açıklayıp exl logolarını koyacağım topice.

8. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Exl logolarını ekledim.
    Yapana kadar canım çıktı sitede sol üsttekini aldım onu kopyalayınca garip kötü bişey çıktı zorla anca bu kadar düzeltebildim :(

9. Tweety

Tweety Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Chief Operating Officer
    Güzel bir rehber olmus fakat bir sorum olacak bu skiller için gap yapmak gerekirmi :wink1: :P :P :P :mrgreen: :mrgreen:

10. NighTwaLkeR

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ouuv hosgeldın tweety nerelerdeydın yaa ozlettın :D gerekmeyebılır :mrgreen: :mrgreen:

11. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hesaplayıp yazarım.

12. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Güzel olmuş fakat önemli yerleri koyu olarak yazarsan ve başlıkları büyütürsen daha güzel olur.

@TWEETY
    hiç yan mastery açmazsan sıfır gap gidersin
    Yan mastery açınca başkalarına verdiğin buff ları açmazsan ve gereksiz bağırma gibi skill leri uplamazsan gerekmez.

13. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdi yan skill hesaplamadım sadece warior skilleri. 2. sıra yani başkasına verdiğimiz buffları hiç açmadan onun dışındaki skilleri max sadece taunt 1 lvl ve onun üst skilli 1 lvl olacak şekilde 90 lvl skiller 305k sp yiyor.
    0 dan 90 a kadar 1 gapla 270k, 2 gapla 334k sp geliyor. Bizde 305k lazım. Yani karışık 1-2 gap yaparak warior skillerini maxlayabiliriz.

14. Andy Larkin

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Topice de gap durumunu ekledim.

15. byblue_girl_

byblue_girl_ Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım son olarak verdiğin gap durumu bilgisi için çok teşekkür ediyorum ellerine sağlık güzel olmuş diğer rehberlerdede o bilgi kullanılırsa iyi olur diye düşünüyorum tekrardan ellerine sağlık