Mehmet Ayaz'ın transferi nedeniyle kulüp binasında düzenlenen törene yönetici Kaan Kodaman ile Genel Koordinatör Süleyman Tekgül katıldı. Kodaman yaptığı konuşmada, 1982 doğumlu Mehmet Ayaz ile anlaştıklarını belirterek, "Transferde temkinli davranmaya çalışıyoruz. Süleyman Tekgül hocamızla beraber bu transferler devam edecek. İnşallah Mehmet Ayaz Malatyaspor'a faydalı olacak" dedi.

Tekgül ise 1 golcü oyuncu alıp transferi sonuçlandırmak istediklerini, kamp döneminde yabancı oyuncu transferine ağırlık vereceklerini söyledi. Tekgül, transferleri eksik mevkileri belirleyip daha sonra kadrolarında görmek istedikleri oyuncularla görüştüklerini ifade ederek, Oyuncunun insan kalitesi ve şehre uyumunu da dikkate alıyoruz. Bu anlamda Mehmet Ayaz'ın yararlı olacağına inanıyoruz" diye konuştu.

Tekgül, transferde spekülasyona yol açmamak için resmi internet sitesi kanalını kullandıklarını ve transfer kesinlik kazandığında duyurunun buradan yapıldığını sözlerine ekledi.

Mehmet Ayaz ise yaptığı konuşmada, "Malatyaspor büyük bir camia, geldiğim için öncelikle mutluyum. Malatyaspor ile Süper Ligde de görüşmelerimiz olmuştu, kısmet bugüneymiş. İnşallah burada Bolu'da gösterdiğim başarının aynısını gösteririm. Malatya, büyük bir camia. Bolu ile kıyaslanacak gibi değil. Halkın beklentisinin farkındayım. Bilgim var, oynayan arkadaşlarım var. Buranın nasıl bir yer olduğunu biliyorum. Bu şehrin hedeflerinin olduğunu biliyorum. Bu hedeflerin üstesinden gelebilecek bir futbolcu olduğumu düşünüyorum. Bunu takıma yansıtacağımdan eminim" ifadelerini kullandı.

Ayaz, bir soru üzerine, Manisaspor ve Çaykur Rizespor dışında başka takımların pek transfer yapmadığını, yönetimlerin ince eleyip sık dokuduğunu söyleyerek, "Malatya kadrosunu korudu. Çok az oyuncusu gitti. Başka arkadaşlar da gelecek. Malatyaspor'un hedefine ulaşacağına inanıyorum" dedi.

Futbolcu Mehmet Ayaz, bir başka soru üzerine, Malatyaspor'un kulüp yapısı ve tanıdığı başkanı nedeniyle cazip geldiğini belirtti. Ayaz, kendisinin hedefi olan bir takımda oynamak istediğini, aksi takdirde bunun ileride kendi kariyerinin aleyhine olacak bir durum yaratacağını söyledi.

Yukarı Alt