1. Reklam

1. joysro
      ledas
      ix2
      leon
      kingsofsro
      aelyria

League Of Legends Oyun Rehberi

1. x21

x21 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    4 yıl sonra ziraat müh.
    League Of Legends (Riot Game)
    Dota oynayanların bu oyuna yabancı olacaklarını hiç sanmıyorum. Ama Dota oynamamış olsanız bile kesinlikle tavsiye ediyorum(Bende Dota oynamamıştım).

Oyunun Aldığı Ödüller(2009) IGN Multiplayer Game Of The Year
    IGN Strategy Game of the Year
    Gamespy PC Game of the Year

Oyunun iki farklı serveri var; USA serveri ve EUROPE serveri. ama size önerim europe serveri çünkü Türkiye'ye daha yakın olduğu için ping daha düşük ve daha rahat oynanılabiliyor.(Türkler genellikle Burada)

Kayıt için: http://signup.leagueoflegends.com/en/signup/index (eu)
    Kayıttan sonra size download linki vericektir.

Oyunu Kurduktan sonra bir sürede launcher'imizin updateleri yapması için bekleyeceğiz. Updateler bittikten sonra Play'a basarak launcher'imizden clienti açıyoruz.
    İd ve passwordumuzu girdikten sonra login'e tıklıyoruz.

Vee Oyun...
    Oyunda siz Summoner'siniz seçtiğiniz Char ise Champion'nunuz
    Oyuna ilk girdiğimizde totarial bölümüne giriş için onay isteyecektir. Onay verin ve başlasın yararınıza olacaktır. Totarial bölümünde size öğrenmeniz gereken basit şeyleri öğretecektir. Burada gördüğünüz küçük yaratıklar minions'lardır. Skilleri q,w,e,r karakterlerine basarak kullanabiliriz(klavye üzerinde).

Oyundaki amaç haritanın karşı köşesindeki düşman merkezinin kristalini yok etmektir. Tabi bunun için öncelikle Düşman Turrets'lerini (Kuleler) yok etmelisiniz.

Öğrenmeniz gerekenler...

Burada Gördüğümüz oyunun ana menüsü.
    Sağ üst köşedeki yumruk işareti reel parayla alınan riot money. Kılıç işareti ise oyunda savaşarak kazandığımız para.
    Store: Storeden alım işlemlerini yaparız. sağ üst köşedeki yumruk ve kılıç burada işe yarar.(Oyuna para vermenize gerek yok çünkü savaşarak kazandığınız parayla ihtiyaç duyduklarınızı rahatça alabiliyorsunuz)
    Play butonuna tıkladığımızda karşımıza gelen seçenekler:

Normal Game: 5v5 ve 3v3 solo ve arranged Team Seçenekleri var. Solo tek başınıza oynarsınız, arranged'de ise arkadaş listenizdekilere davet yollayabilirsiniz.

Ranked Game: Sezon başından sonuna kadar win/lost a göre puan kazanıp en yüksek puana sahip olursanız sezon bitince 100.000 USD kazanabilirsiniz. 5v5 ve 3v3, solo ve arranged seçenekleri mevcut.

Practice Game : Burada antrenman yapabilirsiniz. Oyuna ilk başlarda tutorial'den sonra ilk oynayacağınız oyun bu olsun. Normal ve Arranged Gameye göre daha az puan verir.
    Totarial: Oynadığımız ilk oyunun aynısı.

İlk Multiplayer oyunumuzu Oynamaya Hazırmıyız? Cevabımız evetse başlıyoruz...

Ana menümüzde play butonuna tıkladıktan sonra Normal Game butonuna tıklıyoruz.
    3v3 veya 5v5 ve solo arranged olaylarini geçtikten sonra ilk adımımızı atıp bekleme pozisyonuna geçiyoruz.
    Ve Play now ...

Burada Gördükleriniz Championlar. Oyunda 50+ Champion var Her hafta free kullanılabilecekler değişiyor. Sabit olanlar ise parayla aldıklarımız. Ayrıca sürekli yeni championlar ekleniyor.

Championumuzu seçtik ve geldik Spellere..
    Championumuzun skillerinden farklı olarak 2 tane skill kendimiz seçiyoruz. Skilleri yukardan tutup aşağıdaki kutucuklara bırakın ve confirm spell deyip geçin.

Vee geldik oyunun en civcivli meselesi Runes'lara.
    Runesları kullanmak oyunda birçok avantaj sağlar. Runes'ları Storede bulunan Runes bölümünden temin edebilirsiniz. Ayrıca bu Runes'ları combine ederek Tier'ini yükseltebilirsiniz.

Herneyse tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık oyunu oynamaya hazırız bize verilen süre bittikten sonra oyuna giriyoruz.

Oyun Taktikleri..
    -Genellikle uzak mesafe saldırı championlarından biri ortaya geçer. Diğer 4 champion ise 2 yukarı 2 aşağı olarak dağılır. Oyunun ilk başlarında kulelerden saldırı almamaya dikkat edin çünkü canınız az olduğundan sizi öldürebilirler.
    -Minions(küçük savaşçılar) arkasından savaşmaya özen gösteriniz. Düşman Championlarına dikkat etmenizdede büyük fayda var. Karşı takımın her kulesi yıkıldığında +100 gold kazanırsınız.
    -Bazı yerlerde uzun otlar var. Bu otların arasına girdiğinizde düşman sizi göremez(içine girmeyene kadar)
    -Oyuna yeni başladığınızda düşmanı kendi kulenizin altına çekmek çok iyi bir yöntemdir.
    -Oyun içinde Championumuzu güçlendirmek için alabileceğimiz eşya paketleri var. Oyunun bize önerdiği paketleri almak yeni oyuncular için en doğrusu.(ilerde farklı şeyler deneyerek farklı sonuçlar alabilirsiniz.)
    Inhibitor'ler
    inhibitörleri yıkınca sizin minions'larınıza birde super minions eklenir. Diğer minionslardan çok daha güçlüdür ve Championları bile zorlar. Ayrıca inhibitörler zamanla kendilerini yenileyebilirler.

Nexus

Nexus minions'ları üretir ve nexus yıkılınca oyun biter. Oyuncaki amaç nexusu yıkmak. Nexusun yanındaki iki kule yıkılmadan nexus yıkılamaz.

Championunuz öldüğü zaman bir süre sonra yeniden doğar. Oyun içinde gerekli zırh silah ve diğer itemleri sadece başlangıç bölgesinden alabilirsiniz. Bu bölgede hp'niz ve mp'nız dolar.

Surrender:
    Oyun içinde yenileceğinizi kabullendiğiniz zaman oylama yapabilirsiniz. Esc basıp Game optionsa girin ve surrender'e tıklayın. Eğer sizinle beraber 3 kişi daha kabul ederse Nexusunuz yıkılır ve oyunu kaybedersiniz.

Masteries

Savaşarak level atlarsınız ve her level atladığınızda 1 mastery point verilir. Bu Mastery pointleri Ana menüdeki "View Summoner Profile" bölümünden Masteriese girerek verebilirsiniz. Eğer mastery pointleri yeniden dağıtmak istiyorsanız "RETURN POINTS" butonuna tıklayın. Mastery pointleri verdikten sonra ise "SAVE FOCUS" butonuna tıklayın.

Oyun İçin Kullanılabilen kodlar:
    Oyun esnasında chat yerine yazınız.
    /taunt
    /joke
    /laugh
    /dance

Şimdilik aklıma gelenler bunlar . Anlatım biraz karışık olmuş olabilir kusura bakmayın. Her türlü sorunuzu bu konu altından cevaplarım. Oyun süper ve bu yazıyı yazdığımda 1 haftalık bağımlıydım. Artık ayları devirdim :oldie:

Anlatım tamamen bana aittir. İmagelerin çoğu orjinal siteden alıntıdır diğerleri ise benimdir.Oyundaki nickim TheCenavar(lvl:30) ekleyebilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Alıntı Yapıldığında Extraloob.com'dan Alıntıdır yazılması rica olunur. Hepinize iyi oyunlar...

2. MiNaStRaCoLiS

MiNaStRaCoLiS Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende oynuyorum bu oyunu açıklama çok iyi olmuş tebrikler. Oyunda gerçekten güzel. Herkezi bekleriz :) Friend atarsınız isim WrathofGod

3. Galliport

Galliport Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    PC Donanım
    grafikleri pek güzel değil dota tarzı bir oyun oynayacaksanız torchlight öneririm online değil ve grafik olarak çok üstün.

4. x21

x21 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    4 yıl sonra ziraat müh.
    dostum neyleyim ateşli bir maçtan sonra gg diyemeyeceğim bir oyunu :headbang:

Bu arada summoner name TheCenavar Eu Serverindeyim eklemek isteyen ekleyebilir. MiNaStRaCoLiS seni ekleyecemde şu anda oyun busy bakım var heralde :roll:

Edit: Torchlight inceledim biraz dota yada lol ile uzaktan yakından alakası yok. Diablo, dungeon siege, sacred gibi bir oyun.

Dota yada LoL: oyunda belli haritalarda eşit sayıdaki 2 takımın birbirlerinin ana üssünü yıkmaya çalışmasıdır.

5. aCapeLLa_

aCapeLLa_ Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çok güzel çalışma kardeşim ellerine sağlık :muck: ( oyundaki adım "Irzman Kaya" :mrgreen: )

6. bynogamekrhn

bynogamekrhn Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bynogame League of Legends riot points Satışı

Merhaba

ByNoGame® olarak uzun zamandır League of Legends riot points bir çok player biliyor.
    Bilmeyen kullanıcılar için bu başlığı açmak istedik. Oyuncular bize para yatırarak uygun fiyatlara League of Legends riot points sahibi olabilirler.[/COLOR][/center]

An İtibariyle Siteden Kopyaladığımız Fiyatlar ise Şöyledir.

839 Riot Points 15 TL

1779 Riot Points (1677+102) 30 TL

3612 Riot Points (3354+258) 58 TL

6451 Riot Points (5870+581) 100 TL

9305 Riot Points (8400+905) 145 TL

Örnek : 548547

Siz de binlerce satış yapmış bu markanın tadını çıkarın.