1 Aya yakın bir süre içerisinde pc alıcam bana bu konuda yardımcı
olmanızı istiyorum şimdiden teşekkürler.

Gelişen teknoloji karşısında fazla bilgili olmamam daha bilgili kişilerden akıl alma gereği
bilgili ve yardım edeceğine inandiğim kişiler olduğundan düşüncelerim beni buraya yöneltti.

Sizden 2 Tip öneri istiyorum
1)Masaüstü - 2)Dizüstü

Ben kalite ve performansın daha fazlasını istiyen bir insanım,
Silkroad, Allods vs . bir çok oyun , film , pc programları vb. [en iyi şekilde çalıştıran ]
işlemler için önerilerinizi bekliyorum.

İstediğim özelliklerin ortalamasını yazıyım

>RAM HIZI = 1800 MHZ
RAM KAPASİTESİ = 4GB (2 X 2GB) = 4096MB (2 X 2048MB) veya [bildiğiniz daha iyi bir ram varsa önerinizi bekliyorum. ]

>1T Harddisck [ daha azda olabilir taşınabilir de olduğundan ona atıyorum genelde ]

>diz üstüye [GeForce GTS 360M daha uyumlu olan bir ekran kartı varsa önerinizi bekliyorum. ]
> ekran kartı [Tabi bu konuda önemdi eForce GTX 570 veya daha iyisi varsa önerinizi bekliyorum ]

>Intel Core i7-720QM [masa üstü ]
>Intel Core i5 [Diz üstü i7 olmasının nedeni laptopları fazla ısıtması buna kısmen katılıyorum. ]

>DVD-RW Double Layer & Blu - Ray Disc READ/WRITE

ve unuttuğum özellikleri belirtirseniz iyi olur. Söyle bir duyum almıştım Hp şu sıralar ekran kartlarıyla sorun yaşıyormuş Diz üstü önerileriniz ağırlıklı olarak Toshiba üzerinden söylerseniz daha iyi olur. Toshiba garanti ve servislerindeki kalite daha iyi .

> Bunlara en iyi hangi İŞLETİM SİSTEMİ uyar ?

Bir de diz üstü için Turbo Boost Teknoloji dahamı iyi olur.

Ortalama bir fiyatta çıkarırsanız iyi olur.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olan bütün forum kullanıcılarını ve site yönetiminde görevli arkadaşlarında düşüncelerini almak istiyorum.
Önerilerini Merakla Bekliyorum ...... :kalp:

. :popcorn: .​

kessinlikle laptop bence çıkan her oyunu oynıycam diyorsan ama masaüstü alman lağzım yok sro allods filan yeter aradada nfs oynarım diyorsan laptop almalısın sürekli yanında olur en azından servisler şehirden şehre değişiyor ama ülkemizde fiyat açısından packard bell performans olarakda dell önerebilirim sana servisler dediğim gibi değişiyor yinede sen bilirsin tabiiki en iyisi apple :)

SirGLooMy - Rapp3R - PwneD önerileriniz için teşekkürler.

Para sorunum 3-4 bin tl kadar yokta senin verdiğin adresi inceledim makineler süper ama 8 bin tl falan okadarda abartmayalım mezara götürmicem ya makara: hem teknoloji gelişiyor 6yıla o makinede eskicek.

Rapp3R apple malları kaliteli apple ve toshiba arasında düşünüyorum.

PwneD apple malı olan imac olabilirde ekran + kasa ısınma problemi olmazmı onuda bir araştırmam gerekiyor. Ama yer sorununu mütiş derecede ortadan kaldırdığı kesin.

bence toshibaya bulaşma helalinden bi dell al derim daha iyi geliyor bana performans açısından şuan acer kullanıyorum ama pek problem olmuyor ister masaüstü ister dizüstü pek ısınma problemi olmuyor artık aletlerde öncedendi onlar en fazla aparat alırsın 30-150 tl arasında değişiyor onlarda hiç sorunun kalmaz laptop için masaüstülerdede garantiden çıkıyormu bilmiyorum ama soğuk hava kompresörlü sistemle soğutanlar oluyor yani o derece şeyler var artık pek takmayın ısınma problemini bence :)

Yukarı Alt