1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Liverpool'a yeni talip


 1. hmzsnmz

  hmzsnmz Aileden rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  25.100
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  Liverpool'a yeni talip
  Liverpool'un Dubai şirketi tarafından satın alınacağı yolundaki iddialar doğrulandı. Şirket icra kurulu başkanı El Ensari, kulübün Amerikalı sahiplerinden biri ile görüşmeleri sürdürdüklerini duyurdu.
  [​IMG]
  Liverpool'un bir kez daha el değiştirebileceği konuşuluyor.
  Geçen sene kulübü satın alan Amerikalı yatırımcılar Tom Hicks ve George Gillet'in mortgage krizi sonrası girdikleri darboğazdan henüz çıkamamaları söylentileri artırıyor.
  Kulübü satın alırken kullandıkları 350 milyon sterlinlik kredinin geri ödemesinde sorunlar yaşayan ortakların, Dubai International Capital ile devir görüşmelerine başladığı idda edilmişti. Ancak ortaklardan Hicks, kulubü satmak gibi bir düşüncesi olmadığını ve ortağı Gillet'in de kendisinden onay almadan hisselerini satamayacağını söyleyerek iddiaları yalanlamıştı..
  Ancak bu kez, Dubai şirketinin icra kurulu başkanı Samir El-Ensari, kulübün sahiplerinden biriyle yatırım görüşmelerini sürdürdüklerini duyurdu. Koyu bir Liverpool taraftarı olduğu bilinen El-Ensari, hangi ortakla görüştüğünü ise açıklamadı. Ancak eşit ortaklardan Gillet'in kulübü satmaya daha istekli olduğu biliniyor.
  Gillet'in yüzde ellilik hissesi ile, Hicks'in hisselerinin bir bölümünü alarak kulübün çoğunuk hisselerine sahip olmayı isteyen Dubai şirketi ile Liverpool'un Amerikalı sahipleri arasındaki görüşmelerin fiyat konusunda tıkandığı belirtiliyor.
  Devir görüşmelerinden sonuç alınamaması halinde Liverpool'u mali açıdan zor günler bekliyor. Geçen ay açıklanan refinansman planı kulüp bütçesine 105 milyon sterlinlik ek yük getirdi. Ayrıca Stanley Park'ta yapılacak yeni stat için 300 milyon sterline ihtiyaç duyulması Hicks ve Gillet'in kredi için yeniden bankaların kapısını çalacaklarını gösteriyor.
   
 2. TitusPullo

  TitusPullo Aileden rank8

  Kayıt:
  31 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  11.355
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Memlekete döndü -.-
  Biri bu duba'ilileri durdursun! kahvekeyfi
   
 3. MoonLife

  MoonLife Buralıyım rank8

  Kayıt:
  10 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  3.888
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  +1907
   
 4. hmzsnmz

  hmzsnmz Aileden rank8

  Kayıt:
  14 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  25.100
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Eskişehir
  aynen yakında almadıkları takım kalmayacak