Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
"G.Saray için savaşacağım"
Galatasaray'ın Portekizli yıldızı Fernando Meira, her zaman savaşçı ve mücadeleci bir oyuncu olduğunu, artık Galatasaray için savaşacağını söyledi. Galatasaray TV'ye açıklamalarda bulunan Portekizli yıldız Fernando Meira, hep şampiyonluk kovalayacak bir kulübün, bir takımın parçası olacağı için çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Bu benim için yeni bir sayfa. Ben hep şampiyonluk kovalayacak bir kulübün, bir takımın parçası olacağım, bu takımı temsil edeceklerden biri olacağım için çok heyecanlıyım. Antrenmanları da takıma katılacağım günleri de iple çekiyorum" diye konuştu.

Galatasaray'da şampiyonluk yaşamayı hedeflediğini kaydeden Meira, "Her şeyden önce bu yıl da şampiyon olma amacımızı taşıyorum. Galatasaray ve Fenerbahçe 17'şer kez şampiyon olarak yarışı sürdürüyorlar. Bu sene şampiyon olup Fenerbahçe'nin bir sayı fazla veya bir şampiyonluk olarak önüne geçmek istiyoruz. Galatasaray'ın bu yıl Şampiyonlar Ligi'nde mümkün olduğunca ileriye gitmesi için elimizden geleni yapacağız. Tabii ki hedefimiz şampiyon olmak. Ben de diğer tüm oyuncular gibi Şampiyonlar Ligi'nde ilerlemek için elimden geleni takıma katacağım" ifadelerini kullandı.

Uyum sürecini mümkün olduğunca çabuk atlatmaya çalışacağını söyleyen Meira, "Bazı sorunlar olacaktır fakat ne olacağını tabii ki zaman gösterir. Herkesin olduğu gibi benim de ailem her şeyden önce gelir. Dolayısıyla ailemin mutluluğu da her şeyden önce gelir. Ben yalnızca benim değil ailemin de bazı sorunları olacağını tahmin ediyorum fakat hep beraber gayret göstereceğiz ve hep beraber uyum sürecini mümkün olduğunca çabuk atlatmaya çalışacağız" dedi.

Galatasaray'da öncelikli amacının takıma faydalı olmak, gençlere bilgilerini aktarmak olduğunu, kaptanlık meselesiyle ilgilenmediğini söyleyen Meira, "Benim amacım her şeyden önce takıma faydalı olmak, gençlere bildiklerimi aktarabilmek, o gençlerin bilgi ve seviyesini bizim yanımıza çekebilmek. Daha önce birçok takımda kaptanlık yaptım ve bu geçmişim bana gerçekten gurur veriyor. Fakat benim Galatasaray'daki öncelikli amacım tabii ki kaptanlık olamaz. Galatasaray'a bambaşka amaçlar için geldim ve kaptanlık meselesiyle hiç ilgilenmedim" diye konuştu.

Her zaman savaşçı ve mücadeleci olan bir oyuncu olduğunu belirten Meira, "Ben Ronaldo tipinde bir oyuncu değilim. Ben her zaman savaşçı ve mücadeleci olan bir oyuncu oldum. Sadece futbol hayatımda değil ulaştığım her şeye büyük mücadeleler sonucunda geldim. Şimdi bu mücadelemi önümüzdeki 4 yıl boyunca Galatasaray için sergileyeceğim" dedi.

Yukarı Alt