1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Mac Truva Atı iServices'in yeni çeşidi Adobe Photoshop CS4'ü

1. Renton

Renton Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mac Truva Atı iServices'in yeni çeşidi Adobe Photoshop CS4'ün korsan kopyalarında

Intego firması 22 Ocak'ta keşfettiklerini duyurdukları iServices truva atının yeni bir çeşidini (varyant) tespit etti.
    OSX.Trojan.iServices.B olarak adlandırılan bu yeni truva atı önceki sürümleri gibi BitTorent'de korsan yazılımlarda tespit edildi.
    OSX.Trojan.iServices.B virüsü Mac için olan Adobe Photoshop CS4 kopyaları içerisinde bulunuyor. Adobe kurulumu temiz fakat programın kırılmasını sağlayan uygulama içerisinde truva atı bulunuyor.
    Photoshop'ûn bu sürümünü indirenler kullanabilmek için crack programını kullanıyorlar. Crack uygulaması bir çalıştırılabilir dosya çıkarıyor ve bilgisayar tekrar başlatıldığında silinmeyen bir klasör olan /var/tmp klasörüne bir arka kapı kuruyor. Kullanıcı crack uygulamasını tekrar çalıştırırsa zararlı yazılım farklı isimde yeni bir çalıştırılabilir dosya yaratıyor, bu rastgele isimler virüsün kolay temizlenmemesi için.
    Intego bir alarm yayınlayarak Mac kullanıcılarını korsan yazılım sitelerinden Photoshop CS4'ü indirmeme konusunda uyardı.

Kaynak: Intego Security Alert - January 26, 2009

2. deepscream_

deepscream_ Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    bnm xp bnde torrent ile 1gb indirdim setup a tıkladım virus bulastı virus kis 2009un agzına etti hiç bişi yapamadım format attm :(