1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Meğer G.O.R.A.'yı Osmanlı kurmuş


 1. Wicked

  Wicked Game Designer rank8

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.754
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  [​IMG]

  Herkesin, Cem Yılmaz'ın filmi olarak bildiği "Gora" aslında Kosova'da Türk bölgesi. Kosova'daki TSK Birliği'nde yaptığı gösteri sırasında bölge hakkında bilgi sahibi olan ünlü şovmen, filmine Gora adını verdi.

  58 köyü bulunan Gora, Selçuklular döneminde İslamiyet'le tanıştı. Osmanlı'nın bölgeden çekilmesiyle Sırp, Makedon, Rus ve Bulgar devletlerinin baskılarıyla karşılaşan Goralılar, bugün Türkiye'yi gözleri dolarak anıyorlar. Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği Başkanı Zeki Çalışkan, "Cem Yılmaz, Kosova'da bulunan Türk Birliği'ni ziyareti sırasında yaptığı gösteride Gora Türk şehrinin adını duyuyor" dedi. Derneğin Genel Müdürü Ali Çankaya da, Goralılar'ın, Peçenek, Kıpçak ve Kuman Türkleri'nin devamı olduklarını düşündüklerini, bunun ispatlanması durumunda Rumeli'nde Türk nüfusunda önemli değişiklik olacağını kaydetti.

  25 GORALI TÜRKiYE’DE OKUYOR

  Dillerinde 3 bine yakın Türkçe kelime olan Goralılara en büyük desteği TSK veriyor. 1999'dan beri Kosova'da bulunan Barış Gücü, Gora'da cami yaptırıp, okullar açıyor. Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Derneği Genel Müdürü Ali Çankaya, "Gora'daki okullarda Sırbistan devletinin hazırlattığı Türkiye haritasında sözde Kürdistan gösteriliyordu. Mehmetçik bizden harita istedi. Gora'da Türkçe kursları açtık. 25 Goralı genci Türkiye'de okutuyoruz. Bunu 125 yaparsak bölgedeki gücümüz daha da artar" dedi.

  vay be :mrgreen:
  cmylmz işini biliyor :P


  cmylmz yazdım türkçe karakterlere aykırı ama kendi istedi napalım xD
   
 2. LiFeGuaRD

  LiFeGuaRD Öğretiyorum rank8

  Kayıt:
  25 Nisan 2007
  Mesajlar:
  769
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  sandalyeye yapışmış durumda...
  qüsel bilgi thnx
   
 3. DukeNukem

  DukeNukem Aileden rank8

  Kayıt:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  7.291
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38