LoL adını.League of Legends özellikle Heroes of Newerth'ün paralı olmasından sonra popüler oldu.Aynı zamanda Warcraft 3'ün vazgeçilmez custom map'i DOTA'nın geliştiricileri tarafından da desteklendi.

LoL ve DoTa'nın benzerlikleri

1.Haritası Dota'daki 3 Corridors'un neredeyse aynısıdır ve yine towerlarla korunan iki base vardır.Bu baselerden corridorlara moblar summonlanır.İki tarfın askerleri Corridorların ortasında karşılaşır.E peki derseniz ki nasıl oyun bitiyo ? İşte burda siz devreye giriyorsunuz amacınız karşı tarafın base'ini yıkmak bunu yapmaya çalışırken de sizi bazı sürprizler bekliyor olacak..Rakip oyuncular !
2.Levelling sistemi DoTa'dakiyle aynıdır yalnız level sınırı 18'dir.
3.Skill sistemi , oynayış mekaniği ve kontroller bakımındanda neredeyse aynıdır.Yani daha önceden DoTa veya benzeri bir oyun oynadınız ise çok kolay adapte olabilirsiniz.
4.İki oyun da bedavadır ama LoL'de isteyen para ödeyip extra içeriğe sahip olabilirler..Yeni herolar skinler vs. ama bu oyun içinde bi farklılık yaratmaz.

LoL'u DoTa'dan ayıran özellikleri

1.LoL herhangi bir oyun üzerinden değil bilgisayarınıza indirilerek oynanan bir oyundur.(Download linki aşağıda.
2.Her kullanıcı'nın(Summoner) bir levelı vardır bu level sizin hem genel tecrübenizi gösterir.
3.Her hafta oynayabileceğiniz 10(?) karakter bulunur.Bunlar her hafta değişir eğer ki bi championa temalli sahip olmayı isterseniz(istediğiniz kadar fazla satın alabilirsiniz) oyun sonlarında summonerınız kazandığı oyun parası ile store'dan satın alabilirsiniz.
4.Karakterlerinizi çok daha detaylı kişiselleştirebilirsiniz.Talent, Soket, Skin vs.
5.Oyun içinde karakterlerinizin classına göre satın alabileceğiniz çok fazla item bulunmaktadır.

Ps:Alıntı

Tek kelime ile harikadır ^^ Bence herkesin seveceği bir oyun fakat uzaktan bakınca kötü durduğu için kimse başlamıyor. Ona rağmen en iyi oyunlar arasına girebildi :)

GNR

rank8
Strateji açısından mukemmel bir takım oyunudur , 5 veya 3 kişilik takımlarla maksimum 1 saat sürecek harika bir oyun ne uzun ne kısa çok eğlenceli başlangıc olarak her zmn herkes eşit tabiki dandik oyunlar varken bu oyunun Türkiyede tutma şansı yok denecek kdr azdır :D iş nedeniyle ara verdim zmn olsa tum online oyunlara fark atacağından kesinlikle oynardım

Takımı
Besiktas
Şuan oynadığım ve bırakmayacağım zor bulunan oyunlardan piyasadaki en iyi oyundur bana kalırsa .
Zamanınınmı yok ?
Kasmakla uğraşmak istemiyormusunuz?
Girip hemen eğlenmekmi istiyorsunuz ?

lol size göre :)

Oyundan ekleyin frityus hertürlü yardım ederim .

Takımı
Besiktas
Şuan oynadığım ve bırakmayacağım zor bulunan oyunlardan piyasadaki en iyi oyundur bana kalırsa .
Zamanınınmı yok ?
Kasmakla uğraşmak istemiyormusunuz?
Girip hemen eğlenmekmi istiyorsunuz ?

lol size göre :)

Oyundan ekleyin frityus hertürlü yardım ederim .

Bağımlılık yapar mı bu oyun ve fazla vakit harcatır mı ? Ders çalışmaktan vs sıkıldığım da şöyle 1 saat oynayıp bırakabileceğim türden mi ?

Loras

RoqA demiş ki:
Bağımlılık yapar mı bu oyun ve fazla vakit harcatır mı ? Ders çalışmaktan vs sıkıldığım da şöyle 1 saat oynayıp bırakabileceğim türden mi ?

Bak şimdi bro.. İlk başlarda düşük lvllarda oyunlar genelde 30 - 35 dk ortalamada bitiyor.. fakat eğer fark varsa oyunda Surrender çekiliyor yani takım onay veriyor ve oyun bitiyor.. ama lvllar yükseldikçe surrender olayı azalıyor ve oyun süreleri uzuyor.. şuan ben 12 lvlım oyunlarımın %80 ninde Surrender çekmiyoruz(çok fark yesek bile) ve genelde 45-50 dakka sürüyor..,

Ama bu demek değil ki yüksek lvllarda oyunlar kısa sürmez.. mesela ciddi bi fark oluştuysa 15. dakkada oyun bitirdigimizi gördüm ben.. zaten surrender olayı 20.dakkadan sonra çekiliyor..

Surrender:Takım arkadaşlarınızdan birisi veya siz bir oylama başlatırsınız eğer takımdaki 5 kişiden 4ü YES derse oyun kaybedilir ve teslim olursunuz yani oyunu hiç uzatmadan yenilceginizi kabul edersiniz ve oyun biter..Surrender ingilizce teslim olmak anlamına gelir..

Loras demiş ki:
RoqA demiş ki:

Bak şimdi bro.. İlk başlarda düşük lvllarda oyunlar genelde 30 - 35 dk ortalamada bitiyor.. fakat eğer fark varsa oyunda Surrender çekiliyor yani takım onay veriyor ve oyun bitiyor.. ama lvllar yükseldikçe surrender olayı azalıyor ve oyun süreleri uzuyor.. şuan ben 12 lvlım oyunlarımın %80 ninde Surrender çekmiyoruz(çok fark yesek bile) ve genelde 45-50 dakka sürüyor..,

Ama bu demek değil ki yüksek lvllarda oyunlar kısa sürmez.. mesela ciddi bi fark oluştuysa 15. dakkada oyun bitirdigimizi gördüm ben.. zaten surrender olayı 20.dakkadan sonra çekiliyor..

Surrender:Takım arkadaşlarınızdan birisi veya siz bir oylama başlatırsınız eğer takımdaki 5 kişiden 4ü YES derse oyun kaybedilir ve teslim olursunuz yani oyunu hiç uzatmadan yenilceginizi kabul edersiniz ve oyun biter..Surrender ingilizce teslim olmak anlamına gelir..
Peki oyunda bir karakterimiz oluyor ona item vs alıp maçlara hep onla mı katılıyoruz, yoksa dota gibi mi? Yani rpg ve dota karışımı mı?

Loras

Her hafta Salı günleri oyun 10 tane heroyu bedava yapıyor ve onlarla bi sonraki salıya kadar bedava oynayabiliyorsun.. 2 hafta da bir de yeni bir hero ekleniyor oyuna.. fakat sen oynadıgın oyunlarda belli bir IP(oyun goldu) kazanıp yeni hero açabiliyorsun ve o heroyu ''Bedava olsada oynasam'' demene gerek kalmıyor.. fakat gerek yok benim param biriksin ben bedavalarla oynarım desende olur ama saçma olur.. ben şahsen 7 tane hero açtım şuana kadar.. oyunu kazanırsan ve item statların ne biliyim creep statların falan iyiyse ona göre IP kazanıyorsun yani oyuna göre para kazanıyorsun öle diyim.. ben şuana kadar 1 oyunda en fazla 256 IP kazandım.. Heroların skilleri çok degişik ve cidden çok farklı herolar var.. HERO fiyatları

-6350,4800,3150,1350,450 arasında degişiyor.. Rune'ler, speller, masterie ler var.. bu konular hakkında ayrıntılı rehber var mı bilmiyorum fakat yoksa Advance ile güzel bir LoL rehberi, bölümü hazırlayabilicegimizi düşünüyorum.. tabiki yeterli istek olursa.

Çekinme oku bu yazdıklarımı makara:

Takımı
Besiktas
RoqA demiş ki:
Tam senlik bir oyun kardeş bak şimdi oyun içi level var o senin run page ve masterylerini açıyor peki bunlar ne ?
Run page: Para ile alınan (Oyun parası) senin gücüne güç katan itemlar
Masteryler : Runlara kıyasla daha az güçlendirir fakat yararını görürsün

Oyun içi level senin skillerini açıp yükseltmemizi sağlar ve her levelimizde karakterimiz güçlenir her oyun içi levelda 1den başlarsın oyun içi itemler dota gibidir fakat dotadan çok daha basittir item yapmak 10 tane yeri dolaşıp birleştirme gibi bi zaman kaybımız yok bu oyunda

Bana kalırsa piyasadaki en oynanacak oyun budur para harcamadan zaman harcamadan maksimum zevk alınan bir oyun . :)
(Biz arkadaşlarla skype ile oynuyoruz böylece takım oyunu sayesinde çok daha eğleniyoruz sizde forumdan kendinize takım falan yapabilirsiniz biz yaklaşık 10 kişi falanız kendi aramızdada yapıyoruz 3v3 4v4 5v5 falan Advance bilir . :mrgreen: )

Advance

Loras demiş ki:
Her hafta Salı günleri oyun 10 tane heroyu bedava yapıyor ve onlarla bi sonraki salıya kadar bedava oynayabiliyorsun.. 2 hafta da bir de yeni bir hero ekleniyor oyuna.. fakat sen oynadıgın oyunlarda belli bir IP(oyun goldu) kazanıp yeni hero açabiliyorsun ve o heroyu ''Bedava olsada oynasam'' demene gerek kalmıyor.. fakat gerek yok benim param biriksin ben bedavalarla oynarım desende olur ama saçma olur.. ben şahsen 7 tane hero açtım şuana kadar.. oyunu kazanırsan ve item statların ne biliyim creep statların falan iyiyse ona göre IP kazanıyorsun yani oyuna göre para kazanıyorsun öle diyim.. ben şuana kadar 1 oyunda en fazla 256 IP kazandım.. Heroların skilleri çok degişik ve cidden çok farklı herolar var.. HERO fiyatları

-6350,4800,3150,1350,450 arasında degişiyor.. Rune'ler, speller, masterie ler var.. bu konular hakkında ayrıntılı rehber var mı bilmiyorum fakat yoksa Advance ile güzel bir LoL rehberi, bölümü hazırlayabilicegimizi düşünüyorum.. tabiki yeterli istek olursa.

Rehber felan uğraşacak vaktim yok ama nidalee öğrenmek isteyen bana gelebilir nidalee diyince akla ben gelirim benim oynayışımı görenler arasında ^^

Takımı
Besiktas
Advance demiş ki:
Loras demiş ki:

Rehber felan uğraşacak vaktim yok ama nidalee öğrenmek isteyen bana gelebilir nidalee diyince akla ben gelirim benim oynayışımı görenler arasında ^^
Nidaleemiş peh oynamayı bilse üzülmem .

Şaka yapıyorum Ensarcım yanlış anlama .

Loras

Nidalee öğrenmek istedigim nadir herolardan bi tanesi.. Geçen gün ben tristina iken bizim takımda birsinde vardı adam speardı 1000 küsür damage vurdugunu gördüm spear ile .. Elinde hazır rehber falan varsa paylaşırsan çok sevinirim

Ps: Ap oynanıyor sanırım biggrint1 biggrint1

Advance

Loras demiş ki:
Nidalee öğrenmek istedigim nadir herolardan bi tanesi.. Geçen gün ben tristina iken bizim takımda birsinde vardı adam speardı 1000 küsür damage vurdugunu gördüm spear ile .. Elinde hazır rehber falan varsa paylaşırsan çok sevinirim

Ps: Ap oynanıyor sanırım biggrint1 biggrint1
Malesef hazır rehber felan yok elimde ^^

Hepinizin yazdıklarını okudum. Bloodline champions diye bir oyun vardı ona benziyor biraz. Anladığım kadarıyla hesabımızın leveli oluyor karakterin değil. İlgilimi çekti aslında ama haftaya da sınavlarım başlıyor :/ Kararsız kaldım.

ps: eğer başlarsam bana yardım etceniz :D ve skype vs ben de uyarım aranıza katılırım :)

Yukarı Alt