Fatura Tuncay'a
Premier Lig'deki temsilcimiz Tuncay Şanlı, takımı Middlesbrough'un West Ham'a 3-0 mağlup olduğu karşılaşma sonrasında eleştirilerin odak noktası oldu..

Karşılaşmanın 30. dakikasında Aliadiere'in yerine oyuna giren Tuncay'ın iki net gol pozisyonunu harcadığını yazan gazeteler, "Turkey (Hindi) Tuncay" başlığı ataram Milli futbolcumuzu eleştirdi..

Gazeteler ayrıca Tuncay'ın maç sonunda takım arkadaşlarından özür dilediğini de iddia etti..

macı ben de izledim acayip 3 tane gol kacırdı

La Liga'da Nihat Fırtınası

İspanya 1. Futbol Ligi'nin 3. haftasında deplasmanda Mallorca ile karşılaşan Villarreal, 3 puanı Nihat Kahveci'nin attığı golle kazandı.

Geçtiğimiz sezon yaşadığı sakatlığın ardından bu sezon formuna tam kavuşamayan Nihat, Mallorca maçına yedek başladı. Nihat, oyuna girdikten 10 dakika sonra serbest vuruştan attığı mükemmel golle takımını 1-0 üstün duruma getirdi.

Karşılaşmanın 72. dakikasında Rossi'nin yerine oyuna giren Nihat, 82. dakikada kullandığı serbest vuruştan attığı golle hem bu sezon Villarreal formasıyla ilk golünü kaydetti hem de takımının 7 yıl aradan sonra Mallorca deplasmanında galip gelmesini sağladı.

La Liga'nın 3. haftasında TSİ 22.00'da başlayacak Osasuna-Barcelona maçı dışında oynanan maçlar sonunda oluşan sıralamaya göre Villarreal, 6 puanla 3. sıraya yükseldi.
Gol gorüntüsü
http://www.youtube.com/watch?v=0ZqwYCR4Xt0

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
işte bu topic muhteşem gerekli ilgiyi gösterirsen çok sevinirim en beğendiğim spor haberi lejyonerlerimizin her hafta attığı goller ve yorumlardır özellikle o gollerin youtube video linklerini de koyarsan sabitlerim bu topici sırf ben baksam yeterli.

gerçekten teşekkürler güzel bir topic açmışsın şimdi iş içini doldurmakta extrabeer

extraloob demiş ki:
işte bu topic muhteşem gerekli ilgiyi gösterirsen çok sevinirim en beğendiğim spor haberi lejyonerlerimizin her hafta attığı goller ve yorumlardır özellikle o gollerin youtube video linklerini de koyarsan sabitlerim bu topici sırf ben baksam yeterli.

gerçekten teşekkürler güzel bir topic açmışsın şimdi iş içini doldurmakta extrabeer
tmm devam ettiririm :lol:

Serhat sonunda formasına kavuştu!..
Belçika Birinci Futbol Ligi’nde RSC Anderlecht, sahasında eski Beşiktaşlı Ahmed Hassan’ın attığı 2 golle 2-0 öne geçmesine karşın Zulte-Waregem’in attığı 2 golle karşılaşmayı 2-2 berabere bitirdi...

RSC Anderlecht’te Türk futbolcu Serhat Akın, uzun süren sakatlığından sonra ilk kez forma giydiği maçta, 78. dakikada oyuna girerek çaba göstermesine karşın gol bulamadı.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Almanya Mesut'u konuşuyor

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Schalke 04 takımında forma giyen Mesut Özil, futbolseverler tarafından Bundesliga'da bu sezon oynanan karşılaşmalarda, en iyi izlenim bırakan genç oyuncu seçildi.

Bundesliga'nın resmi sitesi bundesliga.de'de yapılan bir ankette, VFB Stuttgart'ta oynayan Serdar Taşçı ve Sami Khedera, Bayer Leverkusen'den Gonzalo Castro, Arminia Bielefeld'den Robert Tesche ve Schalke 04'ten Mesul Özil yer aldılar.

Bundesliga'da bu sezon oynanan 4 karşılaşmada en iyi izlenim bırakan genç futbolcu anketine katılanların yüzde 37'sinin oyunu alan Mesut birinci gelirken, yüzde 26 oranında oy alan Khedera ve yüzde 17 oy alan Gonzalo Castro'unun ardından, yüzde 12 oy oranıyla diğer Türk kökenli oyuncu Serdar Taşçı 4. oldu.
Alman 21 Yaş Altı Milli Takımı'na da çağrılan Mesut, Ümit Milli Takımı'nın cuma günü Kuzey İrlanda'ya karşı oynadığı karşılaşmada başarılı bir performans sergileyerek, bir de gol atmıştı.

Bundesliga'da bu sezon 4 maçta toplam 167 dakika forma giyen Mesut, kaleye attığı isabetli şutlarla ve attığı çalımlarla dikkatleri üzerine çekti.

Bu sezon VfB Stuttgart'ta tüm karşılaşmalarda oynayan Serdar Taşçı da defansta kazandığı ikili mücadelelerle ve oyun disipliniyle göz doldurdu.

İspanya'da Nihat damgası

Sol dizindeki sakatlık nedeniyle 6 ay futboldan uzak kalan Nihat kahveci, forma giyme şansı bulduğu ligin üçüncü haftasında Villarrreal -Mallorca maçınının bitmesine 7 dakika kala attığı golle La Liga'ya damgasını vurdu.

La Liga'nın ilk iki haftasında sadece 15 dakika oyuna katılabilen Nihat, yeniden oynama şansı yakaladığı Mallorca maçınının. 83.dakikasında attığı golle takımına galibiyet kazandırırken İspanyol basınının da ilgi odağı haline geldi. Maç sonrası bütün gazetelerin adını başlığa çıkarttığı Nihat, en fazla övgüyü Marca Gazetesinden aldı. .

Marca Gazetesi Nihat ve gol iki eski dost başlığını kullanırken, Real Sociedad'daki attığı muhteşem gollerle herkesi şaşkına çeviren Nihatın, bu maçla birlikte içindeki katilin hala yaşadığını herkese göstererek masaya yumruğunu vurduğunu yazdı.

Berabere devam eden maçın son dakikalarında "El turco" ele geçirdiği fırsatı gole çevirmesini bildi denilen haberde, zaten sahanın katilleri için son dakikalar ölümcüldür ifadesini kullanıldı.

Haberde, "Yıldız futbolcunun çok eski bir dostuyla randevusu vardı, golle. Bu iki dost en son 5 mart 2006'da buluşmuşlardı ve birbirlerini çok özlemişlerdi" sözleriyle Nihat'ın attığı gol romantize edilirken ayrıca iki dostun bundan sonra arayı fazla açmayacakları da belirtildi.

Önceki sezon büyük umutlarla transfer edildiğini fakat sakatlığı yüzünden yeşil sahalardan uzun süre ayrı düştüğünün hatırlatıldığı haberde, bu sezon taraftarların ispanyol sportotosu "quiniela"yı doldururken onun oynadığı maçlarda tek geçeceklerini iddia etti.

As Gazetesi, Villarreal'e Nihat şans elini uzattı başlığıyla duyurduğu haberde, "El turco Nihat Kahveci, son 6 maçtır yenemediği Mallorca'ya Ono stadında maçın bitmesine yedi dakika kala attığı muhteşem golle Villarreal'in derdine derman oldu" ifadesini kullandı.

Barcelonalı spor gazetesi Sport, "Nihat Mallorca'yı ateşe verdi" başlığıyla haberi verirken, El Mundo Deportivo, "Nihat adadan üç puanla ayrıldı", "El Turco attığı muhteşem golle Sarılacivertli ekibin zaferinin mimarı oldu" sözlerini başlığa taşıdı.

Ümitli Köln berabere

Almanya İkinci Ligi'nde mücadele eden 1. FC Köln, bu hafta sahasında karşılaştığı Greuther Fürth takımıyla golsüz berabere kalarak taraftarlarını üzdü

Teknik direktör Christoph Daum, cezası nedeniyle maçı locadan izlerken, bu maçta Alpay'ın yine kadroda yer almaması dikkati çekti. Maç sonunda taraftarlar, oynanan futbolu ıslıklarla protesto ederken, futbolcuların üzgün oldukları gözlendi. Fenerbaçe'den FC Köln'e transfer olan Ümit Özat, 90 dakika forma giydiği maçta normal bir oyun sergilerken, karşılaşmanın 78. dakikasında sarı kart gördü. FC Köln, ligin 5. haftasının ardından 8 puanla 7. sırada bulunuyor.

Emre, Fenerbahçeli o yazarı açıklayacak!..
46188.jpg

Akşam Gazetesi yazarı Bahri Havadır, Emre Belözoğlu'nun Macaristan maçındaki kol hareketi ile ilgili olarak ilginç açıklamalarda bulundu...

İşte Havadır'ın yazısı:

Emre Belözoğlu, Macaristan maçından sonra “Can dostum” dediği bir yakınının evinde kaldı...

O gece sabaha kadar konuştular. Dertleştiler, her şeyi enine boyuna tartıştılar.

Canı sıkkındı Emre’nin, zaten hiç uyumadı. O hareketi kime ve niçin yaptığını anlattı.

Sabah olunca da “Can dostu” Emre’yi İngiltere’ye uğurladı.

Emre’nin İngiltere’ye ayak bastığı andan itibaren moral bozukluğunu üzerinden attığını söylediler dostları.

O sırada bizde ise hâlâ Emre’nin kolu gündemdeydi. Herkes işin peşindeydi. Sadece spor basını değil; tüm basın! Hatta mazagin yazarı Cengiz Semercioğlu bile olaya balıklama atladı ve gerçeği (!) açıkladı. “Emre o hareketi Mehmet Demirkol’a yaptı” dedi çok şey biliyormuşcasına, ortalık iyice gerildi. Yazılar, restleşmeler, ilkeler falan filan.

Oysa o isim Mehmet Demirkol değildi ki.

Cengiz Semercioğlu da uzun atlamış veya atlatılmıştı...

Bu isim Malta maçından çok daha önce Emre için yazılar yazmaya başlayan Fenerbahçeli bir spor yazarıydı.

Emre o ismi tarif etmeye çalışırken “Onun bana kini Malta maçından çok önce Fenerbahçe’yle adım anıldığı dönemde başladı...

Bu hareketim Malta ya da Macaristan maçıyla ilgili değil” dedi...

Şöhret olmak veya dikkat çekmek niyetinde değilim.

Gizemli gizemli bir şeyler de söylemeyeceğim. O ismi biliyorum demekle yetineceğim sadece.

Kim mi?

Biraz daha sabır. Emre o ismi bir basın toplantısıyla açıklayacakmış; öyle söyledi.

Ne zaman mı?

Çok yakında.

Dosyalar

tuncay avrupaya gıtmekle yanlıs yaptı fenerde ruh bıttı emrede yanlıs bı hareket yaptı ama bu kadar ustune gıdılmemesı gerekır bence gsye gelmesını engelllenmemelı

Boro nun sitesinde yazıyo du hemencevir de cevittirdim yazıyı ama biraz sacma oldu sacma olan yerleri almadım en duzgun bunlar:D

George Boateng'in bugün;
Ama o, onun, onu ele geçirecek olduğu onun, Jeremie Aliadiere'nin beklenen yokluğunda Cumartesi'de Sunderland'a karşı ne yapabildiği ve Boateng'in, neye inandığını göstermek için başka bir şans verilmek için muhtemeldir.

George Boateng'; "Tuncay, müstesna bir oyuncudur, o, çok çok yönlüdür, ve biz, ona sahip olmak için şanslıyız

teknik direktorun West Ham macından sonra Tuncay hakkında yorumları;
Jeremie Aliadiere’in sakatlanması sonrası 30. dakikada oyuna giren Tuncay’ın özür dilemesine gerek olmadığını ifade eden Middlesborough teknik direktörü Southgate, “Tuncay bu sezonki en iyi oyununu oynadı. Sadece şansı yanında değildi. İkinci yarı takımımızın en iyi futbolcularından biriydi. Çok mücadele etti. Bir maçı kaybeder ya da kazanırsınız. Bunu bir kişiye yüklemek yanlış olur. Sonuçta biz bir takımız. İlerleyen maçlarda daha iyi olacağız'' yorumunu yaptı.

Nihat: "Bu Gol, Bana Gelecek İçin Çok Güven Verdi"

Villarreal’in formasını giyen ve dün Real Mallorca deplasmanında attığı mükemmel golle takımına 3 puan kazandıran Nihat Kahveci, "Bu gol, gelecek için bana çok güven ve umut verdi" şeklinde konuştu.
Maçın 72. dakikasında oyuna girip 10 dakika sonra gol atan Nihat, bugün düzenlediği basın toplantısında, Villarreal CF formasıyla La Liga’da ilk golünü atmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Eski Beşiktaşlı, "2 yılda çok büyük 2 sakatlık yaşadım. Ve sonunda Villarreal formasıyla La Liga’da ilk golümü attım. Oyun ritmimi yeniden elde etmem için daha fazla oynamaya ihtiyacım olduğumu söylüyordum ama bu her zaman oynayacağım demek değil. Çünkü çok geniş bir kadroya sahibiz. Ama bana verilen her fırsatı güvenimi geri kazanmak için en iyi biçimde kullanacağım" şeklinde konuştu.

Real Mallorca maçında golünü attığı serbest vuruşun yapıldığı yerde geçen hafta içinde antrenman sırasında güzel bir gol attığını, bu yüzden maçta da serbest vuruşu kullanmak istediğini kaydeden Nihat, "Gol olacağından emindim, bu yüzden Joan’a (bırak ben atayım) dedim" dedi.

Öte yandan İspanyol basını, bugün Türk futbolcuya övgüler yağdırarak, "Türk futbolcu Nihat, kendisine verilen fırsatı çok iyi kullandı ve harika bir gol attı" denildi.

Yıldıray Baştürk, Stuttgart'ın ŞL Maç Kadrosunda

Bundesliga'nın geçen seneki süpriz şampiyonu VfB Stuttgart'ta oynayan millî futbolcu Yıldıray Baştürk'ün sakatlığının geçmesi üzerine takımının Şampiyonlar Ligi'nde Glasgow Rangers ile yapacağı karşılaşmanın kadrosunda yer aldığı öğrenildi.

VfB Stuttgart'ın resmî internet sayfasında yer alan haberde, uzun zamandır sakat olan Yıldıray'ın son takım antrenmanını sorunsuz tamamladığı, Glasgow Rangers'e karşı forma giyebileceği belirtildi.

Haberde, Yıldıray'ın, teknik direktör Armin Veh tarafından görev verildiği takdirde VfB Stuttgart formasıyla ilk resmî maçına çıkacağı kaydedildi.

Stuttgart Deplasmanda Devrildi: 2-1
Şampiyonlar Ligi’nde zorlu gruplardan birinde İskoç ekibi G.Rangers, kendi evinde Alman Stuttgart'ı 2-1'lik skorla devirdi.

Serdar Taşçı’nın Stuttgart’ta ilk 11’de forma giydiği maçta Yıldıray Baştürk ise yedekler arasındaydı. Milli oyuncu maçın son 12 dakikasında forma giydi.

Karşılaşmanın ilk yarısında gole daha çok yaklaşan taraf konuk Stuttgart olsa da ilk yarı 0-0 sona erdi.

İkinci yarıda ise eşitliği bozan taraf Stuttgart oldu. 56. dakikada Khedira’nın yakın direğe yaptığı ortaya dokunan Mario Gomez kariyerinin ilk Şampiyonlar Ligi golünü atarak takımını öne geçirdi.

Ancak ev sahibi takım altı dakika sonra Adam Hutton’ın attığı golle skoru yeniden eşitledi.

75. dakikada ise Hutton’ın ceza sahası içinde Meira tarafından düşürlmesine hakem penaltı düdüğünü çaldı. Topun başına gelen Darcheville de takımını galibiyete taşıyan golü attı.

Halil: "Riskli Oynamayı Sürdüreceğim"

Alman Birinci Futbol Ligi takımlarından FC Schalke 04’te oynayan milli futbolcu Halil Altıntop, riskli oyun tarzını sürdüreceğini belirtti.
Halil: "Riskli Oynamayı Sürdüreceğim"

Halil, Kicker dergisine yaptığı açıklamada, Şampiyonlar Ligi’nde FC Valencia’ya karşı oynadıkları karşılaşmadan sonra taraftarların ıslıklamasını geçen sezon kardeşi Hamit’e yapılmasıyla da bildiğini belirterek, "Ben riskli oyun tarzımı sürdüreceğim. Taraftarların bununla bir sorunu varsa, bunu değiştiremem" dedi.

Kendisinin 4-3-3 sisteminde yararlı bir şekilde oynayamadığını daha önce de söylediğini ifade eden Halil, "Artık bu konuda konuşmayacağım" açıklamasını yaptı.

Haberde ayrıca, Halil’in maçta birçok top kaybettiği, karşılaşmada 4-4-2 sistemine geçildiğinde daha iyi pozisyonlar yakaladığı yorumu yapıldı.

Schalke menajeri Andreas Müller, Halil’in antrenmanlarda olduğu gibi biraz daha kararlı ve bencil olması gerektiğini kaydetti.

Öte yandan dergide yer alan bir diğer haberde, VfB Stuttgart’ta oynayan ve uzun süre sakat olan Yıldıray Baştürk’ün Glasgow Rangers’e karşı 78.dakikada oyuna girdiği, karşılaşmanın son döneminde bazı topları aldığı, ancak fazla etkili olamadığı belirtildi. VfB Stuttgart Teknik Direktörü Armin Veh, Yıldıray’ın yüzde 100 sağlığına kavuştuğunu, ancak bunun 90 dakika sahada kalmak için yeteri kadar formda olduğu anlamına gelmediğini kaydetti.

Nihat: "Futboldan Yeniden Zevk Almaya Başladım"

İspanya Birinci Ligi takımlarından Villarreal'de forma giyen Nihat Kahveci, "Sakatlık beni öldürdü, ama şimdi her şey bitti. Futboldan yeniden zevk almaya başladım" dedi.
Nihat: "Futboldan Yeniden Zevk Almaya Başladım"

Villarreal'in son 2 maçında 3 gol atan Nihat, İspanyol basınında yer alandemeçlerinde, “Artık mutluyum. Umarım bu hız devam eder” ifadesini kullandı.

“Sakatlık, özellikle ikincisi beni öldürdü” diyen Türk futbolcu, yaşadıklarının ardından 2. kez sakatlanmasının ve her şeyi yeniden yaşamasının çok zor olduğunu kaydetti. La Liga ve UEFA Kupası'nda bulduğu gollerden sonrasıkıntıların sona erdiğine inandığını kaydeden Nihat, “Bu goller çokönemli oldu” dedi.

Villarreal'den Atletico Madrid'e giden Forlan veya takımda kadro dışındatutulan Riquelme ile kıyaslanmasına kızan Nihat, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Hiç kimseyle kıyaslanmak istemiyorum. Sadece bana bu kadar çok güvenen bir kulübe her şeyimi vermek istiyorum. Onlara minnettarım ve bu sezonun mükemmel olacağını umuyorum. Önemli şeyler yapmak için büyük heyecanımız var."

Villarreal, 4. sırada bulunduğu La Liga'nın 4. haftasında yarın TSİ18.00'de sahasında Murcia ile karşılaşacak.

İspanya Basını Nihat'ı Övdü.
UEFA Kupası 1. turunda önceki akşam Villarreal’in Bate Borisov’u 4-1 yendiği maçta 2 gol atan Nihat Kahveci, İspanyol basınından büyük övgü aldı...

uzun süren sakatlığının ardından bu sezon ilk kez bir resmi maçta ilk 11’de sahaya çıkan milli futbolcu, 4. dakikada serbest vuruştan, 50. dakikada da iki kişiyi çalımlayarak attığı gollerle geceye damgasını vurdu.

78 dakika oyunda kalan futbolcumuzu, İspanyol basını da "sahanın yıldızı" olarak seçti.

Marca gazetesi, "Sonunda buzları kırdı. Hemen hemen Real Sociedad’taki altın yıllarına dönmüş gibi" değerlendirmesini yaparken, El Pais gazetesi ise, "Villarreal’in şovunda Nihat parıldıyor" başlığını attı

İşte Nihat'ın müthiş golleri
[flash=425,350]http://www.youtube.com/watch/v/CrUAhR8oSqE[/flash]

Middlesbrough 2 - 2 Sunderland
Türk futbolcu Tuncay Şanlı'nın ilk 11'de başladığı maçta M'Boro, 2. dakikada Leadbitter'ın attığı şanssız bir golle yenik duruma düştü. Maçın 12. dakikasında dizinden sakatlanan Tuncay oyundan çıkmak zorunda kaldı. Boro 15'de Arca ve 67'de Downing'le maçı çevirmeye yaklaşsa da; skoru belirleyen isim 89. dakikada beraberlik golünü bulan Miller oldu.

Yukarı Alt