Takımı
Galatasaray
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
güzel bir yazı yazmışın. uzun bir süredir bu foruma girmiyordum, nasip oldu ve yazını okudum. bi boşluktasın ve kendini hak yola, dogru yola yani Allah'ın yolunda giderek ancak gerçekten manevi huzura ve gerçek kişisel olgunluga erişirsin. içinde bir hidayet olgusu belirmiş, bu çok önemli bir olay, hayatının dönüm noktası olabilir. Lakin öncelikle bulundugun konuma bak. onca emek verdigin bu site ile kime hizmet ediyosun kimlere rant cıkartarak kazanmasını saglıyorsun, bu kişinin yorumlarını fikirlerini ahlakını hayasını dinini namusunu biliyorsun. bu kişilerin çirkin amellerine zerre dahi katkının olması, senin bu güzel yazındaki fikirlerin ile sence tamamen zıt degilmi? iyi düşün :) gerçek müslümanın dini sadece namazdan ibaret degildir, gerçek müslüman dedigin yolda yürürken bile ibadet edebilendir. bugun Allah için ne yaptın sorusuna , bugun Allah için nefes aldım diyebilendir :) yeterki kalbinde dopdolu hidayet ve güçlü bir iman olsun :) bir daha ortak bi yerde buluşucagımızı sanmıyorum.. o yüzden bu yazdıklarımıda senin anlıcagını umuyor ve gençliğini en iyi şekilde yani Allah yolunda geçirmeni mevlamdan diliyorum. selametle..

Valla Halil kardeşim çok ama çok etkilendim gerçekten soluksuz okudum seni bu yazıyı yazdığından dolayı ayrı ayrı tebrik ve takdir ediyorum bugün bile şu yazıyı yazan gençlerimiz abilerimiz varmış ya daha ne .En kısa zamanda banyoya gidip boy abdesti alıp namaz a başlayacam gerçi akşam ile yatsıyı kılıyorum da yetmez 2 vakit.Bu arada dün nefsime hükmedeceğimi anladım hemde çok iyi anladım canım cinsel organımla birşeyler yapmak istedi kendimi durdurdum ve bunun imkansız olmadığını anladım
Yazı için Teşekkür ediyorum

War Cry demiş ki:
ProMaster demiş ki:
Beni Kinayanlar Olabilir Ama ben genede Dusuncemi Yazmak Istiyorum Din Siyaset Sadece Para Uzerine Seylerdir. Bizler Kandirilan Kisileriz Yani Sirinlerdeki gibi Eger Iyi bir cocuk olursaniz onlari gorebilirsiniz misali Kandirilmaktayiz... Ve Din sonumuzu Sorgulamamamiz icin Olusturulmus Kurmacadir. Bizlere bunlar asilanarak Soru sormamamizi Sonumuzun Iyi olacagi sadece calismamizi saglmak icindir Para Icindir..........

ya varsa ne olacak düşünsene bi sonu olmayan bi ateşin içinde ölene kadar yanıcaksın daha sonra diriltilip bidaha yanıcaksın günde 5 vakit namaz kaç dk mızı alir hesaplayalım

Sabah namazı = 2 dk abdest 5 dk namaz > 7 dk

öğle namazı = 2 dk abdest 13 dk namaz > 15 dk

ikindi namazı = 2 dk abdest 10 dk namaz > 12 dk

Akşam namazı = 2 dk abdest 5 dk namaz > 7 dk

Yatsı namazı 2 dk abdest 15 dk namaz > 17 dk

-------------Toplarsak----------- 58 dk ki kimse bu kadar yavaş kılmaz

Günümüzü 8 saat degilde 7 saat bilgisayar başında geçirerek kulluk vazifemizi yerine getirmiş oluruz Allah bizden çok büyük bişey istemiyor bize en değerli şeyimizi veriyor değilmi hayatımızı ve onun için teşekkür etmemizi istiyor 24 saatin 1 saatinde teşekkür edin diyor ....

Sizce çok büyük bir istekmi :roll:

Ps:Kimseye din dersi vermek degil amacım buda benim görüşüm sadece arkadaşın görüşüne yorum yaptım​
:nod:
Topicdeki en fiyakalı cevap bu herhalde :muck:

Advance

Gençliğine güvenip diyorsan daha erken,
Belki elveda bile diyemezsin giderken.

Bu dünya yalan deriz her sohbetin başında
Nefesler sayılıdır rızık belli, aşın da...
Ne zaman göçeceğiz bilinmez kaç yaşında.
Gençliğine güvenip diyorsan daha erken,
Belki elveda bile diyemezsin giderken.

Dünya bir gölgeliktir burda az kalacağız
Giderken yanımıza acep ne alacağız?
İltimas ümidedip torpil mi bulacağız
Gençliğine güvenip olma namazdan ırak
Varsa kötü huyların eyvah demeden bırak.

Sorulacak nimetler aldığın nefes bile...
Uzuvlar konuşurken kilit vurulur dile,
Her işinde dürüst ol katma işine hile,
Kur-an’dan uzak hayat vesile-i pişmanlık
Kulluğunu unutup yapma HAKK’a düşmanlık.

Mezar denen evimiz iki metrelik çukur
Ya cennet olur bize melekler rahmet okur...
Ya da bir cehennemdir kaynayan fokur fokur
Kabri gül bahçesine imandır döndürecek
Hem de salih ameldir ateşi söndürecek.

Kefen giyip giderken çare var mı dönmeye?
Cansız attan inipte canlısına binmeye...
Ben gitmem diyerekten köşe bucak sinmeye...
Mücrime faydası yok kabre konan güllerin
Anam,babam diyerek ağıt yakan dillerin.

USTAOĞLU düşünür hali nice olacak
Dalından koparılmış güller gibi solacak
Amel defterlerini hangi yönden alacak
Muhammed Mustafa’nın yolu bizim yolumuz
Biz bülbül O gülümüz hemi de en ulumuz...

Buura demiş ki:
Allah için ne yaptım ?

Allahın senin bişey yapmana ihtiyacı yoktur.Kendin için ve toplum için yaparsın bu daha mantıklı olur aslında.

Arada kalmış insanların akılları o kadar karışıkki şu devirde bir o taraftan bir bu taraftan çekiyorlar kalıyorsun ortada en son sorgulamaya ve

yazmaya başlıyorsun ben bunu farkettim.
Allah(C.C)'nin ihtiyacı yoktur doğru! fakat kul Yüce rabbimize şükür için yapar bunun adıda Allah için'dir şuan kimse üzerine alınmasın ama oturup düşünürsek Allah'a Şükür için içinden gelerek tüm kalbiyle inanarak Allah korkusu(bundan kasıtım cehennemde yanma korkusu)olmadan sadece Rabbimize şükür BAKIN SADECE RABBİMİZE ŞÜKÜR İÇİN ibadet eden insanlar sayılıdır. Çoğu insan Cehennem azabından korktuğu için cennetin meyvelerinden yararlanmak için ibadet eder(benim düşüncem...) nedenmi diceksiniz size en ufak örnek küçükken gittiğim kuran kurslarında ilk önce cehennemin kötülüğü cennetin meyvelerinden bahsedilirdi çoğu zaman bile namaz kılmazsam cehenneme gideceğim söylenmiştir... çoğu arkadaşım geceleri korktuğunda dua etmektedir ama sabah olduğunda ağzında küfür yoldan geçen kadınların popoları hakkında yaklaşık 20dk. muhabet etmektedir. Buda benim düşüncem....

extraloob demiş ki:
başarılar canımcım yazı yazmak güzeldir bir filozof şöyle demiş ;

Rainer Maria Rilke :
" Gecenin derinliğinde, yazmaya yasaklanman durumunda öleceğini itiraf et. Sonra da köklerini, yani cevabı salan kalbinin derinliklerine bak ve kendine sor, yazmalı mıyım? "
:thumbsup:

Yukarı Alt