Mahmutoviç olsaydı...
Gaziantepspor kalesini koruyan Mahmut'un tek problemi Türk olması! Genç file bekçisi, sezon başından bu yana çok iyi bir performans sergiliyor, ama yönetim yabancı kalecide ısrar ediyor.

24 yaşındaki oyuncu da FANATİK aracılığıyla mesajını gönderdi: 5 yıl forma giymek için direndim. Kolay kolay bırakmaya niyetim yok. Ancak yabancıya tanınan tölerans bizlere de gösterilmeli.
Gaziantepspor’un son haftalardaki gündemi kaleciydi... Geçtiğimiz sezon sonunda anlaşma sağlanan ancak transferi bu sezonun devre arasına kalan Zydrunas Karcemarskas, Kırmızı-Siyahlı camiada olay yarattı. Mahmut sezon başından bu yana Gaziantepspor’un kalesini başarılı bir şekilde korurken, yönetimin yabancıda ısrar etmesi tartışmalara neden oldu. Galatasaray ile önceki gün oynanan maçta da yaptığı kurtarışlarla farkı önleyen isim olan Mahmut, FANATİK’e çarpıcı açıklamalarda bulundu.
6 sezondur Gaziantep’te olduğunu belirten 24 yaşındaki file bekçisi, “Kaleyi korumak için 5 yıl bekledim. Çok direndim, direneceğim de... Kolay kolay formayı bırakmaya niyetim yok. 5 yılın özlemiyle Gaziantep’in kalesindeyim” dedi.

‘Bizlere güvenin!’

Zydrunas transferiyle ilgili de sorularımızı yanıtlayan Mahmut, “Etkilenmedim desem yalan olur. Açıkçası kimse bu sezon benden bu performansı beklemiyordu. Bir anda çıkış yakaladım. Zydrunas ile daha önce anlaşma sağlanmış. Kim gelirse gelsin rekabet içinde olacağım. Söylentilere kulak asmayacağım. Yönetim de, teknik heyet de her zaman bana destek veriyor. Ancak Türkiye’de yabancılara tanınan tölerans yerlilere gösterilmiyor. Bizlere biraz daha güvenilsin istiyorum” diye konuştu.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt