Lakers tarihinin en skoreri Kobe
NBA'de Kobe Bryant fırtınası esmeye devam ediyor. Los Angeles Lakers'ın Memphis Grizzlies'e 95-93 mağlup olduğu maçta 44 sayı atan Bryant, üçüncü çeyrekte yaptığı smaçla Los Angeles Lakers tarihinin en skorer oyuncusu oldu.

Los Angeles Lakers'ın süper yıldızı Kobe Bryant, kariyerindeki başarılara bir yenisini daha ekledi. 1996 yılından bu yana giydiği Lakers formasıyla dört şampiyonluk yaşayan Bryant, kulüp tarihinin en skorer ismi oldu.
Takımının Memphis Grizzlies ile oynadığı maçın üçüncü çeyreğinde Jordan Farmar'ın pasını çift el smaçla bitiren Kobe, efsanevi forvet Jerry West'i geçerek Los Angeles Lakers tarihinin en skorer oyuncusu oldu.
Los Angeles'ın Memphis'e 95-93 mağlup olduğu gecede 44 sayı atan Bryant, takımının mağlubiyeti için üzgün olduğunu söylerken, rekorun sadece kendisine ait olmadığını vurguladı.
"Bu rekorun tek sahibi ben değilim. Rekoru Jerry West, Elgin Baylor, Magic Johnson ve diğerleriyle birlikte kırdık" sözleriyle geride bıraktığı efsane oyunculara atıfta bulunan Bryant, "bu unvanı kendi seyircim önünde kutlamak isterdim" dedi.
Kobe Bryant, son olarak kariyerini noktalarken NBA tarihinin en skoreri olmak istediğini söyledi. Kareem Abdul-Jabbar'ın 38 bin 387 sayılık rekorunu kırıp kıramayacağı sorulan Bryant, "vücudum izin verdiği sürece oynayacağım. belki o rekoru da kırabilirim" dedi.
31 yaşındaki Bryant, 997 maçta 25 bin 208 sayı üretti.​

Yukarı Alt