1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Liselilere İçki Servisi!

1. MrCrossover

MrCrossover Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Denizli, Meslek Lisesi Öğrencilerine İçki Servisi Yaptırıldığı Haberiyle Çalkalanıyor.

Katsayı adaletsizliğinin tartışıldığı bugünlerde meslek liseli öğrencilerin garson olarak kullanılması halkta ve eğitim camiasında tepkilere yol açtı.

Eğitim-Bir-Sen, Buldan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen resepsiyonda öğrencilerin garson olarak kullanılıp içki servisi yaptırılmasını sert dille eleştirdi. Denizli il Milli Eğitim Müdürlüğü de konuyla ilgili inceleme başlattı.

Eğitim-Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, ilçede ekim ayında gerçekleştirilen resepsiyonda Buldan Meslekî ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinin kullanılmasının kanuna aykırı olduğunu söyledi.

Öğrencilere yapılan bu ayıbın sorumlularının hesap vermesi gerektiğini söyleyen Sert, "Ne acıdır ki bu öğrenciler, meslek liselidir. Danıştay'ın katsayıyla ilgili iptal kararıyla ÖSS yarışına yenik başlayan öğrencilerimize yetkililer şimdiden, 'Siz garsondan başka bir şey olamazsınız.' demektedir. Bu mantık, klasik bir jakoben zihniyettir." şeklinde konuştu.

Olaya veliler de tepki gösterirken, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan soruşturma sürüyor.​