Şimdi olayı anlatayım amcamlardayım ve yengemle amcam kuzenle beni bilgisayara geçirmemek için her dakika facebooktan oyun oynuyorlar bizde televizyon izlemekten sıkıldık kablosuz bağlantı ile bağlanıyorum acaba bağlantıyı kesme gibi bir imkan var mı? Bilgisayardan çok anlamıyorlar. Ben arada bir modeme reset atıyorum ancak yeniden bağlandığından kalkmıyorlar :) yardımcı olursanız seviniriz :) modem airties (ben 192.168.2.1 den restart atıyorum )

Telefondan girerken zor oluyor.Yalnız mac filter kablosuz bağlanan bilgisayarlara yapılıyordu sanırım.Modem kablosuz tarzı ama bilgisayar kablolu bir şekilde bağlanıyor. modem Airties RT-212.

Modem şifresini değiştirip res at bağlanamayacaklardır daha sonra laptop sana kalınca c:windows/system32/drivers/etc/host dosyasını notepad ile aç en alta "127.0.0.1 http://www.facebook.com" yazıp kaydet böylece bilgisayardan facebooka giriş yasaklanır. Amcanlara da facebookta sorun var açılmıyor kapanmış gibi bi yalanlar uyduruver :P

Bu mesaj Collapse rumuzlu uyeden alinti yapildi
Collapse demiş ki:
Modem şifresini değiştirip res at bağlanamayacaklardır daha sonra laptop sana kalınca c:windows/system32/drivers/etc/host dosyasını notepad ile aç en alta "127.0.0.1 http://www.facebook.com" yazıp kaydet böylece bilgisayardan facebooka giriş yasaklanır. Amcanlara da facebookta sorun var açılmıyor kapanmış gibi bi yalanlar uyduruver :P
Sağolasın yarın bunu deneyeceğim . Bu arada leptop değil masaüstü bilgisayar :)

Netcut programını yükleyip, modeme baglı olan diger İP adreslerini görebilirsin, IP adresini seçip bir kere enter yapman ile, senin programın kapanana kadar internet var olarak gözükecek ancak hiçbiryere erişim saglayamayacaklar. :)

Bu mesaj ErcanDinsel rumuzlu uyeden alinti yapildi
ErcanDinsel demiş ki:
Netcut programını yükleyip, modeme baglı olan diger İP adreslerini görebilirsin, IP adresini seçip bir kere enter yapman ile, senin programın kapanana kadar internet var olarak gözükecek ancak hiçbiryere erişim saglayamayacaklar. :)
Yalnız bu işi telefondan yapmam lazım onlar çakmazlar telefondan olduğunda. Bu gün bir oturdular pcye tam charları bota koyarken 3 saat kalmadılar bende 3 saat boyunca modeme restart atıp durdum deli oldular en sonunda gittiler yarın hallederiz diye makara:

Yaw gir ağ bağlantılarıma Çıkan Bilgisayar resmine sağ tıkla Devre dışı bırak de internet kesilir. bu kadar basit sonra tekrar Çevrim içi yap bağlanır. Eğer windows 7 ise sol tarafta bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin ve ona sağ tıkla ve çevrım dışı yap sonrada Etkinleştir de

Yukarı Alt