Terim: Ümidimizi kaybetmeyeceğiz
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Portekiz karşısında sakatlıkların oyun düzenlerini bozduğunu belirterek, ''İki maçımız daha var. Ümidimizi kaybetmeyeceğiz'' dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, ay-yıldızlıların Portekiz'e 2-0 yenildiği karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada, EURO 2008'e iyi başlayamadıklarını ve İsviçre maçının çok önemli hale geldiğini söyledi.
Portekiz karşısında ilk yarıda pozisyon bulamadıklarını ancak ikinci yarıda oyunda dengeyi kurdukları anda kötü bir gol yediklerini belirten Terim, ''Portekiz'i tebrik ediyorum. İlk yarıda çok pozisyon bulamadık. İkinci yarıda da tam dengeyi bulduğumuz anda kötü bir gol yedik. Servet'in sakat sakat oynaması, Gökhan Zan'ın da sakatlanması oyun kurgumuzu bozdu. Bazen böyle başlanabiliyor. Bu nedenle İsviçre maçı çok önem kazandı'' diye konuştu.
Portekiz ile oynamanın kolay olmadığı belirten Terim, ''Oyuna kim girmiş, kim çıkmış fark etmiyor. Turnuvanın ve Avrupa'nın çok önemli bir takımı. Daha iki maçımız var. Ümidimizi kaybetmeyeceğiz. Mevlüt'ü 2. yarıda taktik gereği oyundan çıkarttım. Orta sahayı güçlendirmem gerekiyordu. Kazım da doğru bir seçimdi. En iyi oynayanlardan birisiydi. Bugün İsviçre, Çek Cumhuriyeti karşısında çok iyi oynadı. Bundan sonra İsviçre maçına bakacağız'' dedi.
EURO 2008 A Grubu karşılaşmasında Türkiye'yi 2-0 yenen Portekiz'de, teknik direktör Luis Felipe Scolari, gruptan çıkma yolunda çok önemli bir adım attıklarını söyledi. Scolari, ''Çeyrek final için 6 puan yeterli. İşin yüzde 50'sini tamamladık'' diye konuştu.

Portekiz Milli Takımı Teknik Direktörü Scolari, Türkiye'nin beklediği gibi çok cesur oynadığını söyledi.
Türkiye'nin takım oyununu çok iyi sergileidğini belirten Scolari, ''Belli zamanlarda bize zor anlar yaşattılar. Portekiz gibi iyi oynadılar. Takımım da beklediğim gibi çok iyi oynadı. Çok önemli başarılar kazanmak isteyen ve birbirini destekleyen bir takımız'' dedi.
Gruptan çıkmak için 6 puanın yeterli olacağını savunan Scolari, ''Biz işin yüzde 50'sini aldık. Çok büyük bir rahatlık kazandık. Gruptan çıkmak amacındayız. Çek Cumhuriyeti karşısına bu inançla ve bilinçle çıkacağız. Ülkemiz adına kazanmanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu tempoyu devam ettireceğiz'' diye konuştu.

MAÇIN ADAMI PEPE

Öte yandan Portekiz'in ilk golünü atan Pepe karşılaşmasının en iyi oyuncusu seçildi.
Basın toplantısı öncesi kupasını alan Pepe, ''Takım olarak çok iyi oynadık. Takım arkadaşlarım olmasa bu başarıyı yakalayamazdım. Gol attığım ve maçı kazandığımız için çok mutluyum. Kariyerimin en önemli maçıydı'' dedi.

Yukarı Alt