1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

"Mehmet Topuz milli takıma.."

1. Metamorph

Metamorph Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Fenerbahçe TV'de yayınlanan "Spor Sabahı" programına telefonla katılan A milli futbol takımı antrenörü Oğuz Çetin, Mehmet Topuz'un F.Bahçe'ye transferi, milli takıma yansımaları ve eski takım arkadaşı Aykut Kocaman'ın Fenerbahçe spor kulübü sportif direktörlüğü görevine getirilmesi ile konuştu..

Fenerbahçe televizyonunda yayınlanan “Spor Sabahı” programına telefonla katılan A milli futbol takımı antrenörü Oğuz Çetin, Mehmet Topuz’un Fenerbahçe’ye transferi, milli takıma yansımaları ve eski takım arkadaşı Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe spor kulübü sportif direktörlüğü görevine getirilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“Fenerbahçe ve Mehmet Topuz için hayırlı olsun” diyen Çetin, yıldız futbolcunun Türk futbolunun önemli yeteneklerinden biri olduğunu kaydederken; “.Mehmet ile Kayseri’de ve milli takımda beraber çalıştığım için yakından tanıyorum. Mehmet önemli özelliklere sahip bir futbolcu. Ancak Fenerbahçe’de asıl olan sahada gösterilecek performanstır, oyuncunun kendini taraftara benimsetmesidir. Benim gördüğüm kadarı ile Mehmet çok iyi motive olmuş. Ayrıca böylesine coşkulu bir transfer Mehmet’i daha fazla motive edecektir. Umudum Fenerbahçe camiasına ve en kısa zamanda uyum sağlaması ve performansının üst düzey olması” dedi.

Mehmet Topuz’a imza töreninde taraftarın verdiği desteğe de değinen Çetin; “Fenerbahçe’yi zaten anlatmaya gerek yok. Fenerbahçe taraftarı ile çok büyük bir kulüp. Özellikle taraftarın gösterdiği ilgi ve verdiği destek Mehmet açısından çok önemli. Bana göre Mehmet Kayserispor’da gerçek performansına ulaşamadı. Daha yetenekli ve verimli olabilir. Yeni geldiği büyük camiada, büyük takımda ve takımı oluşturan üst düzey futbolcuların yanında performansı daha da artacaktır. Bu doğrultuda Mehmet’in milli takıma da daha faydalı olacağını ve büyük destek sağlayacağını düşünüyorum. Önemli olan Mehmet’in bu motivasyonu kaybetmeden sezona iyi girmesi ve milli takımda yer alması.” şeklinde konuştu.

Aykut Kocaman’ın Fenerbahçe spor kulübü sportif direktörlüğü görevine getirilmesi ile ilgili de görüşlerini açıklayan Çetin, “Aykut benim için çok değerli bir kişi. Onu anlatmaya gerek yok. Türk futbolunda duruşu olan, bilgisiyle ve görgüsüyle her zaman saygı uyandıran bir şahsiyet. Aykut’un Fenerbahçe’ye dönmüş olması ve sportif direktörlük gibi bir göreve gelmiş olması Fenerbahçe ve Türk futbolu açısından çok önemli. Aykut’un göstereceği ve ortaya koyacağı çizgi diğer kulüplere de örnek teşkil edecektir.” diyerek sözlerini noktaladı.