1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

MAT PROJE HELP :D

1. CoCKTaiL

CoCKTaiL Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Çok küçük ve çok büyük sayıların kullanıldığı alanlar bilgiler
    1- Yazılış kuralları ve anlamları
    2-Çok büyük sayıların kullanıldığı bilgiler toplayınız örn Uzay
    3- Çok küçük sayıların kullanıldığı yerler örn Mikrobun ağırlığı gr olarak

Arkadaşlar bn bunu yazdım googleye bulamadım siz bi el atsanız çk güzel olur :twisted:

2. Wicked

Wicked Game Designer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Concept Artist
    Başlığını küçültürmüsün.

3. Baha i

Baha i Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ...
    yazılış kuralı ben kendimce tanımlayam kısa bide traih bilgisi verelim :
    1)ugün bizler, büyük sayıları ister savaş giderlerini kuruş cinsinden, isterse yıldız uzaklıklarını santimetre cinsinden göstermek için olsun bir rakamın sağına yeteri kadar sıfır koyarak yazabileceğimiz fikrine alışmışızdır. Elimiz yoruluncaya kadar sıfır koymayı sürdürebilir ve bilmeden evrendeki atomların sayısından, (3) 300,000,000,000,000, 000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000,000 ,000,000,000, da büyük bir sayı elde edebiliriz.

Ya da bunu kısaca 3.l0^74 biçiminde yazabiliriz.

Burada, 10'un sağ üstünde bulunan küçük 74 sayısı 3'ün sağına bu kadar sıfır yazılacağını ya da 3'ün 74 kez 10 ile çarpılacağını gösterir.
    2-3)
    aklına gelebilecek her yerde :
    kuantum fiziğinde kütle çekim kurallarında parçacık dinamiğinde
    olasılıkta canlıların oluşma teorilerinde hidrojenin evrende eşitmiktarda oldugunda
    (cern) deneyinde atmon hızında büyük sayılar atam parçacıgında küçük sayılar yayılan enerji büyük sayılar kullanılmıştır.
    1 moldeki atom sayılarında,hücredeki atom sayılarında ışık hızında vs vs vs vs
    o kadar çok yer varki atom bombasında ki enerji açığında süper sonik cihazlarda rontgen aletlerinde....
    1ile 0 arasında küçük sayılar kulanılır....
    ama şunu belirmek lazım
    küçük sayı denilince - sonsua giden sayılarmı yoksa dogal sayılardan baslarsak en küçük sayılarmı...
    oda var..
    devam edelim bu gerçi dogal sayılar konusu sanırım senin dediğin çünkü var olan hiç bir şey - ile ifade edilemez...
    güneşin sıcaklıgında.
    son olarakda bi fıkra anlatam bu daha bilgilendirici olur...
    bir gün türk kıral sayma yarışmasına girmiş..
    ilk soru ise buna gelmiş
    efet kıralım 0 den 1 ye kadar sayın demişler türk kıral 5 saat düşünmüş ben bu sayıyı sayamam demiş..
    bak budaki anlatmak istenilen şey küçük sayılarla ilgili
    0 ile 1 arasında o sonuz tane küçük sayı vardır yani yukarıda ki yazdıklarımdan yola cıkarsak
    0,9999999999.... n=9 sonsuza giderken =1 dir
    buda gosterılırse 1*10^-1, 1*10^-2 gibi sonsuz tane sayı vardır ve 1 ulaşamasın küçük sayılar konusu .
    büyük sayılardada zaten biliyoısunuzdur sonsuza giderken 10 yanına ne kadar 0 varsa üstüne yazılır.

büyük sayıların birde normal(türkçe) yazılmasını nasıl oldugunu görmek istersen Sinema - Kitap - Müzik - Tv ve Diziler - Diğer Sanatlar bölümü var oraya bak katrilyondan sonraki sayı okunuşu dye
    ufak bişi daha söyliyim konu ile alakası yok ama sonsuz kavramı bir sayı değildir. bunu sakın unutma