1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Komik Diyaloglar:D

1. GriffinHeart

GriffinHeart Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    geçenlerde tekel büfesi sahibi olan ferit isimli arkadaşımız,çırağını para bozdurmaya gönderir..çırak,hemen aşağıdaki benzincide çalışan arkadaşının yanına gider parayı bozdurmak için..bir on dakika sonra gelir bu.

-ya ferit abi,benim pompacı yoktu orda.diğerlerine bozdurmak istemedim.akşama seni benim pompacıyla tanıştırırım.parayı verirsin o bozar.

-höayt bir de üstüne para mı vericez hüleea!
    ------

iş yerinde laboratuar personeli ve departman müdürü arasında ellerine ulaşan yeni malzemenin nitelikleri üzerine bir konuşma geçmektedir.
    müdür, mamulün detaylı şekilde analiz edilmesi gerektiğini söylerken laborant "ya abi gerek yok şöyle böyledir" diye sallamaktadır. müdür şaka yollu kızarak "lan nerden biliyosun nasıl görüosun" der. abinin cevabı "usta olduk artık bilebiliyoruz" şeklinde olur. müdür iyice kızar
    - lan bırak ustayı, sektörün en kompetan adamını getirsen neyi görür biliyo musun?
    - ??
    - aha bunu 0o000 [ben görmeyeyim diye de diğer eliyle hareket çeken elini kapatıyor]

-------------

-tarihim iyidir,boşuna demedim sana..
    -başka iz bırakan padişah var mı aklında?..
    -istanbul'u alan fatih mesela..bizans'tan almış..yılı 1800'lü yıllardı ama tam tarihini çıkaramadım..
    -19.yüzyıl yani..bir de o gemileri getirme meselesi var zor yoldan hani?..
    -evet bir gece vakti ansızın kuşatıyorlar..gemiler çanakkale'den yola çıkıyor,boğaz'a girip kuşatıyorlar..

--------------

elinde süs köpeğiyle gezintiye çıkan kıza
    -ba ba ba maymuna bak
    -o maymun değil cahil
    -anaaa maymun konuştu lan

---------------

ankara metrosunda....
    - oruç tutarken sigara içilir.
    - kim diyor?
    - ben.. oruç tutmak yememek içmemek değil mi? nasıl olsa sokakta ağzımıza toz, kir, egzoz dumanı giriyor. sigara karnımızı doyurmadığına göre içilebilir. bilmiyosan oruç tutmayı tutma kardeşim...

------------------

yer: sınıf
    ders:tarih
    öğretmen: benim büyük dedem şair nedim hayranıymış çocuklar..o yüzden ismimi nedim koymuş..
    öğrenci: hocam, iyi ki dedeniz goethe hayranı diilmiş yanii..

-------------------

süslenilmiş taksime gidilecektir. bakkala pil almak için girilir.
    trustno1: teşekkür ederim ii günler...
    bakkal: hayırlı işler
    trustno1: hödö???

-------------------

malesef bunu da yaşadık:
    abla-ya hani bir iki üç yapan şey vardı
    nasy-hııı????
    abla-hani artı eksi de yapıyor
    nasy-......
    abla- bulduuuuuuuum!!hesap makinesiii
    ben yıkıldım tabi bu aradaa!!

-------------------

yer:inşaat fakültesi yolu

dersten çıkmış yürümekteyiz ve inşaat fakültesinin önünde kepçeler falan var kazılıyor.

a:nolmuş buraya ya?ne yapıyorlar yine?

b:ders yapıyordur onlar boşver.

------------------

camel: abi senin mal kaç santim?
    zenci: küçük ya
    camel: söyle olum n'olacak?
    zenci: 18 19 santim, seninki ne kadar?
    camel: (altta kalmamak için) 21 22 santim var.
    zenci: çüşş olum. peki seninki kalkınca kaç santim oluyor?
    camel: ...!

----------------------

-pardon, maça mı gidiyosunuz?
    -evet...
    -nasıl gidebilirim acaba stadyuma?
    -burdan metroya biniyorsunuz, ulus durağında iniyorsunuz. zaten çıkışta yazar, stadyum çıkışı diye...
    -stadyumun içine mi çıkıyo?
    -?!

--------------------

dışarıda havayi fişey atılmaktadır.
    n:sanırım birileri gökkuşağı patlatıyor.
    m:?????muhahahahaha

--------------------

yer ağzına kadar dolu bir sınıf;
    öğrenci içeride ders olan sınıfın kapısını aralar hocaya seslenir
    ö:hocam derse girmiycem de, şu ödevleri vericektim.
    h:yukarıda masama neden bırakmadın
    ö:elinize vermek daha güzel olur dedim hocam
    sınıfhaa!!!

------------------

iki genç sınıftan çıkar tuvaletlere yönelirler ancak ellerinde çantalar tuvalette yere koymayı de içlerine sindiremezler, gençlerden biri tüm temiz duygularıyla çantalara bakarak yanlış cümleyi kurar;
    -şimdi sen benimkini tut ben yapiyim sonra da ben seninkini tutarken sen yaparsın
    -?!?!?!

------------------

mekan: odtü minübüsü, kampüs girişi

starring: otomatik kapı (o.k.)
    otomatik kapı'nın ev arkadaşı (a)
    kimlik kontolü yapan güvenlik görevlisi (o.ç.)

-------------- flashback --------------------
    otomatik kapı'nın arkadaşı, odtü'de okuyan kız arkadaşını ziyaret edebilmek içün, bilgisayar başında 'nası yaparım da odtü kampüsüne girebilebilirim' konulu bir araştırma yaparken ekşi sözlük'te 'odtü kampüsüne giriş taktikleri' başlığında iki entry okur.kafasının üstüne bir ampul yanar.
    ------------- /flashback --------------------

o.k. : olm kesin yakalancaz lan yemiycekler bu sefer bak. zaten adam gel git tanıdı bizi mk, görür görmez inin diycek bakmıycak bile kimliklere...
    a : abi heycan yapma tamam.. adamlar boşuna mı yazmış o entrileri oraya, bir bildikleri var heralde.
    o.k. : nası lan? sen ekşi'de mi okudun bu salaklığı? aha geldik işte nizamiyeye.. allahım sen soktun sen çıkar yarabbim..

o.ç. dolmuşa biner; "evet hanımlar beyler kimlikleri görelim, hadi hobaa" der. olaylar gelişir

a : (ben her akşam odtü'ye girerim, kimlik kontolü benim için sıradan bir mevzudur ayaklarında) işte abi şöyleydi de böyleydi de bıdıbıdıbikbik
    o.k. : hadi ya vay anasını be abi be kılyüntüy
    o.ç. : (ön tarafın kimliklerine baktıktan sonra arkaya döner) evet hocam kimlikler lütfen
    a: (aa, çıkarmamış mıyım ben kimliği. neyse hemen çıkarayım da göstereyim sen de git bari tadında) tabi hocam

der ve cüzdanının siyah şeffaf plastik kaplı bölümüne yerleştirdiği 'top kek' (evet bildiğimiz eti top kek) ambalajını görevliye gösterir. aynı anda otomatik kapı da (yine cüzdanın şeffaf bir bölümüne yerleştirilmiş kupa sekizlisini uzatmaktadır. görevli biraz bakar, sonra içeri doğru bir adım atar. yakından bakar..

o.ç. : ne bu?
    a (yüzü kırmızıdan mora, eflatundan yeşile değişen renklerdee) : eööö
    o.ç. : ne bu ?!?
    a : top kek..
    o.ç. (mavi ekran) : ?!?
    a (içinde bulunduğu durumun garipliğine ilaveten, battı balık yan gider diyerekten) : ister misiniz? (der ve çantasından top kek çıkarır, adama uzatır)
    o.ç. : ?!?!?!?!?!?!!! (yavaşça otomatik kapı'ya döner. hala mal gibi kupa sekizlisini göstermekte olan otomatik kapı'ya bakar. kupa sekizlisine bakar. otomatik kapı'ya bakar)
    o.k. : ?!?
    o.ç. : giremezsiniz (der ve elinde top kek uzatmakta olan embesile döner)
    a : (dibe vurmanın verdiği rahatlık, rezilliğin getirdiği ne yapacağını bilemezlik ve ezelden gelipp ebede giden 'espri yapayım komik olayım' şımarıklığıyla diyaloğa son noktayı koyar) bi biskrem versem?

-------------------------------

şeker hastalarına ilk bu hastalığa yakalandıkları zaman mümesiller ilacın nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verirler.bugün şahit olduğum olay.
    mümessil hararetli hararetli anlatır(zaten ona bunu anlatmaktan gına gelmiştir)
    hastamız ise sakin sakin dinler ama dinlemiş olmasına rağmen hep anlatılan yerlerden sorar.
    h:şimdi ben bunu neremden sokucam
    m:beyfendi bakın şimdi kapağınızın 3parmak üstünden(burda diz kağaından bahsediyor)ve aynı zamanda delikten 5parmak yana(göbek deliği) sokup yapın sonra içinizden(asla sesli olmazmış gibi)5e kadar sayın ve çıkartın.
    heki saymazsam
    m:yok saycaksınız işiniz bitincede geri kalanı dolaba koyun
    h:tahta dolaba mı?
    m:hayır buzdolabınıza
    h:neresine?
    m:yumurtalıklarına
    biz:dumur!

----------------

üsküdar-küplüce minibüs hattı. bir kişi fiyatı 0.80ytl.

arka sıralardan bir adam: kaptan 1 ytl vermiştik üstü gelmedi hala.
    arkadaş(yüksek sesle): aman kalmasın.

2. ZikywaL

ZikywaL Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ÖğReNcİ
    ilki güzeldi diğerlerini pek okuyasım gelmedi :mrgreen:

saol yinede