Kolot: 2010'da adayım
Beşiktaş eski futbol şubesi sorumlusu Celalettin Kolot, 2010 yılındaki olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı. Kolot, kulübün Yıldırım Demirören'in yönetiminde kalite ve değer kaybettiğini öne sürdü.
- Resim Silinmiş.
Beşiktaş eski futbol şubesi sorumlusu Celalettin Kolot, 2010 yılındaki olağan seçimli genel kurulda başkanlığa aday olacağını açıkladı.
Beşiktaş'ın Yıldırım Demirören başkanlığı döneminde değer kaybettiğini savunan Kolot, kulübü yeniden eski saygınlığına kavuşturmak için aday olacağını ifade etti.
Kolot, "20 yılı aşkın süredir kulübün içinde olan biri olarak izlediğim mali kongrede, Beşiktaş'ın değerinin ve kalitesinin bu kadar düşeceğini tahmin etmezdim. Kulübümüzün bir çok önde gelen ismi küstürülmüş. Kulübün önemli isimlerinin bir çoğu kongrede yok. Ortaya çıkan manzara çok ürkütücü. Son 12 yılda 1 şampiyonluğumuz var ve Demirören başkanlığında futbol takımının geldiği durum ortada" diye konuştu.
"BAŞARININ PARA İLE OLACAĞINA İNANMIYORUM"
Kolot, Yıldırım Demirören'in kulübe verdiği 30 milyon dolarlık borcun kendisini korkutmadığını belirterek "Beşiktaş'ın gücü herkesin borcunu ödemeye yeter" dedi.
Kolot, "Ben kalitenin ve başarının para ile olacağına inanmıyorum. Eğer öyle olsaydı Demirören'in verdiği paralardan sonra kulübümüz bu durumda olmazdı. Mali kongrede keşke 2012 ve 2017 yılına kadar olan bütçelerini de açıklasalardı. Kırdırılan gelirler, uzun vadeli ödemeler açıklanmıyor. 2010 yılında benim başkanlığımda yeni ve kaliteli bir yönetimle Beşiktaş'ı eski saygınlığına kavuşturacağıma inanıyorum" şeklinde konuştu.
Demirören'e inanarak yönetimine girdiğini ancak Beşiktaş'ın başarısı için rahat çalışma ortamı bulamadığını belirten Kolot, kulüp yönetimine talip olmasının nedenlerini anlattı.
Kolot, "İçimdeki Beşiktaş sevgisini atamayacağıma göre, yeni bir yönetim kurulu ile bu olumsuz durumdan kulübümüzü çıkarmak istiyorum. Seçim için henüz bir hazırlığım yok ama eminim şimdiki yönetimden daha iyi bir kadro kurarım. Beşiktaş'ı içinde bulunduğu kalitesiz ve olumsuz durumdan kurtarmak için elimden geleni yapacağım" diye konuştu.
Kolot, 28 Ocak 2007 tarihinde yapılan son seçimde Yıldırım Demirören'in listesinde yer almış, ancak 17 Eylül 2007 tarihinde görevinden istifa etmişti.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt