Bitmedi şu laptopun sorunları ya çıldırtacak beni en sonunda .

Özellikler :

i7-2630QM-(2.00 GHz)
4X2 (667 MHZ olmadi: ) Ram
AMD 6770M 1GB 128 Bit Ekran Kartı

Genel olarak özellikleri böyle . Şimdi bilgisayarım bir süredir oyunlarda kasıyordu ( Eskiden saatlerce sorunsuz oynadığım oyunlarda ) . Sıcaklıktandır dedim açtım içini temizledim . Bir ton gereksiz şey var bi temizlik yapmak lazım dedim temizliğini yaptım .Virüs taraması yaptım . Aklıma ne geliyorsa onları uyguladım işte kısacası ( Daha format atmadım birazdan atıcam ) . Fakat bilgisayar kasmakta ısrar ediyor CS 1.6 , Minecraft gibi oyunlarda bile kasıyor . Oynuyorum bir süre sonra bir anda takılıyor (max 1 sn.) ama oyun anında insanın bütün zevkini kaçırıyor bu kasma. Sizce sorun ne olabilir ? Nasıl çözebilirim ?

Bu mesaj EnderGelisenOsasunaAtagi rumuzlu uyeden alinti yapildi
EnderGelisenOsasunaAtagi demiş ki:
Bitmedi şu laptopun sorunları ya çıldırtacak beni en sonunda .

Özellikler :

i7-2630QM-(2.00 GHz)
4X2 (667 MHZ olmadi: ) Ram
AMD 6770M 1GB 128 Bit Ekran Kartı

Genel olarak özellikleri böyle . Şimdi bilgisayarım bir süredir oyunlarda kasıyordu ( Eskiden saatlerce sorunsuz oynadığım oyunlarda ) . Sıcaklıktandır dedim açtım içini temizledim . Bir ton gereksiz şey var bi temizlik yapmak lazım dedim temizliğini yaptım .Virüs taraması yaptım . Aklıma ne geliyorsa onları uyguladım işte kısacası ( Daha format atmadım birazdan atıcam ) . Fakat bilgisayar kasmakta ısrar ediyor CS 1.6 , Minecraft gibi oyunlarda bile kasıyor . Oynuyorum bir süre sonra bir anda takılıyor (max 1 sn.) ama oyun anında insanın bütün zevkini kaçırıyor bu kasma. Sizce sorun ne olabilir ? Nasıl çözebilirim ?
Acaba özel ayarlarla oynayıp , hep güç tasarrufu modunda kal yapmış olabilirmisin?
Eğer olmazsa, sonradan yüklediğin bir programdan dolayı kaynaklanıyor olabilir.

Başlığı görünce nedense aklıma bu video geldi;
:D

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Galatasaray
laptop i7si ve rami masaüstü gibi degildir çünkü, laptop kasmaya mahkumdur. masaustu forever

Bu mesaj sarkolata rumuzlu uyeden alinti yapildi
sarkolata demiş ki:
laptop i7si ve rami masaüstü gibi degildir çünkü, laptop kasmaya mahkumdur. masaustu forever
Bu mesaj Lemonade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Lemonade demiş ki:
En son ne zaman format attın? Ayrıca ramler ölü doğmuş :D

Formatı attım şimdi bakalım düzelicek mi ?

Takımı
Seçiniz...
Özellikle fanı alttaysa koltuğun yada eşofmanının orayı kapatmasını engelle kuzenimdede buna benzer birşey var altına daima bişey koyuyorki fanı havada tarafta dursun ve donma saniyesinde geçiyor :D

Bu mesaj Crusade rumuzlu uyeden alinti yapildi
Crusade demiş ki:
Özellikle fanı alttaysa koltuğun yada eşofmanının orayı kapatmasını engelle kuzenimdede buna benzer birşey var altına daima bişey koyuyorki fanı havada tarafta dursun ve donma saniyesinde geçiyor :D
Yok ondanda değil.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sarkolata demiş ki:
Tam benim yapacağım yorumu yapmış sarko.

Mobil versiyon işlemcilerin önbelleği dardır , ghz'i düşüktür , bunun yanı sıra laptoplar özellikle sıcak havalarda nemin çok olduğu ortamlarda takılmaya mahkumdur.Sen ne kadar sıcaklık sorunu yok desen de sorun %100 sıcaklık.Zaten kendinde demişsin bir süre sonra başlıyor diye.İşlemci çalıştıkça kartlar ısınıyor , ısındıkça takılmalar ve fps düşmeleri başlıyor.

Bu mesaj Kemalist rumuzlu uyeden alinti yapildi
Kemalist demiş ki:
sarkolata demiş ki:
Tam benim yapacağım yorumu yapmış sarko.

Mobil versiyon işlemcilerin önbelleği dardır , ghz'i düşüktür , bunun yanı sıra laptoplar özellikle sıcak havalarda nemin çok olduğu ortamlarda takılmaya mahkumdur.Sen ne kadar sıcaklık sorunu yok desen de sorun %100 sıcaklık.Zaten kendinde demişsin bir süre sonra başlıyor diye.İşlemci çalıştıkça kartlar ısınıyor , ısındıkça takılmalar ve fps düşmeleri başlıyor.
Yok bir süre derken onu kastetmedim mesela 4 saniyede 1 periyodik olarak donuyor . Sabah kalktım bilgisayarı açtım oyuna girdim direk başlıyor kasmaya.

Sorun online oyunlardamı yoksa geneldemi böyle? Laptopların online oyun performansı genelde yerlerdedir.
Kendinede bir soğutucu al yaz geldi artık daha fazla ısınıyor aletler

Yukarı Alt