TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Meclis'te 'hadım' teklifi görüşülürken en ilginç teklif MHP'den geldi.

Meclis Adalet Komisyonu, en kalabalık toplantılarından birini kamuoyunun son zamanlarda en çok gündeminde olan “cinsel suçlarla” ilgili teklifin görüşülmesi sırasında yaşadı. Zaman zaman oldukça gerilen komisyon toplantısında, söz konusu tekliflerle ilgili bir alt komisyon oluşturulması kararlaştırıldı. MHP’li Osman Durmuş’un sinirlenerek toplantıyı terk etti.
CHP’li Ahmet Ersin’in, “sözümü kesme” diyerek Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf’ı azarladığı komisyon toplantısında çocuklara yönelik cinsel tacize verilecek ceza konusunda şu farklı görüşler dile getirildi:

* Osman Durmuş (MHP): Psikolojisi bozuk, libido artışı olan bir kişinin testosteron azaltıcı ilaçla cinsel arzusunu azaltabilirsiniz ama bu bir beyin olayı. Bunu tacizde bulunan kişi gönüllü olarak isterse yaparsınız ama istemezse uygulayamazsınız. Ceza süresini artırın veya idamı getirin. Diğeri tıbbi etik kurallara aykırıdır. Taciz ve cinsel ilişki farklıdır. Cinsel yetersizliği olan mutluluk çubuğu taktırıp yine yapar. Bu şekilde engelleyemezsiniz. Ceza vücuda yönelik olmamalıdır, bu işkencenin başka bir versiyonudur. Geri dönüşü yoktur. Kişi bir iftiraya uğrar ve bu şekilde cezalandırılırsa ne olacak?

* Alev Dedegil (AKP): Bu (hadım etme) modern tıpta uygulanan bir tedavi. Geri dönüşü vardır. Bana bir tek insan söyleyin, tecavüze uğrayıp ruh sağlığı bozulmasın. Adli Tıp neredeyse 2012’ye randevu veriyor. Kayseri olayındaki fail topluma kazandırılsın mı, kazandırılmasın mı bilemiyorum. 12 yaşından küçüklere cinsel saldırıların ayrı cezalandırılması gerekir. Bu konunun insan haklarıyla bir ilgili yok.

* Ayşe Jale Ağırbaş (DSP): Tecavüzcüye hasta muamelesi yaparsak suçlarından kurtulma imkanı verilir mi? Salınırlarsa herhalde bu, hem çocuklarımıza hem de topluma en büyük ayıp olur.

* Canan Arıtman (CHP): Küçük çocuklara tecavüzün suçu, ağırlaştırılmış müebbet olmalı. Hadım bu suça orantılı bir cezalandırma yöntemi değil. Pedofili, tıpki zoofili, nekrofili gibi hastalık değildir. Ölülerle, hayvanlarla ilişki nasıl bir hastalık değilse bu da değildir. Pedofili tedavi çabalarının hadım dahil yüzde 70’i etkili olmamış ve suç tekrar işlenmiş. Bu sapıkları caydırmanın yolu ağır cezalar vermektir. Bunlara hasta diyerek, Hüseyin Üzmezleri onore ederek hapislerden kurtarmayın.

* Necdet Ünüvar (AKP): Cinsel sapıklık da deseniz Amerikan Psikiyatri Birliği’nin tarifine göre pedofili bir hastalıktır. Müebbet de verseniz bunların eylemleri ortadan kalkmaz. Testosteron düzeyinin azaltan yöntem, saldırganlık düzeyini önemli ölçüde azaltır.

* Selma Aliye Kavaf (Devlet Bakanı): Failleri cezaevine koymak yeterli değildir, tedavi de edilmeliler. Tedaviyle faillerin iyileştirilmeleri ve topluma kazandırılmaları amaçlanmaktadır.

* Ahmet Ersin (CHP): Testosteron tedavisine itirazımız yok ama bu tedavi için kararı hakim verecek. Hakim Adli Tıp’ın raporuna göre karar verecek. Adli Tıp’ın yanlış kararlar verdiğini biliyoruz. Hadım olayını insan hakları açısından da ele almalıyız. Hırsızın da elini mi keseceğiz.

Kessinler komple de görsün kaç bucakmış dünya şerefsiz !
Hem bu kesilirse belki diğer şerefsizlerde yapmaktan çekinirler.

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
@HeartBeat

apo idam edilmez kardeş bize teslim edenlere idam etmeyeceğimize ne yazık ki söz verdik :S

Yukarı Alt