1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

komik hikayeler

1. Guernica

Guernica Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    öğrenci
    Soru, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinin İşletme Matematiği kitabından gerçek bir alıntıdır. Hiç dokunulmadan ve yorumsuz şekliyle verilmiştir:

Kitap Adı: İşletme Matematiği
    Yazar: Prof. Dr. Müh. Yılmaz Tulunay

Sayfa: 173 Soru :
    Amerika'ya lisansüstü çalışmalar yapmak üzere giden Mehmet, iki kız arkadaş edinmiştir. Bunlar Mary ve Nancy'dir. Mehmet'e göre;

a-) Mary olgun bir kızdır ve klasiklerden zevk almaktadır. Böyle bir yerde onunla 3 saat birlikte olmak 12 dolara mal olmaktadır. Diğer taraftan Nancy daha çok popüler eğlenceleri yeğlemektedir. Onunla böyle bir yerde 3 saat birlikte olmanın maliyeti de 8 dolardır.

b-) Mehmet'in bütçesi gönül işlerine ancak ayda 48 dolar ayırmasına olanak vermektedir.
    Ayrıca, derslerinin ve çalışma koşullarının ağır oluşundan dolayı, kız arkadaslarına en fazla ayda 18 saatlik süre ve 40.000 kalorilik enerji ayırabilmektedir.

c-) Mary ile her buluşmasında 5.000 kalori enerji harcayan Mehmet, Nancy için bunun iki katını harcamaktadır. Eğer Mehmet'in Mary ile buluşmaktan beklediği mutluluğu 6 birim ve Nancy ile buluşmaktan beklediği mutluluğun da 5 birim olduğunu biliyorsak, mutluluğunu maksimize etmek isteyen Mehmet'in sosyal yaşamını nasıl planlaması gerekecektir?

Grafik ve cebirsel yoldan bulunuz.

BIR ÖGRENCININ CEVABI:

Sayın Hocam, Bu Mehmet şerefsizi buradan Amerika'ya lisans üstü çalışma yapmaya gitti de herifin s...nin derdi bize mi düştü? Biz burada tahsili bırakıp karıya, kıza dalsak bizi de böyle ballandıra ballandıra kitaplara yazar mısın? Neyse geçelim sorduğunuz sorunun cevabına;

a-) Bi kere bu Mehmet ibnesinde iki hatuna ayrı ayrı zaman harcayacak g.. de, para da yok, sıkarrrr. Ayrıca dünya piyasalarında saati 100 dolardan açılıp minimum 50 dolara kadar düşen tarifeler göz önüne alındığında, 3 saati 12 dolarlık ya da 3 saati 8 dolarlık karılardan hayır gelmez. Muhtemelen Mary 68, Nancy 79 yaşındadır ve ikisinin de bu güne kadar yattıklarının haddi hesabı yoktur. Bu durumda Mehmet'in hem vakit darlığı, hem kadınların hali, hem de para yokluğu sebepleriyle bu iki orospuyla grup sexi yapması gerekir.
    b) Mehmet'in bütçesi (bu gönül işi tabirini ben anlamadım)sevişmek için ayda 48 dolara yetiyorsa zaten bu o.....çocugunun masturbasyon yapması daha uygun olur. Böylelikle iki ay para biriktirip bu çuvalların yerine doğru dürüst bir karıya zıplar ve ayırdığı 40.000 kaloriyi hakkıyla harcar.

Ama siz bu cevabı kabul etmeyeceğiniz için şöyle cevap verelim; Mehmet’in bütçesi 48 dolara yettiği için ancak grup sex yapılacağından pazarlıkla miktar iskontosu alınır ve bütçe rahatlatılır.Böylelikle ayda ayırdığı saati 3 saate bölersek 6 kez yapmış olur ve her sevişmede 40.000/6= 6700 (yaklaşık) kalori harcar. Bu hayvan bir seferde kesintisiz 3 saat zıplayabiliyorsa zaten Amerika’da kalması ve buralara dönmemesi hepimiz için hayırlı olur.
    c-) Mehmet Mary ile her buluşmasında 5.000 kalori harcıyorsa yukarıdaki hesaba göre Nancy'ye sadece 6.700 - 5.000 = 1.700 kalori kalır ki bu da Nancy gibi falafoş bir motoru sadece gıdıklar. Bu durumda birinden 6, diğerinden 5 birim zevk alan Mehmet'in mutluluğunu maksimize etmesi için kendisini de birilerine d..dürmesi gerekir.
    Sonuç olarak bu işe alışan Mehmet'in bundan sonraki sosyal yaşantısını kaşarlı bir ibne olarak planlaması gerekir. Bu sayede ayda 48 dolar tasarruf sağladığı gibi üste para da kazanarak bütçeyi de düzeltir.

Saygılarımı arz ederim

Alıntı. :lol:
    -----------------------------------

Çocuklardan kapak olan sözler
    Kucuk bir kiz ogretmeni ile balinalar hakkinda konusuyordu.

Ogretmen bir balinanin insani yutmasinin fiziksel olarak imkansiz

oldugunu soyledi, cunku balinalarin bogazi cok kucuktu.

Kucuk kiz Jonah'i (Yunus peygamber) bir balinanin yuttugunu soyledi,

sinirlenen ogretmen balinanin insani yutamayacagini tekrarladi, bu

imkansizdi.

Kucuk kiz soyle dedi, "Cennete gittigim zaman Jonah'a soracagim"

Ogretmen "Ya Jonah cehenneme gittiyse?" diye yanitladi.

Kucuk kiz " O zaman sen sorarsin"

--------------

Bir anaokulu ogretmeni siniftaki cocuklar resim yaparken, onlari

seyrediyordu. Her cocugun calismasina bakmak icin sinifta dolasiyordu.

Gayretli bir sekilde calisan kucuk bir kizin yaninda gittiginde, ona

ne cizdigini sordu.

Kiz yanitladi, "Tanriyi ciziyorum"

Ogretmen duraksadi ve sordu, "Ama hic kimse Tanrinin neye

benzedigini bilmiyor"

Kiz kafasini kaldirmadan yanitladi, "Birazdan ogrenecekler"

--------------

Bir gun kucuk bir kiz oturup annesinin mutfakta bulasiklari

yikamasini seyrediyordu. Aniden annesinin saclarinda beyazlar oldugunu

fark etti.

Annesine bakti ve merakla sordu, "Neden sacinda beyazlar var anne?"

Annesi yanitladi, "Her yanlis yaptiginda, beni kizdirdiginda, mutsuz

ettiginde, saclarimdan biri beyazlar"

Kucuk kiz bu cevap uzerinde bir sure dusundu ve sonra sordu, "Anne,

anneannemin tum saclari nasil bembeyaz oldu?"

--------------

Cocuklar hep birlikte fotograf cektirmislerdi, ogretmen her birini

bir fotograf almaya ikna etmeye calisiyordu. " Dusunun, buyudugunuz

zaman bu fotografa bakip 'Bu Jennifer, o avukat,' veya 'bu Michael, o

doktor' demek ne kadar guzel olur"

Sinifin arkasindan zayif bir ses cinlar "Ve bu ogretmen, o oldu."

--------------

Cocuklar ogle yemegi icin Katolik ilkokulunun kafeteryasinda siraya

girmislerdi. Masanin basinda buyuk bir elma yigini vardi, rahibe bir

not yazip elma tepsisinin uzerine asmisti:

"Sadece BIR tane alin. Tanri izliyor"

Sirada biraz daha ilerleyince, masanin diger ucunda buyuk bir

cukulatali corek yigini vardi.

Bir cocuk not yazmisti, "Istediginiz kadar alin. Tanri elmalari

gozluyor"

------------------------------------------------

BU OLAY OLMUŞ!!!
    Saygıdeğer Hakim Bey..

Saygılarımla size açiklama özgürlügümü kullanarak bazi seyleri bildirmek
    istiyorum

Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz.. Su günlerde askerliğe çağırılacağım.Yasım 24 ve 44 yasında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var 25 yasında.Babam ise bu bahs etmis oldugum kizi ile evlendi. Böylelikle Babam, karimin kizi ile evlendigi icin damadim olmus oldu. Bunun üzerine kizim da üvey annem olmus oldu babamla evlendigi icin.. Hanimimin ve benim gecen sene bir oglumuz oldu. Oglum hanimimin kizinin erkek kardesi oldu, ayni zamanda Babamin da enistesi.

Birde üveyannemin erkek kardesi oldugu icin dayi oldu. Anliyacaginiz benim oglum benim dayim oldu.Babamin esi sene sonunda dünyaya bir erkek cocugu getirdi.O babamin oglu oldugu icin benimde erkek kardesim, ve de kizimin oglu oldugu icin de torunum. Yani beni torunumun erkek kardesiyim. Ayrica bir Annenin evladinin babasi esi olduguna göre bende Esimin Kizinin babasiyim vede kizimin erkek cocugunun erkek kardesiyim.

Kisacasi kendimin büyükbabasiyim. Sayin Savci bey sizden ricam beni Askerlik görevimden azletmenizdir, siz de biliyorsunuz ki kanunlarimizda Baba, Ogul ve Torun ayni zamanda askerlik yapamazlar.. Saygilarimla..

Not: Pskolojik rahatsizliklardan ve !)Ailedeki dengesizliklerden dolayi bu genc adam askerlikten men edilmistir.. (Dosyasina bu sekilde islenmis..)

----------------------------------------------

Adamin biri evine gelir ve posta kutusunda telefon faturasini görür. Bir bakar ki 3 milyar küsür lira fatura. Beyninden vurulmusa döner. Hemen ayrintili fatura ister. Fatura gelir. Aranan bütün numaralar adamin arkadaslarina ve dostlarina aittir.

Adam :

-"Bu nasil olur? Ödeyecegiz mecburen" der.

O sirada gözü papaganina takilir. Bir an tereddüt eder.

-"Yok canim hayvancagizin günahini aliyorum" der içinden ama süphe de devam etmektedir.

-"Ya yapmissa", "Yok, yok yapmamistir...."

Gece papagani gözlemeye karar verir. Papagan kafesinden çikar ve telefonun basina gidip rehberi açar, adamin arkadaslarini tek tek arayip saatlerce konusmaya baslar.Adam sinirden çildirmis bir sekilde papagani yakalar ve kanatlarindan duvara çiviler. Papagan çarmiha gerilmis bir vaziyette duvarda asili kalmistir. Adam sinirle papagani azarlar;

- "Bir hafta burada asili kal da aklin basina gelsin. Çek bakalim cezani !"

Adam gider. Papagan bir bakar karsi duvarda çarmiha gerilmiş Isa durmakta.

Hemen muhabbete koyulur;

- "Birader sen ne kadardir buradasin?"

- "2000 yildir buradayim" der Isa.

Papagan hayretler içinde kalmistir;

- "Ohaaaa!.. Nereyi aradin lan öyle?"

-----------------------------------------------

bi gün ömer sevgilisi ayşeyle dışarı gezmeye çıkarlar ömer ayşeyi ailesi ile tanıştırmak için evine götürmek ister ve ayşe kabul eder ayşe heycanlıdr:D eve vardıklarında öemrin ailseinden bi canlı kul bulunmamaktadır ömer sevgilisi ayşeyi içeri davet eder oturmasını söyler bu esnada bende içecek bişiler getireyim bekleyelim annemi gelir nasıl olsa der:D ömer kolaları döküp sevgilisi olan ayşeye ikram edr ve bi bardağıda kendine alır:D kolalarını yavaş yavaş yudumlamaya başladıktan sonra ömerin birden başı gözü dönmeye başlar ve bayılır sevgilisi bu duruma oldukça üzüldükten sonra gözüm ablaya mektp yazmaya karar verir ve durumu size anlattığım gibi yazar ve gözüm ablaya sorar gözüm abla ben ömere ne yaptım ömere ne oldu diyee:D gözüm abla mektuba acilen cvp verir a benim saf kızım annen seni kadir gecesimi doğurdu....:)))

Alıntıdır*

beğendiyseniz daha var nese:

2. Unforgiven

Unforgiven Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cocuklar hep birlikte fotograf cektirmislerdi, ogretmen her birini

bir fotograf almaya ikna etmeye calisiyordu. " Dusunun, buyudugunuz

zaman bu fotografa bakip 'Bu Jennifer, o avukat,' veya 'bu Michael, o

doktor' demek ne kadar guzel olur"

Sinifin arkasindan zayif bir ses cinlar "Ve bu ogretmen, o öldu." :mrgreen:

3. CherryBrandy

CherryBrandy   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    makara: makara:

Daha isterük :starving: :starving:

4. pink3434

pink3434 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  5. Extrowe

Extrowe   gamer rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Süper olmuş ellerine sağlık :lol:

6. Guernica

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    öğrenci
    hemen geliyore makara:

7. Cryolite

Cryolite Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hepsi güzelmiş :P daha isteriz

8. Guernica

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    öğrenci
    diğerleri hep dandik yeni siteleri dolaşıyorum güzel denk gelirse koyarım :muck: