- Resim Silinmiş.

McLaren Mercedes için hayal kırıcı bir yarış daha sona erdi. Takımın evi sayılan Silverstone pistinde Kovalainen yarış dışı kalırken Hemilton'da yarışı ancak 16. sırada tamamlayabildi.

Lewis Hamilton - 16.: "Bugün elimden geleni yaptım. Arka sıralarda mücadele etmeme rağmen tüm yarış boyunca kesinlikle sürekli aracı limitlerinde kullandım. Zaten yarışın zor geçeceğini biliyorduk. Fernando ile rekabet etmek keyif vericiydi. Fakat bugün puan alabilecek bir pakete sahip değildik."

"Bu hafta sonu hakkında söylenebilecek en iyi şey, taraftarlardı. Yarış boyunca bana yaptıkları tezahüratlarla bana gerçekten güç verdiler. Onlara, kendilerini mutlu edecek, ülkemi gururlandıracak bir sonuç vermeyi isterdim. Fakat böyle gerçekçi bir hedef için önümüzde daha yapılacak çok iş var."

Heikki Kovalainen - DNF: "Elbette takımın kendi evindeki bir yarışı bitirememek hayal kırıcı. Yarış dışı kalana kadar araç çok iyi gidiyordu. Stratejimiz de iyiydi. Hedefe doğru gidiyorduk. Sonra Bourdais arkama çarptı ve aracın sol arka köşesi tahrip oldu. Araç sürülemez hale geldiği için durmak zorunda kaldım ve güvenlik nedeniyle yarışı bitirmeye karar verdim."

Martin Whitmarsh - Takım patronu: "Bu hafta sonu Vodafone McLaren Mercedes'deki herkes için çok zorlu geçti. Kazanamamak takımdaki herkesi üzüyor. Bu sezon kazanmak, önemli ilerlemler olmasına karşın, gerçekçi bir ihtimal olmayabilir. Fakat hepimiz aracın şu an yaşadığı performans problemini tam olarak anlayabilmek için var gücüyle çalışıyor"

Norbert Haug - Mercedes-Benz Motorsporları Başkan Yardımcı: "Unutulacak bir yarış. Performans seviyemez, olmamız gereken noktadan çok uzakta. Bu pistte son 10 yarıştan beşini kazandık. Artık bunun üzerine çok fazla konuşmamak lazım. Bunun yerine çok çalışmalıyız. Alman dostumuz Sebastian Vettel'i, Red Bull Racing ve Mark Webber'in etkileyici performanslarından ve yarışı domine ederek kazanmalarından dolayı tebrik ediyorum. Bu, şu ana kadar sezonun en etkileyci performansıydı."

Saygilarimizla

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt