Deprem Konya'yı korkuttu!
11 Eylül 2009 Cuma 00:14
Olmaz denilen şey oldu Konya'da deprem oldu. Deprem Selçuklu'da iki binanın yıkılmasına neden oldu. İşte detaylar;
Konya'da 4.5 büyüklüğünde orta şiddette deprem meydana geldi. Depremin Sille'de iki evin yıkılmasına neden olduğu belirtilirken, çok sayıda vatandaş hastanelere başvurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Saat 21.29'da kaydedilen depremin merkez üssünün Selçuklu ilçesine bağlı Sille köyü olduğu belirlendi.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremde ilçe merkezindeki iki binanın yıkıldığı, bölgeye sivil savunma, polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği bildirildi. Sarsıntı nedeniyle fenalık geçiren çok sayıda vatandaşın il merkezi ve Selçuklu'daki hastanelere başvurduğu öğrenildi. Paniğe kapılan vatandaşların sokağa koştuğu depremde bir kişinin ayağı kırıldı, alışveriş merkezindeki bir kadının da ayağı ezildi

Xplosive

Bilgiliyim
Geçmiş olsun. Deprem hakkında bilgi derken klasik şeyler vardır merdivenlerden uzak durun, asansöre binmeyin vs. TV yüksekte duruyorsa yere indirin. Eşyalarınızı sabitleyin.

99 depreminden aklımda kalanlar bunlar. :rolleyes1:

Dedem aradı şimdi beni oda söyledi deprem oldu diye , konyada uzn zamandır şiddetli deprem olmamıştı , Son zamanalrda türkiye felaketlerden kurtulmuor , sel , deprem , yangın vs bakalım neleri görcez , Allah korusun !

Deprem sille merkezli ve 4.5 şiddetinde. can kaybı veya yaralı yok. sadece 1-2 eski bina yıkılmış o kadar.

depremi yaşayanlardan birisiyim, kendimi nasıl attım dışarı bilemedim gerçekten

TwiLighT demiş ki:
Deprem sille merkezli ve 4.5 şiddetinde. can kaybı veya yaralı yok. sadece 1-2 eski bina yıkılmış o kadar.

depremi yaşayanlardan birisiyim, kendimi nasıl attım dışarı bilemedim gerçekten
Geçmiş olsun . 17 Ağutos depremlerinde , en şiddetli depremleri yaşamış biri olarak , bende çok korkuyorum , en ufak bi sarsıntıda dışarıya atıyorum kendimi .. :roll: :oops:

Deprem etkisiyle baya trafik kazası olmuş. Hastanelerde yaralılar var. Ama ağır yaralı yok.

Geçmiş olsun.Bu arada depremi görünce geçen sene aklıma geldi geçen sene burda öyle çok deprem oluyodu ki ben artık paranoyak olmuştum :D

Deprem Konya'yı korkuttu!
11 Eylül 2009 Cuma 00:14
Olmaz denilen şey oldu Konya'da deprem oldu. Deprem Selçuklu'da iki binanın yıkılmasına neden oldu. İşte detaylar;
Konya'da 4.5 büyüklüğünde orta şiddette deprem meydana geldi. Depremin Sille'de iki evin yıkılmasına neden olduğu belirtilirken, çok sayıda vatandaş hastanelere başvurdu.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Saat 21.29'da kaydedilen depremin merkez üssünün Selçuklu ilçesine bağlı Sille köyü olduğu belirlendi.

Konya'nın Selçuklu ilçesinde meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremde ilçe merkezindeki iki binanın yıkıldığı, bölgeye sivil savunma, polis ve sağlık ekiplerinin sevk edildiği bildirildi. Sarsıntı nedeniyle fenalık geçiren çok sayıda vatandaşın il merkezi ve Selçuklu'daki hastanelere başvurduğu öğrenildi. Paniğe kapılan vatandaşların sokağa koştuğu depremde bir kişinin ayağı kırıldı, alışveriş merkezindeki bir kadının da ayağı ezildi

Yukarı Alt