LeBron: Hido da olmalıydı
New Orleans'ın ev sahipliği yaptığı All-Star hafta sonunda en değerli oyuncu seçilen Cleveland Cavaliers'ın yıldızı LeBron James, temsilcimiz Hidayet Türkoğlu'nun bu organizasyonda yer almayı hak ettiğini söyledi.
- Resim Silinmiş.
Sıradışı hareketleriyle All-Star hafta sonuna renk katan oyuncuların başında gelen LeBron James, milyonların beğeniyle izlediği All-Star maçı ve Cleveland Cavaliers hakkındaki soruları yanıtladı.
- Cleveland Cavaliers'ın hiçbir takviye yapmadan bu sene de NBA finali oynayabileceğini düşünüyor musun?
LeBron James: Oldukça zor olacak; çünkü Boston Celtics'in yıldız oyuncu transferleriyle Doğu Konferansı daha da güçlendi. Detroit Pistons her zaman iyi bir takım ve Orlando Magic'te geçtiğimiz yıldan çok daha iyi durumda. Bu takımlar da yaz döneminde bazı takviyeler yaptı. Finale kadar yükselmek bizim için zor olacak. Büyük bir rekabetin yaşanacağını söyleyebilirim. Kendimizi mental olarak hazırlamak ve sahaya basketbolun doğrularını yansıtmak zorundayız.
- Takıma takviye yapılmazsa kadroda yer alan oyuncular daha fazla sorumluluk alabilir mi?
LJ: Bunu hep birlikte göreceğiz. Sahada basketbolumuzu konuşturmaya devam edeceğiz. Kağıt üstünde hangi oyunculara sahip olduğunuzun önemi yok, sahaya çıkıp yedi maçlık seriyi kazanmak zorundasınız.
- New Orleans'ta olmamasına rağmen All-Star olmayı hak ettiğini düşündüğün bir oyuncu var mı?
LJ:Hidayet Türkoğlu'nun Doğu Konferansı'nda başarılı bir performans sergilediğini ve bu organizasyonun bir parçası olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Hidayet Doğu Konferansı'nın en iyi galibiyet yüzdesine sahip olan üçüncü takımı Orlando Magic'in formasını giyiyor ve harika maçlar çıkarttı.
- Bu maç ilk All-Star maçından daha mı kolaydı?
LJ:Maça konsantre olmak kesinlikle çok daha kolaydı. İlk All-Star maçımda daha önce böyle bir deneyim yaşamadığım için heyecanlıydım. Artık bu organizasyona alıştım; ancak olağanüstü atletlerle bir arada bulunmak beni her zaman heyecanlandırıyor.
- Birçok yıldız oyuncunun takım değiştirmesi büyük sürpriz oldu diyebiliriz. En sürpriz gelişme hangisiydi?
LJ:Bu yıl hem yaz döneminde hem de sezon içinde birçok sürpriz gelişme yaşandı. Sezon içinde Lakers İspanyol yıldız Pau Gasol'ü aldı, Miami ve Phoenix takımları arasında gerçekleşen takasla Shaquille O'Neal ile Shawn Marion yer değiştirdi. Yaz döneminde ise, Ray Allen ve Kevin Garnett Boston Celtics'e gelirken, Rashard Lewis Orlando Magic'le sözleşme imzaladı. Çok fazla yeni yüz görmek mümkün. Demek istediğim tanıdık yüzler, farklı takımlar. Bu arada yeni gelen oyuncularla bir takım kimyası oluşturmak zor olabilir; ama umarım her şey iyi olur.
Basketbol seviyesini yükseltmeye çalışmak üzerinizdeki baskıyı arttırıyor mu?
LJ: Biliyorsunuz, her zaman daha iyi olmak istersiniz. Özellikle de benim gibi kişiler. Rekabetçi bir insanım ve daha iyi olmak istiyorum. Umarım kendimizi geliştirmeye devam ederiz. Eğer bunu gerçekleştiremezsek elimizden gelen her şeyi sahaya yansıtarak ikinci yarıya hazır bir şekilde gireceğiz.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt