Aşil tendonu koparak sahalardan uzun bir süre uzak kalacak olan NBA'deki temsilcimiz Mehmet Okur son durumu hakkında NTV SPOR'a konuştu.

NBA'da Utah Jazz formasını giyen fakat aşil tendonu koparak ameliyat olup yaklaşık olarak 5 ay salonlardan uzak kalacak olan Mehmet Okur, sakatlığı ile ilgili son durumu NTV SPOR'a anlattı.

Denver Nuggets maçındaki sakatlanma anını anlatarak konuşmasına başlayan Okur "Tendonumda ağrı vardı. Antrenman yapamıyordum fakat Golden State Warriors ve Phoenix maçlarına ağrılarla çıktım. Bu ağrılar play off başlamadan önce arttı. Ağrılar üzerine doktorlarla oturup konuştuk. Vurulduğu yeri uyuşturan bir iğne yaptılar bana. İğneyi yaptıkları yer topuğumun biraz yukarısıydı. Fakat maçta tam aşil tendonumun üst kısmı koptu. Yani önceki sakatlığımla hiç alakası olmayan bir yer" ifadelerini kullanırken sakatlanma anında çok farklı duygular hissettiğini söyledi.

"ÇOK GARİP DUYGULAR YAŞADIM"
Ben sağ taraftan tam ayağıma darbe aldım zannettim. Biriyle mücadele halinde olduğumu düşündüm. Çünkü hakem düdük çalmıştı. Ben de onu, faul benim lehime verildi diye algıladım. Ayağımın üzerine basamıyordum fakat hiçbir şey de hissetmiyordum. Soyunma odasına gidip sakatlanma anımı televizyondan seyrederken yanımda hiç kimsenin olmadığını gördüm. Maç içinde ise mücadele sırasında sakatlandığımı düşünmüştüm" açıklamalarını yaparak sakatlanma anındaki duygularını paylaşan Mehmet Okur sakatlığı hakkındaki son durumu da paylaştı.

"DÜZELMEM 5 AYI BULUR..."
Ayağında alçı olduğunu ve 2 haftaya kadar alçının alınacağını kaydeden Okur sözlerine şöyle devam etti: Şu anda ayağımda alçı var. Cebimde de tüp var. O tüp ayağımı uyuşturuyor. 2 hafta içerisinde alçı çıkacak ve özel bir bot takacaklar. Akabinde bisiklet ve havuz tedavileri başlayacak. 6 hafta, maksimum 2 ay sonra koşu bandında yürümeye başlayacağım. 5 ayı bulacak tamamen düzelebilmem..."

"DÜNYA ŞAMPİYONASI İÇİN KENDİMİ ÇOK İYİ HİSSEDİYORDUM"
Play-off'ta mücadele eden takımı Utah Jazz'ın Denver Nuggets eşleşmesinden mutlu ayrılacağını inandığını kaydeden ünlü basketbolcu İstanbul'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na katılamayacak olması ile ilgili ise "Çok da iyi hissediyordum kendimi aslında. Dünya Şampiyonası'nda da oynamak istiyordum. Başarılı olacağımızı da düşünüyordum. Ama olmadı. Daha kötüsü de olabilirdi. Keşke 1-2 ay olsaydı da yetişebilseydim. Ama sporculuk hayatında olabilecek şeyler" ifadelerini kullandı.

"BOGDAN TANJEVİC ARAMADI"
Milli Takım Antrenörü Bogdan Tanjevic'in henüz kendini aramadığını söyleyen Mehmet Okur "Tanjevic beni aramadı. Fakat Turgay Demirel aradı, Harun Erdenay aradı. Federasyondan aradılar. Tanjevic de ameliyat geçirmişti. Ben arada arıyorum ama o da illa ki arayacaktır. Onun başında da problem var. Bir an evvel sahalara dönmesini can-ı gönülden bekliyoruz" diye konuştu.

Yukarı Alt