Lugano: Ders çıkarmalıyız
Beşiktaş maçında iyi oynamadıklarını belirten Lugano ''Halen lideriz. Olayların da bilincindeyiz. Dersler çıkarta çıkarta ligde sonuna dek yolumuza devam edeceğiz'' dedi.

Fenerbahçe'nin Uruguaylı futbolcusu Diego Lugano, Beşiktaş maçında iyi oynamadıklarını ve yenildiklerini, ancak bu yenilgiden dersler çıkarmaları gerektiğini söyledi.
Lugano, FB TV'ye yaptığı açıklamada, olayı dramatize etmeye gerek olmadığını belirterek, ''Halen lideriz. Olayların da bilincindeyiz. Dersler çıkarta çıkarta ligde sonuna dek yolumuza devam edeceğiz'' dedi.
Uruguaylı oyuncu, ülkesinden yorgun döndüğünü, ancak teknik direktör Christoph Daum görev verdiği için Beşiktaş maçında forma giydiğini ve sorumluluk alarak elinden geleni yaptığını bildirdi.
Ligde bu haftaki Kasımpaşa maçını seyircisiz yapacak olmaları konusunda da Lugano, ''Futbolu güzelleştiren şeyler, seyirciyle yapılan şeyler. Bu hafta seyircisiz oynayacağız, elimizden geleni yapacağız. Tabii ki oyuncunun motive olmasına seyircinin etkisi yadsınamaz. Ama biz, onlar olmadan da motive olabileceğimizi ve bu maçı kazanabileceğimizi göstermek istiyoruz'' diye konuştu.
Uruguay Milli Takımı'nın Dünya Kupası finallerine katılma hakkını kazanması konusunda da görüşlerini belirten Lugano, ''Uzun zamandır Dünya Kupası'ndan uzaktık. Uruguay'ın adını yeniden Dünya Kupası'na yazdırdığımız için mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe taraftarlarına söylemek istediğim birşey var. Bu maçları çok uzakta oynadık ama onların benim yanımda olduğunu çok iyi hissettim. Onların verdiği güçle de elimden geleni yaptım. Fenerbahçe taraftarlarına, verdikleri bu güçten dolayı teşekkür ediyorum. Dünya Kupası'nda hem milli takımımı, hem futbol oynadığım takımı, hem de bu kulübü destekleyen taraftarları temsil edeceğim. Bunu omuzlarıma yüklenen daha fazla bir yük değil, bir ayrıcalık, bir mutluluk olarak görüyorum. Tabii ki zor olacak. sorumluluk sahibi olduğum 3 kulvarda, onlara karşı elimden gelenin en iyisini yapacağım ve yüzlerini kara çıkarmayacağım.'' dedi.​

Yukarı Alt