Barcelona Başkanı Joan Laporta üzerinde, muhalefetin baskısı giderek artıyor.Yönetim Kurulu'ndaki 17 kişiden 8'inin istifa etmesinin ardından, Laporta, akıbetinin belirlenmesi için genel kurulu toplama kararı aldı.

Barcelona'nın son iki sezonda hem La Liga hem de Şampiyonlar Ligi'nde istenen başarıları elde edememesi, başkan Joan Laporta'nın koltuğunu tehdit ediyor.

Muhalefetin çağrısıyla önce Laporta için güven oylaması düzenlendi. Delegelerin sadece yüzde 40'ı başkanlarına destek verdi. Ancak görevden alınması için gerekli yüzde 66 oranında oy toplanamadığından, Laporta kulüp başkanı olarak kaldı.

2010 yılına kadar görevine devam edeceğini söyleyen Laporta, bu kez yönetim kurulunda art arda gelen istifalarla zor durumda kaldı. 17 kişilik yönetim kurulunda,, 8 yönetici istifa etti. İstifa edenler arasında, başkan yardımcıları da bulunuyor. Joan Laporta bunun üzerine, akıbetinin belirlenmesi için genel kurulu toplama kararı aldı.

Kulübün 3 bin delegesi, Eylül ayında toplanarak Laporta'nın görevde kalıp kalmamasına karar verecek.

Barcelona'ya yakın spor otoriteleri, görevine parlak bir başlangıç yapan Laporta'nın, başkanlık koltuğunda kalmasının çok zor olduğu yorumlarını yapıyor.

Yukarı Alt