Felipe Massa, Bahreyn Grand Prix'de takımın KERS'e geri dönmesini umduğunu söyledi. Ferrari, bu hafta sonu için sistemi kullanmama kararı almıştı.

Sezonun ilk iki yarışından puansız dönen İtalyan ekibi, Avustralya ve Malezya'da kinetik enerji geri dönüşüm sistemiyle yarışmıştı. Takım, güvenlik riskini minimize etmek maksadıyla Şangay'da sistemi araçtan çıkarmıştı.

Yarınki mücadeleye 13'ncü cepten başlayacak olan Massa, KERS'in yokluğunun kendisini hissettirdiğini söyledi.

Yaklaşık yarım saniye kadar bir hız kaybının yaşandığını ifade eden Brezilyalı sürücü, "Sıralamalarda fark büyük. Startta da büyük bir farka yol açıyor. Ne yazıkki KERS kullanmıyoruz" dedi.

Massa, "Bu kararla geri adım atmış olduk. Fakat umarım gelecek yarışta KERS'e döneriz. Bahreyn, bu sistem için çok önemli bir pist. Dolayısıyla daha rekabetçi olabileceğimizi umuyorum" diye konuştu.

Bugünkü sıralamalarda son seansa, yaptığı bir hata nedeniyle yükselemediğini söyleyen Massa, "Mekanik olarak veya sıralama stratejisi bakımından bir problem yaşamadım. Sadece bir hata yaptım.
Dürüst olmak gerekirse, Kimi de hata yaptı. O yüzden sıralamalar beklenenden iyiydi. Son seansa kalmanın zor olacağını tahmin ediyorduk" dedi.

Yukarı Alt