Türkiye'nin en çok izlenen dizisi 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun son bölümündeki bazı sahneler, dizinin performansını zedeler nitelikteydi.

Zaman'dan Yusuf Bülbül dizinin forum sitelerine söz konusu hataları eleştiren görüşleri yazdı.

Kurtlar Vadisi izleyicisi, haftalardır İskender Büyük'ün elinde olan Polat Alemdar'ın nasıl kurtulacağını görmek için önceki akşam televizyonun karşısına geçti.

Ancak Memati'nin Polat'ın intikamını alacağını düşünenler hayal kırıklığı yaşadı.

Polat'ın kaçmak için klozeti sökme ve betonu kırma sahnesi inandırıcılık bir yana, şaşkınlık vericiydi. Kafası matkapla delinmiş ve üç defa ilaç enjekte edilmiş Polat'ın Rambovari kahramanlıkları, Battal Gazi ve Malkoçoğlu filmlerindeki abartılı sahneleri aratmadı.

Tam kaçırıldı derken komadaki İskender'in onu tanıması, Abdülhey'in tanınacağını bile bile böyle bir girişimde bizzat rol alması ve daha neler neler...

Sonuç olarak Polat'ı kurtarma sahneleri kalite açısından izleyiciyi tatmin etmedi. Bakalım gelecek bölümlerde bu hataları unutturacak derecede başarılı sahneler görebilecek miyiz?

fft16_mf123110.Jpe

Journalist

Aileden
Uykucuu demiş ki:
Türkiye'nin en çok izlenen dizisi 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun son bölümündeki bazı sahneler, dizinin performansını zedeler nitelikteydi.

Zaman'dan Yusuf Bülbül dizinin forum sitelerine söz konusu hataları eleştiren görüşleri yazdı.

Kurtlar Vadisi izleyicisi, haftalardır İskender Büyük'ün elinde olan Polat Alemdar'ın nasıl kurtulacağını görmek için önceki akşam televizyonun karşısına geçti.

Ancak Memati'nin Polat'ın intikamını alacağını düşünenler hayal kırıklığı yaşadı.

Polat'ın kaçmak için klozeti sökme ve betonu kırma sahnesi inandırıcılık bir yana, şaşkınlık vericiydi. Kafası matkapla delinmiş ve üç defa ilaç enjekte edilmiş Polat'ın Rambovari kahramanlıkları, Battal Gazi ve Malkoçoğlu filmlerindeki abartılı sahneleri aratmadı.

Tam kaçırıldı derken komadaki İskender'in onu tanıması, Abdülhey'in tanınacağını bile bile böyle bir girişimde bizzat rol alması ve daha neler neler...

Sonuç olarak Polat'ı kurtarma sahneleri kalite açısından izleyiciyi tatmin etmedi. Bakalım gelecek bölümlerde bu hataları unutturacak derecede başarılı sahneler görebilecek miyiz?

fft16_mf123110.Jpe
bu dediklerin çok mantıksız!

klozeti sökme sahnesi çok zekiceydi çünkü hasta bakıcısının geçen bölümlerde anahtarını delikten aşağıya düşürmesiyle aşağıdan gelen sesle ordan gidilebileceğini farketti ve klozetin topraktan gelen bir boruyla pisliği attığını biliyordu+betonu kırmadı toprağı klozetle vurarak eşti

3 defa ilaç yediğinde doktor o saati oraya boşuna koymadı saat dolduğunda polat eski haline dönmüş olacaktı abdülhey tabikide tanınacağını hesap etmişti fakat aşçıbaşının ilacın dozunu az vermiş olma ihtimali olamazmı :?:

bu konuda birtek saçmalık var oda polat'ın matkabı yemesine rağmen hiçbirşey yokmuş gibi kavga etmesi :think:

Misproject

Buralıyım
ARK0 demiş ki:
Uykucuu demiş ki:

fft16_mf123110.Jpe
bu dediklerin çok mantıksız!

klozeti sökme sahnesi çok zekiceydi çünkü hasta bakıcısının geçen bölümlerde anahtarını delikten aşağıya düşürmesiyle aşağıdan gelen sesle ordan gidilebileceğini farketti ve klozetin topraktan gelen bir boruyla pisliği attığını biliyordu+betonu kırmadı toprağı klozetle vurarak eşti

3 defa ilaç yediğinde doktor o saati oraya boşuna koymadı saat dolduğunda polat eski haline dönmüş olacaktı abdülhey tabikide tanınacağını hesap etmişti fakat aşçıbaşının ilacın dozunu az vermiş olma ihtimali olamazmı :?:

bu konuda birtek saçmalık var oda polat'ın matkabı yemesine rağmen hiçbirşey yokmuş gibi kavga etmesi :think:
+1 :popcorn:

vadide ölen eşref saatine gidiyor :D şimdide başkan geldi eşref saatine ondan önce hakan geldi :D orda ölen orda dirilio :D

bide okadar israilden uzman getiriolar falan filan ama polatın hücresine kamera koymayı nasıl ihmal ediyor bu iskender :D
bu arada arkoya katılıorum

addIcFb

Aileden
Arko Mantıklı Yazmışsın :wink1: +1

Ama Arkadaşın Dediği Gibi Saçmaladılar iyice Filmi

Dizi de bir saçmalama yok sadece kamera konulmaması biraz süphe uyandırabilir.
Onun dışında severek izlediğim bir dizi.

bunu yazan adam Zaman gazetesi yazarı oldugu için istesem de katılamam görüşlerine..
gerçi katılmıyorum da..bu sonuçta bir dizi..orda kamera,yönetmen oldugunu hepimiz biliyoruz..niye bu kadar üstüne gidiyoruz anlamıyorum..kurtlar vadisini gayet hoş buluyorum..hatta televizyonda izledigim tek dizi diyebilirim.

addIcFb

Aileden
Tarantella demiş ki:
bunu yazan adam Zaman gazetesi yazarı oldugu için istesem de katılamam görüşlerine..
gerçi katılmıyorum da..bu sonuçta bir dizi..orda kamera,yönetmen oldugunu hepimiz biliyoruz..niye bu kadar üstüne gidiyoruz anlamıyorum..kurtlar vadisini gayet hoş buluyorum..hatta televizyonda izledigim tek dizi diyebilirim.
aynen benımde tek izlediğim dizi ama saçma yerleri var :roll:

Tv de Bir Maç İzlerim Birde Kurtlar Vadisi bende

Bunu yazan adam sadece geçtiğimiz bölümü izleyerek yorumlamış sanırsam aslında başladıgından beri her bölümdeki olay bir önceki bölümle alakalı cevaplar önceki bölümlerde tamamen bilinçsiz yorum yapılmış caanım diziye yav bence çok kaliteli ilerliyorlar aynende devam etmelerini istiyorum bir 3 sezon daha=)

Aslında saçma değil denemez. Polat uzun süre hadi dayandı etti sır vermedi. İşkenceler fasa fiso adam eğitimli. Ya iyi de adamın kafatası matkapla delinerek direk olarak ´´beyin´´e iğne yapılıyor. Adamın en az 1-2 gün gözünü açması bile mümkün değil o tedavi yönteminden sonra. E hadi açtı diyelim. 5 dk önce kendine geldi. Ya ben apandist ameliyatında 2 saatte kendime geldim öyle 5 dk içinde ayağa kalkıp yürümek kolaymı ? Hadi yürüdün diyelim o başından neden kan akmıyor senin? Hadi akmasın onu da geçtim kolundan , kafandan yediğin iğneleri takmayıp nasıl zihnine bedenine hükmediyosun ya sen nasıl bi insansın :D
Ok bende seviyorum diziyi ama denildiği gibi cıvkı çıkmış bu sefer.
Ps : Zaten film , dizi lerde bazı şeyleri görmemek gerekiyo zevkini çıkarmak için (hoş o zaman neden söylediysem bunları :P )

Yukarı Alt