Tamamını okumadan geçmeyin (en alttaki notuda)

üyelik alanlar lütfen bana söylesin (burayada yazabilir öm dende söyleyebilir)

Aynı serverde açarız (da korece ismini nasıl yazcam onu bilemiyorum) :lol: extraokk extraokk extraokk

Windows Vistada dil paketi gerekmiyo (yani bende gerekmiyo) zaten yuklu(bende) :lol:

Kore serverına üyelik alımı + silkroad a üye olmak:

Öncelikle bize gereken dosyalar:
Client ımız:
ftp://yahoogame.nefficient.co.kr/pub...line_v2.01.exe | 830MB
Aşağıdaki dosyayı eğer windows xp yükleme cd niz varsa yüklemeyin.Cd niz yoksa yüklemeniz gerekecek.
Bu dosya Bilgisayarınza ihtiyacımız olan Doğu Asya Dilleri ni yükleme dosyalarının Windows Cdsinden çıkartılmış halidir.
http://www.filefactory.com/file/55475d | ~150.000 KB

NOT: DİL DOSYALARI MALESEF SİLİNMİŞ.XP CD'Sİ ŞART OLDU.

Windows XP cdisi olanlar, ----- yere kadar atlayın.

Filefactory den dosyayı yüklüyoruz:

Dosya yüklendikten sonra;
(Bu bölümü resimli anlatma ihtiyacı duymadım,herhalde her kullanıcının yazdıklarımı anlayacak kadar bilgisi vardır)
Dosya sıkıştırılmış rar dosyasıdır,bir klasöre çıkartın.
--------------------------------------------------------
Denetim Masasını açın.Bölge ve Dil Seçeneklerini açın.
Üstteki " Diller " tabını seçin.
Ek Dil Desteği altındaki Doğu Asya Dilleri yüklensin seçeneğini işaretleyin.
Gelen uyarıya tamam diyin.
Windows XP cd si olanlar cd lerini taksın.
Tamam a bastığınız anda yükleme başlayacaktır.
Eğer Windows XP Cdniz varsa //// yere kadar atlayın.
Bize bir Uyarı gelecek, "Hebelekhubelek dosyası bulunamadı lütfen windows xp cdsini takın zart zurt"
Orada Gözat butonunu bulun, karşınıza bir dialog gelecek.
Şimdi daha demin yüklediğimiz dosyayı açtığımız klasöre gelin ve Aç a basın.
Belli bir süre yükleyip tekrar uyarı verebilir.O zaman aynen gözat>dosyayı açtığımız klasör>Aç yapıyoruz.
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Yüklendiği zaman sizden yeniden başlatma isteyecek.MUTLAKA yeniden başlatın bilgisayarı.
Aşağıdaki yazıyı doğru görüyorsanız oldu demektir.

야후!코리아에서는 고객 개인정보 보호를 위해 최선을 다하고 있습니다.
회원님의 정보는 동의없이 제 삼자에게 제공되지 않으며, 개인정보 보호 정책에 따라 보호받고 있습니다.

야후!코리아에서는 원활한 서비스 이용 및 익명사용자에 의한 피해 방지를 위해 ID 실명제도를 시행하고
있습니다.

Şimdi yapacaklarımızda lütfen Internet Explorer kullanın. Diğerlerini kabul etmiyor.
Şimdi https://kr.member.yahoo.com/register.html adresine giriyoruz.
Başka bir sayfada http://translate.google.com a giriyoruz.
Google translate de üstteki yazı kutusuna ingilizce birşey yazıyoruz. Ben Crystal Guardian yazdım.
Yazabileceklerinize birkaç örnek:
Crazy Kid , Metal Protector, Chinese Man (bendede ne hayal gücü varmış )
Sonra aşağıdaki açılır kutudan English To Korean ı seçiyoruz ve translate e basıyoruz.
İsmimizin korece halini alıp isim yerine yazıyoruz (daha doğrusu copy/paste yapıyoruz)
Oyuna kayıt olabilmek için yahoo koreden mail almak şart.Yahoo kore'yede üye olabilmek için kore vatandaşlık numarası gerekiyor.Bunuda gene ben buldum verdiğim linkten doğum tarihi sallayın bitane ve soldaki rakamları resimdeki vat.no yazan yere kopyalayın.(Arada boşluklar yok.)
http://www.geocities.co.jp/SiliconValle ... nlive.html
Sonra Vat. no. yanındaki butona tıklıyoruz.
daha sonra https://kr.member.yahoo.com/register.html sitesine girip (https ye dikkat edin) soldaki boşluğa isim sağ taraftaki boşluklarada bulduğunuz vatandaşlık nosunsu yazın.sonra vat. no. nun yanındaki mavi butona basın.
-Resim Silinmiş.
Sözleşmeyi kabul ettiğinizi belirtmek için soldaki butona basın zaten daha küçük.
-Resim Silinmiş.
Sonra karşımıza çıkan sayfada ilk yere mail alacağımız adımızı yazıyoruz ve yanındaki butona basıyoruz.(sanırım olmayınca açılan pencerede alttaki yazıların başındaki kare içindeki yazılar gri oluyo(zaten pek ingilizce hatta türkçe isim olmaz))
-Resim Silinmiş.
Eğer kullanılmamışsa 2 (mavi)şıklı butonların olduğu bir pencere açılıyo.
-Resim Silinmiş.
Soldaki butona basıyoruz.
Sonraki iki satır şifreniz,
3. gizli sorunuz (çok anlıyoruz ya ne sorduğunu ) :lol: :lol: :lol:
4. gizli sorunuzun cevabı
5.satır adres.. Şimdi beyaz butona basıyoruz:
-Resim Silinmiş.
Oraya DS yazıyoruz ve yanındaki butona basıyoruz.
133-719 yazan yere basıyoruz ve adresimiz hazır Cool
-Resim Silinmiş.
Güvenlik kodumuzu yazıyoruz ve dua edip mavi butona basıyoruz.
-Resim Silinmiş.
Şanssızsanız "ERR ISP CREATE zart zurt" diye birşeyler diyecek.Eğer başka birşey derse bilin ki birşey yanlış yaptınız.

baştan yapmalısınız anlamına geliyo bu yazı :lolmuch: Confused

eğer doğruzsa 12 işaretlenebilir şıkkı olan bi sayfa geliyo solda en üssteki boşluğu işaretleyin ve sol alttaki mavi butona tıklayın.
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.
Account umuz hazır. Şimdi gidip bir bardak su içiyoruz :mrgreen: :lol: :mrgreen: kahvekeyfi kahvekeyfi kahvekeyfi

Geldiğimizde http://kr.silkroad.yahoo.com/member/member_point.asp adresine giriyoruz:
Mavi butona tıklıyoruzyine güvenli olmayan zart zurt diyebilir siz evet diyin) Birde size ikitane kutunun altalta olduğu ve solda login yazan bir sayfa açabilir.
-Resim Silinmiş.
Mavi butona tıklıyoruzyine güvenli olmayan zart zurt diyebilir siz evet diyin) Birde size ikitane kutunun altalta olduğu ve solda login yazan bir sayfa açabilir.Orada üst kutuya yahoo dan aldığınız az önceki mail ve yahoo mailinizin şifresini girip sağdaki korece yazı yazan tuşa basıyorsunuz ve silkroad kore ye üye olma sayfası çıkıyor.

Orada üst kutuya yahoo dan aldığınız az önceki mail ve yahoo mailinizin şifresini girip sağdaki korece yazı yazan tuşa basıyorsunuz ve silkroad kore ye üye olma sayfası çıkıyor.
-Resim Silinmiş.
Mail yerine daha demin aldığımız maili yazıyoruz.
133-719 yazan yerin yanındaki butona basıyoruz:

Gelen yere DS yazıp mavi butona basıyoruz, aşağıda 133-719 un yanındaki butona basıyoruz.
-Resim Silinmiş.
Şimdi adresimiz geldi, adresi kopyalıyoruz ve aşağıya yapıştırıyoruz:

kalan yerleri sallayın Resimdeki gibi
-Resim Silinmiş.
SMS satırındaki butonların MUTLAKA ikincisini seçin.
-Resim Silinmiş.
Aşağı iniyoruz, sözleşmeyi kabul edip pembe butona basıyoruz ve bize üye olduğumuz için nasıl minnetar olduklarını falan filan söylüyorlar. :lol: :lol:
-Resim Silinmiş.
çıkan garipyazılarla dolu penceredeki butana tıklıyoruz Vee hazırız!!!!!!!! extrabeer
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.

Umarım Açıklayıcı olmuşumdur.

Birkaç ss:
kore harflerin türkçe karşılığıda altta
Eğer işinize yararsa sadece Teşekkür ederim yeterli olur.
-Resim Silinmiş.

Hepimizin koreceyi yüklediğmiiz varsayarak anlatıyorum.Önce Denetim masasından bölge ve dil seçeneklerine geliyoruz.Ordan gelişmiş sekmesine geçiyoruz üstteki Türkçe'yi Kore'ce yapıp bilgisayara reset atıyoruz.Attıktan sonra oyuna giriyoruz.İmage code geldiğinde sol alt + sol shift aynı anda basıyoruz sonrada sağ alta basıp klavyemizi koreceye çeviriyoruz.Verdiğim resimden yararlanarak normal Kore harflerini yazıyoruz.Eğer olmazsa sol alt + sol shift + sağ alt aynı anda basın tekrar deneyin.

http://translate.google.com/translat...language_tools
Questler burda büyüteçe tıklarsanız ingilizce halini görebilrisinz Wink Rolling Eyes :lol:

Sonunda bittiiiiii. Korean serverda buluşmak üzreeeeeeeeeee. Cool

iyi olmuşmu????

extrabeer :lol: :lol: :lol:

:?!!!
NOT:kore alfabesini de öğrenip onlarlada konuşabilirsiniz(zaten bir çoğu ingilizce biliyordur hatta bazıları türkçe bile bilebilir(onlar çünkü garip bi ırk Cool :lol: )) tekrar herkeze hayılı olsun. extrabeer extrabeer extrabeer

Sorularınızı buraya yazın öm olur ama tercihim deil.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Brovo Cok Saol yani Ordaki REsimleri alıp buraya koysan daha makbule gecerdi Evil or Very Mad Ne diye baska forum un adresini verinyon Evil or Very Mad

linkleri goremedimde ondan aga yoksa tabiki yapardım üye olup yapim dedim ama aptal bi video var securty code yi gormemi engelliyo yoksa tabiki yapardım dediğini reklam yapmıyorum yanlış anlama

Bence hiç uğraşmayın securiti code salaklığı yüzünden girilmiyo girmenin yolunu bulan yazsın a.q. gaymax Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Jigsaw demiş ki:
Alıntı değilse görsellere logomuzu koy tam süper olur.
nası koycama dair hiç bi fikrim yok açıklarmısın yada nsıl yapıldığını gösteren bi yer varsa neresi söylermisin??? Neutral

yaww ben kayıt oldum ama sifreyi unuttum sifreyi nasıl hatırlıycaz :lolmuch:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
görseller bizim 2 tane logomuz ve extraloob.com yazısı ile süslenirse süper olur.

Yukarı Alt