mBot Hata ve Çözümleri

HardwareID limit exeeded!

- Böyle bir hata aldığınızda mBotun bir kuralını ihlal etmişsinizdir. mBot alındığından itibaren en fazla 2 bilgisayar da açılabilir, yanlış anlaşılmasın ip değil bilgisayar dır. Bu hatanın çözümü biraz zahmetlidir ama sonuçta kural ihlalidir.

- Eğer (iki bilgisayar da kullanılmışsa ) aynı gün üçüncü bir bilgisayardan mBot başlatmaya çalışırsanız bu hatayı alırsınız.

- Botunuzun ancak her gün yapılan mBot server resetlemesinden sonra düzelebilir. Yani 24 saat beklemelisiniz.

Not: Resmi sitede bildirdiğine göre bu sorunla karşılaşan kullanıcı bu kuralı bilmesi gerektiği için sorunu çözülmezse eğer mBot yetkilileri bir düzeltme yapamıyorlarmış.

"application configuration is incorrect" or "side by side configuration is incorrect".

- Bu sorunun çözümü için aşağıda verilen linkteki dosyayı indirip mBot klasörünüzde kurulum yapmalısınız.

Buradan indirebilirsiniz

Incompatible versions deteted

- Botunuzu başlattığınızda böyle bir hata alıyorsanız eğer önce bot değil normal client ile giriş yapmayı deneyiniz ardından mBot sürümünüzü kontrol ediniz eski sürüm kullanıyor hatası veriyor demektir.

D3D9 Error

- Bu hata başka bir oyun ile açıldığında verebilir. Bu sro_client hatasıdır. En iyi yöntem dc olduğunda diğer oyunu gizlemenizdir. Sro client tamamen gözükene kadar bekleyiniz, daha sonra diğer oyunu oynamaya devam edebilirsiniz.

BSObj Plugin error

- Bu hatayı aldığınızda botu oyuna tanıtırken seçtiğiniz Silkroad klasörünün doğru olduğunu ve mBot sürümünün güncel olduğunu kontrol ediniz.

Cannot find 'MSVCP100.dll'. Please, re-install this application.

- Bu hata çok rastlanır basit bir çözümü vardır. Aşağıdaki linkteki dosyayı indirip kurduğunuzda bu sorun düzelecektir.

Buradan İndirin.

Windows İnstaller Version 3.1 or higher is required to perform this installation. Please visit http ://support .microsoft.com/?kid:893803 to obtain the appropriate version of windows İnstaller 3.1 for you system.

- Bu hata yukarıdaki " Cannot find 'MSVCP100.dll'. Please, re-install this application. " eski hatanın yeni sürümüdür. Aşağıdaki linkteki dosyayı indirip kurduğunuzda bu sorun çözülecektir. "WindowsInstaller-KB893803-v2-x86.exe" dosyasını indirmelisiniz.

Buradan İndirebilirsiniz.

After login through bot I cannot see my character information in mBot

- Bu hatanın çözümüde yukarıdaki hata gibi aynı linki indirip kurmalısınız.

On how many computers can I use mBot?
How many characters can I bot with mBot at the same time?

- Burada 2 hata ayrı ayrıdır ama çözümleri aynı. mBotunuzu 2 bilgisayarda kullanabilirsiniz, ama 3. bilgisayarda kullanmak botunuzun bu hataları vermesine neden olabilir.

- Eğer (iki bilgisayar da kullanılmışsa ) aynı gün üçüncü bir bilgisayardan mBot başlatmaya çalışırsanız bu hatayı alırsınız.

- Botunuzun ancak her gün yapılan mBot server resetlemesinden sonra düzelebilir. Yani 24 saat beklemelisiniz.

Dc Sorununa Çözüm (Aniden Masaüstüne Atma Olayı)

- mBot' umuzu açıp login oluyoruz.

1- Division; Bu alan değiştirilmiyor.

2- Loginserver; Bu alana tıkladığımızda 4 ayrı server adresi gözükecektir.

- Sabit olarak 1. server gözükür dc durumuna göre bunu 2 - 3 - 4 olarak siz seçebilirsiniz.

- Seçtikten sonra ayarlarınızı kaydetip login olabilirsiniz.

Not: Tarafımızdan denenmiş olup olumlu sonuç alınmıştır.

Güncel Tutmaya Çalışacağım
summer3:
- Resim Silinmiş.​

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
xlorxlarge demiş ki:
dc sorunu direk masaüstüne atma çözümü işe yaramıyor yarım saatte bir dc
şu an için dc sorununa tek çözüm bu gibi görünüyor. bende de oluyor arada bir 10dkika da bir dc yediğim zaman resimde anlatılanı yapıyorum ve kesiliyor. Sorun senin internetinde de olabilir eğer internetin gidip geliyorsa :think:

Kardes startlıyorum birsey olmuyor Unkown error 222 yazıyordu cıktım oyundan dahada client gelmiyor

selamun aleyküm bende daha açmadan varolmayan bir jetona başvurma girişimi yapıldı diyor lütfen sorununu bulabilirmi
sin

bende böyle bir hata weriyor Bi bakın Bilen olursa cvp yazsın....
[An unknown error occured while checking for a mBot update]
bu hatayı weriyor boş kutu gibi bir yerde. ne ypacam Ltfn yardım edn

s.a oyuna giriyorum mbot vsro files icin olanını kullanıyorum oyuna girdigimde vsro error sender felan dolu bişey cıkıyo 5-6 pencere karakter geldiginde geri kapanıyo fakat skilleri felan gömüyo ondan sonra nereye ışınlansam hep sol ustte cıkık geri kapanıyo

Takımı
Besiktas
dediginden tek kelime anlamadim hataay dair bir kac ss atabilirsen goz gecirmek isterim

Yukarı Alt