1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Kopyadan(!) yakalandım

1. CezaAlp

CezaAlp Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Merhabalar , çıldırmak üzereyim arkadaşlar , kopya çekmediğim halde kopya şüphesiyle dekanlığa yollayacaklarmış ne yapmam lazım anlamadım.
    Bizim algoritmalar lab. diye dersimiz var, 5tane proje ödevi verdiler , hepsini yaptım. 4. ödevde arkadaşla ödev hakkında konuşmuştuk, sonra 4-5 gün okula gelmedik o arada ödevi yapıp yolladık. Notlar açıklandı 80 aldığım yazıyor , yanında da kopya şüphesi diye yazmışlar , arkadaşta 50almış onunda yanında kopya şüphesi yazıyor.
    Hocanın yanına gittik , 800satır içinden 60-70 satırlık nerdeyse aynı kod var , bu kısımda en kolay kısım öyle söyleyim.(mesela bi liste var elimizde minimum fiyata göre sırala , minimum süreye sırala tarzı 6 fonksiyon var)

Gittik sorumlu hocayla konuştuk , sonra ödevi veren asistanla konuştuk , 2side birşey yapamayacağını söyledi , bölüm başkanı kızıyomuş kopya şüphelilerini affettikleri için. Sonra gittik bölüm başkanıyla konuştuk , ben anlamam buraya gelen kağıt dekanlığa gider diyor. Ne yapmamız lazım? 6 aylık uzaklaştırmadan bahsetti bugün.

Birde şöyle durum var , sorumlu hoca "sınavda kopya çekenlere ve çekmeye teşebbüs edenlere ceza verilir "tarzında birşey olduğunu söyledi , kopyayla ilgili birşey yokmuş.

2. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Oncelikle bir cam ac biraz yaninda dur ve sakinles kafani topla.

Kopyaya tesebbus cok farkli bir seydir , siniftayken kopyayla yakalandiginda yada birisine bakmaya calistiginda kopyayi kagida yazmasanda hakkinda islem yapilir. Tesebbus budur.

Sen herhangi bir tesebbus yapmadin yada kopya cekmedin. Guzel bir sekilde otur ve yapacagin savumayi kurgula , gerekirse kagida yaz , konusmani ezberle , sana sorulabilecek sorulari dusun.

Algoritmanin sana ait oldugunu ve sorulan herhangi bir yeri aciklayabilecegini soyle.

Her seyden once sakin ol , sen sakin bir tavirla yaklasirsan , onlarda fazla ustune gitmez , endiseli gozukursen daha fazla ustune gelirler.

3. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Aynı şekilde başıma gelmişti bir yazılım sınavında bayan ve çok anlayışlı bir hocamızdı aldım kağıdı tüm soruları açıkladım tamam berkçim oturabilirsin demişti ve benden kopya çeken yabancı bir arkadaş suçlu ilan edilmişti ha senin diğer arkadaşın da aynı şekilde açıklama vs yaparsa o zaman sıkıntıya girebilir olay.

4. NoMoreLove

NoMoreLove   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Beraber yaptık de geç.. Ödev sonuçta. :))

5. Advance

Advance   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Evden teslim ettiğin bir şeyse kopya ne alaka anlamıyorum, okulda yapılan bir şey ise kamera vs yok mu gitsinler incelesinler o kadar şüpheleniyorlarsa.

6. ruro

ruro るろうに rank8

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    TERCUMAN
    oldukça saçma ancak adalet vs olmadığından yakabilirler de. Sağlam bir şekilde savun kendini dik dur ezik durduğunu düşünürlerse üstüne gelirler. Askerde tabur komutanıyla problem yaşamıştım haklı olduğum ve şikayet ettiğim bir konuda beni yalancılıkla ve silsileyi bozmakla suçladı ve mahkeme dosyamı hazırlattı bir kaç saat içerisinde. Neyse ki teskere yakındı da mahkeme düştü. Yoksa suçum olmadığı halde başımı yakacaklardı. Senin de böyle bir durumun olabilir dikkat et neyse ki askerde değilsin ve Avrupa mahkemelerine olayı taşıyabilirsin. Ben askeriyede nereye taşıyacaktım o gavatlar yüzünden askerden askeriyeden soğudum. Askerde kalırım asker olurum ne kadar onurlu şerefli bir görev diyordum ki askerlikten sonra düşüncelerim külliyen değişti. 3 5 egoist manağa hizmet ediyorsun vatana değil. Zoruma giden de buydu ya. Vatana hizmet diye gittik gavata hizmet ettik geldik. O zamanlar vatan sevgimi kaybettim diye düşünüyordum. Şu şehit haberleri vs gelince gözlerimin dolmasıyla anladım ki 3 5 gavat silememiş içimdeki sevdayı. Silememeliydi de ama ordaki piskoloji vatan mı boşversene dedirtiyordu. Neyse neden askeriye ile bağdaştırdım dersen üniversiteler de astığı astık kestiği kestik olabiliyor. Sen dikkat et kendini iyi savun baktın olmuyor direk avrupa yoksa Türkiye de adalet ararsan okuldan bile atarlar bide üstüne ceza da yersin belli olmaz belki vatan haini ilan ederler neler neler.

CezaAlp bunu beğendi.
  7. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Bizim ödevleri yalnız yapman gerekiyor, föy hazırlayıp veriyolar tanıtımdan sonra 2 hafta zamanın oluyor, ödevi yapıp yolluyosun. Ödevi kontrol ederkende bi sistem varmış adını hatırlamıyorum , ödevdeki aynı kodları buluyor.(değişkenlerin fonksiyonların isimlerini ,yerlerini değiştirsen bile buluyor).
    Hocaya dedik işte buraların benzemesi gerek başka nasıl yapabiliriz, oda elinize 2 kalem verip birşeyler çizin desem aynı şeyi çizemezsiniz aynı mantığa geliyor dedi.
    Kurul nasıl birşey oluyor , hocalar toplanıp önlerinde birşeylermi anlatcam , birde ordan mesela ödeve sadece sıfır verme kararı çıkarsa üstüne gitsemmi.

8. Collapse

Collapse   asistan rank8

Beğenilen Mesajlar:
    165
    Ödül Puanları:
    73
    Konudan nasıl etkilenmişsem rüyamda tarih sınavına giriyordum. Soruda İstiklal Marşının bir kıtasının ilk iki mısrasını yazmışlar gerisini yazmamızı istiyor. Bir türlü aklıma gelemdiği için tahtanın üzerindeki İstiklal Marşından kopya çekmeye çalışıyorum ama net göremiyorum. Ön sıraya falan geçiyorum arkadaşlara soruyorum. En son kağıdı ben veriyorum falan tam bir kaos ortamı makara:

CezaAlp bunu beğendi.
  9. K0mpedan

K0mpedan Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    18

Envanter:

Dejavu oldum şuan ortaokulda 6. sınıf maceram.

10. sarkolata

sarkolata zaa xD olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    69
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    İt Kopuk
    hocam sizin salak kopya algılama sisteminizin ******, ben daha iyisini yazarım de. etkilenecektir.

CezaAlp bunu beğendi.
  11. NoMoreLove

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Hahahahahhahahaha :D

12. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

13. Bean

Bean   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Denizci
    Geçmiş olsun umarım problem yaşamazsın . Ayrıca koskoca Hacettepe exl logosu kullanıyormuş haberimiz yok:P

CezaAlp bunu beğendi.
  14. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    Baktım baktım bize benzeyen logo bulamadım , hangisini benzettin merak ettim :D

15. Bean

Bean   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    49
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Denizci
    @Chorus Bire bir olmasada gözlükle biraz sağdan bakılırsa tamamdır :P

logox.png

16. NoMoreLove

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
  17. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

Belki gidip sevgi gosterirsin diye demiştim :(
    Kim bilir belki kalbini verirsin onlara :)

Son düzenleme: 2 Haziran 2016
  18. NoMoreLove

Beğenilen Mesajlar:
    16
    Ödül Puanları:
    48
    Bu yazdığını ss alıp email attım gösterdiğin hocalara kardeşim, aklanırsın inşallah.

19. CezaAlp

Beğenilen Mesajlar:
    52
    Ödül Puanları:
    58
    Meslek:
    Öğrenci

Envanter:

kahkaha attim kutuphanede :D

20. NoMoreLove