256 veya 512 Limitli Adsl de 8 saat sınırı varmı bircok forum sıtesını gezdım bazılarında var bazılarında yok dıyolar su olayı bilen kişi bana anlatabilirmi ?

Prada

Ben sana anlatayım...

TTNET sana aylık kullanım olarak 4 GB kota verir..

Bu kotayı istersen 1 saatte doldur istersen 1 ayda doldur bu sana kalmış.. Ordaki 8 saat muhabbeti günlük 8 saat girersen aylık 4GB kota sana yeter şeklinde yorumlanabilir..

Aslında bu doğru değildir.. Yani olay senin internette kaç saat geçirdiğine bağlı değil interneti ne kadar kullandığın ile doğru orantılıdır.. Buda aylık 4GB kotalı internet kullanıcısı için günlük 130-140 mb lik download izni verir ortalama..

Prada demiş ki:
Ben sana anlatayım...

Bu kotayı istersen 1 saatte doldur istersen 1 ayda doldur bu sana kalmış.. Ordaki 8 saat muhabbeti günlük 8 saat girersen aylık 4GB kota sana yeter şeklinde yorumlanabilir..

Aslında bu doğru değildir.. Yani olay senin internette kaç saat geçirdiğine bağlı değil interneti ne kadar kullandığın ile doğru orantılıdır.. Buda aylık 4GB kotalı internet kullanıcısı için günlük 130-140 mb lik download izni verir ortalama..
Hımmm :detective: Ben cok download yapan birisi deilim ama saatlerce online oyunlar oynarım ve oynamamla 8 saat gecıyorum.30 ytl normal fiyat geliyor 8 saat gecince 30 ytl üstüne ek ücret eklenmiyo dimi ?(iyice emin olmak istiyom)

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Prada demiş ki:
Ben sana anlatayım...

fii tarihinde bilmem kaç bin jpg resim 300-500 mp3 ile anlatıyorlardı adamların cahilliği değil ülkemizin hali bu işte onlarda buna göre davranıyorlar :coffee:

extraloob demiş ki:
Prada demiş ki:
Ben sana anlatayım...

fii tarihinde bilmem kaç bin jpg resim 300-500 mp3 ile anlatıyorlardı adamların cahilliği değil ülkemizin hali bu işte onlarda buna göre davranıyorlar :coffee:
gerçekten haklısın okan abı aynen katılıyorum ülkemizin hali malesef

Prada

Şu 8 saat olayından kopar kendini.. Bak saatin yanında veri akışını görebilirsin. Günlük maximum 140 mb lik veri alirsan kotan anca dolar.. Bunu 140 mb yapmak sana kalmış.. Istersen ekonomik kullanırsın netini download yapmazsın 1 güne yayarsın.. Istersende asılırsın şarkıya videoya youtube a yarım saatte doldurursun..

Yine söyluyorum kaç saat net kullandığın önemli değil ne kadar veri aldığın önemli :wink1:

Prada demiş ki:
Şu 8 saat olayından kopar kendini.. Bak saatin yanında veri akışını görebilirsin. Günlük maximum 140 mb lik veri alirsan kotan anca dolar.. Bunu 140 mb yapmak sana kalmış.. Istersen ekonomik kullanırsın netini download yapmazsın 1 güne yayarsın.. Istersende asılırsın şarkıya videoya youtube a yarım saatte doldurursun..

Yine söyluyorum kaç saat net kullandığın önemli değil ne kadar veri aldığın önemli :wink1:
:D tmm Senide Yoruyom ama bisey daha sorcam.İnt naparsam kotam dolar?

Prada

Kotam artar dersen makara yaparım seninle :) Git telekoma muracaat et kotanı arttırırlar derim..

Kotayı aşmaktan bahsediyosan.. Youtube takılırsan , film indirirsen video sitelerine girip videolar izlersen mp3 indirirsen veri alışın yüklenir.. yani bir video 20 mb diyelim onu izlediğin an 20 mb veri akışı almış olursun..

Prada demiş ki:
Kotam artar dersen makara yaparım seninle :) Git telekoma muracaat et kotanı arttırırlar derim..

Kotayı aşmaktan bahsediyosan.. Youtube takılırsan , film indirirsen video sitelerine girip videolar izlersen mp3 indirirsen veri alışın yüklenir.. yani bir video 20 mb diyelim onu izlediğin an 20 mb veri akışı almış olursun..
2.ci dediginden bahsedıyorum cok yardımcı oldun sagol artık youtube takılmak yok film izlemek yok dosya indirmek yooookkk :mrgreen:

Prada

Yok değil var ama adabıyla var :wink1: Günlük veri alımını takip edebilirsin saatin yanındaki ağ bağlantıları durum göstergesinden ..

Prada demiş ki:
Yok değil var ama adabıyla var :wink1: Günlük veri alımını takip edebilirsin saatin yanındaki ağ bağlantıları durum göstergesinden ..
Öle Bişey Yokki Orda :P

Prada

ağ bağlantılarına gir ordada görürsün.. Nasıl yok 2 tane küçük pc yanıp sönmüyor mu ^^

Prada demiş ki:
ağ bağlantılarına gir ordada görürsün.. Nasıl yok 2 tane küçük pc yanıp sönmüyor mu ^^
Nese Bosver Simdi Sadece Gaıgada wizard car alıp oyuna tekrar baslamam icin bir engel kalmadı cok sagol :beer:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
8 Saat olayı ilk çıktığında var idi. Günlük 8 saat'in üstüne çıkamıyordun millet amele amele her bilgisayarı kapattığında ads'linide kapatıyordu , bunun yanı sıra kota'da mevcuttu.

Lakin 8 saat geyiği şu anda kaldırıldı. Kotayla hesaplanıyor herşey.

Prada demiş ki:

verdiğin bilgiler çok işime yaradı sağol ben youtube'nin kota yediğini bilmiyordum.Sayende her ay 60 lira fatura ödemekden kurtulucaz :beer:

Yukarı Alt