arkadaşlar lens taktim fakat sorun şu lens gözün ortasını bulabilir mi ? yani ben taktım fakat bi yer dahada fazla gibi aşşağıda geldi düzeltiorum tekrar aynı oluyo..Sizce normal mi?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Göz bebeğinin üstündeyse gerisi pek önemli değil lens kendi kendine oturur en uygun yere doğru takabildiysen. İlk 2-3 gün batma hissi yaşayacaksın ve gözlerini hortlak görmüş gibi açık geziceksin lense alışmak için :P

NiGHTMaRe

Aileden
Wax Whine demiş ki:
Göz bebeğinin üstündeyse gerisi pek önemli değil lens kendi kendine oturur en uygun yere doğru takabildiysen. İlk 2-3 gün batma hissi yaşayacaksın ve gözlerini hortlak görmüş gibi açık geziceksin lense alışmak için :P
:lol:

Wax Whine demiş ki:
O kadar çok batmıo ama göz bebeğinin tam üstüne geldi bu deneme lens'i verdi doktor Eğer reaksion göstermezse dedi kızarmazsa falan dedi 2.lens'ide takarsın dedi..Şimdi çok batma yok ama bi garip hissediorum :S :D:D sol taraf 1.50 sağ taraf 1.25 bide astigmatta var :D

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Dostum bi büyük lensler var gözün renkli kısmını saran bir de göz bebeğinin üstüne gelen minik lensler. o minik lensler ne için kullanılıyor bilmiyorum ama bende gözün renkli kısmına oturan lenslerden var miyobum. büyük ihtimalle sende de ondan vardır. göz bebeğinin üstündeyse sorun yok ortada. ben deneme lenslerini taktığımda çıkartamamıştım öğretmediler bana :lol:

Wax Whine demiş ki:
Dostum bi büyük lensler var gözün renkli kısmını saran bir de göz bebeğinin üstüne gelen minik lensler. o minik lensler ne için kullanılıyor bilmiyorum ama bende gözün renkli kısmına oturan lenslerden var miyobum. büyük ihtimalle sende de ondan vardır. göz bebeğinin üstündeyse sorun yok ortada. ben deneme lenslerini taktığımda çıkartamamıştım öğretmediler bana :lol:
valla benimki Beyaz kısmına azcık taşıo galiba seninkinden kullanıorum Bende miyobum :D bnde zor taktm 10dk'Da falan :D gözlerimden yaş geldi :D Çıkartırken nasl çıkartıcam bilmiyorum hadi hayırLısı :D:D :headbang:

Bişey sorucam Lensi Sağ Sol takma gibi bi olay varmı yani aynı lens hem sağa hemde sola takılabiliyor mu?

Avasin

aynı derecede yada derecesiz ise herhangi bir fark olmaz^^

Ps: Bende almayı düşünüyorum dereceli lens ancak renklimi alayım şeffaf mı bir türlü karar veremedim... :roll:

Avasin demiş ki:

Ps: Bende almayı düşünüyorum dereceli lens ancak renklimi alayım şeffaf mı bir türlü karar veremedim... :roll:
Şeffaf alırdım ben olsam.Tam istediğiniz performansı vermez.Mesela ben mavi aldım hala kullanıyorum.Tam oturmuyor göze balık gibi gözüküyorsun yakından :D Tavsiye etmem yani şeffaf kullanın.

Wax Whine demiş ki:
Bak tarif edicem kendi yöntemimi.Bir elinle gözün altını aşağıya indir.Daha sonra diğer elinle lensi aşağıdaki beyazlığa doğru kaydır kayınca korkmadan lensi tut çıkar.

1 kaç hafta haşır neşir olursun alışırsın lenslere.Ayrıca lensin tersmi doğrumu olduğunu anlamanda önemli bir sabah lensi ters takmışım okula giderken okul zehir oldu yemin ediyorum sorun olursa mesaj atabilirsin.

Avasin demiş ki:

şeffaf daha sağlıklıdır her zaman uzun süredir kullanıyıyorum şeffaf tavsiye ederim

Yukarı Alt