1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Marmara ve Ege'de kuvvetli sağanak uyarısı!

1. Ben de

Ben de Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Marmara ve Kıyı Ege'de, bugün ve yarın kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan meteorolojik uyarıda, bugün başlaması beklenen kuvvetli yağışın başta İstanbul olmak üzere İzmit, Yalova, Bursa, Balıkesir ile İzmir çevrelerinde etkili olması bekleniyor.

Yarın da yine İstanbul başta Marmara'nın geneli, İzmir ve Manisa çevrelerinde yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor.

Uyarıda, yetkililerin ve vatandaşların sel ve su baskını ihtimaline karşı tedbirli olması istendi.

Bu arada Doğu Anadolu'da etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor.

Bölgede dün gece yaşanan en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Kars ve Ardahan'da 15, Erzurum'da 14, Ağrı'da 12, Iğdır'da 8 ve Erzincan'da 7 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklığının ise Erzurum'da 3, Ardahan'da 4, Kars ve Ağrı'da 6, Erzincan'da 7 ve Iğdır'da 10 derece olması bekleniyor.

Bölgede özellikle gece etkili olan soğuk hava nedeniyle yoğun buzlanma meydana gelirken, sabah saatlerinde yakıtı donan araçlar güçlükle çalıştırıldı.

Soğuk havanın etkisiyle birçok derenin donduğu Ardahan'da Çıldır Gölü'nün yüzeyi de buz tutmaya başladı. Çocuklar, gölün kıyı kesimlerinde oluşan kalın buz tabakasında kayak yapmanın keyfini yaşadı. Meteoroloji yetkilileri, bölgede soğuk havanın etkisini sürdürmesinin beklendiğini ifade ettiler.

Bu arada, bölge illerinden Muş'ta 5, Bingöl'de de 5 köy yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapalı. Köy yollarının ulaşıma açılması için başlatılan çalışmalar ise devam ediyor.

Aman dikkat :curtain:

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    İstanbul'da hafiften etkisini göstermeye başladı yeni geldim yollar felaketti cayır cayır kayıyoruz :P

3. Ben de

Ben de Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aman dikkat :muck:

4. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bizde izmire gidicez bu gece 2 gün sonra aktif başlıklarda yoksam allah rahmet eylesin :P

5. Ben de

Ben de Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah korusun pray:

Ağzını hayra makara: