arkadaşlar ortaokul çağlarımda bulduğum kolay herkezin hiçbir kriptoya sahip olmadan yazıp okuya bileceği bir yazı şifreleme yolu anlatacağım
gece gece nerden çıktı demeyin can sıkıntısı işte :D
bu formül tamamen bana aittir belki birgün işinize yarar
öncelikle türkçede genel olarak harfler yazıldıkları gibi okunurlar
harfler ve rakamların bireşmesinden olsuşan bir yöntemdir
bundan yola çıkarak bazı harflerin rakamların ilk harfi temsil ettiği var sayılarak
örnek : a = ( 6 ) altı burda yazılan rakamı okurken o rakamın ilk harfi o kelimede o rakamın olduğu yere konulur,bazı harflerinde rakam karşılığı yoktur olmayan harf olduğu gibi yazılır
aralarındaki + işaretleri ise bir birinin devamı olduğunu belirtir +'nın bittiği harf o kelimenin son harfidir

GÜNAYDIN = G+3+N+6+7+9+2+N

EXTRALOOB = 50+X+T+R+6+L+30+30+5

bugün hava çok soğuk = 5+3+g+3+n h+6+v+6 c+30+40 8+30+g+3+40

anlamadığınız yer olursa yardımcı olabilirim

hadi çözün bakalım 50+N 8+50+V+9+2+G+2+M 8+2+T+50 5+3+R+6+8+2

bakalım kim çözebilecek

seni seviyorum gibi bişey yazmıssın fakat neyi şifreliceksin bu yazılar ile :)) özel görevlerin felan mı derin devletten misin :D:D Yoksa ergekoncu musun neyi şifrelemeye calısıyosun sen :))

peh bunları biz çömezken yapardık bence sevinme ben buldum die bende biz kızdan öğrendim oda arkadaşsından oda annesi cart curt ...xD şimdi sıralar yeni ve temiz olunca adını bile yazsan kopya muamelesi görüosun xd

e = 2 s = 10
x = 3 v = 11
t = 4 i = 12
r = 5 y = 13
a = 6 u = 14
l = 7 m = 15
o = 8
b= 9

````````````````````

2+3+4+5+6+7+8+8+9 10+2+11+12+13+8+5+14+15 = extraloobu seviyorum 8)

her rakama alfabedeki sırasını verirseniz daha rahat anlarsınız a=1 b=2 gibi bence daha kolay anlayabilirsiniz

arkadaşlar ben kimseye kopya çeksin yada bu benim kopya yöntemim falan dedimmi
bir zamanlar yazıları şifrelemek için bulduğum basitbir şifre yöntemi ayrıca şu işe bu işe yarar falanda demedim siz ancak kopya işine yarayacağını düşündünüz bu sizin fikriniz

Onu bu şekil yapıyorlar. Ama saçma. Daha alfabeyi ezbere bilmeyen vardır. Alfabeyi ezbere bilsek bile sayıları ezberi bilemeyiz. E alfabeyi biliyoruz yeterli diyorsunuz siz şimdi. :D Peki alfabeyi biliyorsun yanındaki 4 3 2 5 6 söyleyecek sen onları a1 b2 c3 diye saya saya giderken zil çalar. :D Kısacası Uç, Silgi, Tahta, Sıra. :P Vazgeçilmez kopya aletlerim. :D

Bu siteyi çok seviyorum. 8)

SePPuKu demiş ki:
Onu bu şekil yapıyorlar. Ama saçma. Daha alfabeyi ezbere bilmeyen vardır. Alfabeyi ezbere bilsek bile sayıları ezberi bilemeyiz. E alfabeyi biliyoruz yeterli diyorsunuz siz şimdi. :D Peki alfabeyi biliyorsun yanındaki 4 3 2 5 6 söyleyecek sen onları a1 b2 c3 diye saya saya giderken zil çalar. :D Kısacası Uç, Silgi, Tahta, Sıra. :P Vazgeçilmez kopya aletlerim. :D

Bu siteyi çok seviyorum. 8)
arkadaşım valla pes herkezin kafası bu konuda kopya çekmeye çalışıyor
ayrıca bu yazmak için konuşmak için değil konuşmak için istiyorsan sana kuş dilini tavsiye ederim çok basittir öğrenmesi
ayrıca rakamları ezbere bilmene gerek yok o rakamı okurken ilk harfi o rakamın yerine geçer
alfebe örneği veren arkdaş alfabeyi ezbere bilmeyen arkadşlarda vardır ama bu yöntemde hiçbir kripto kullanmana gerekyok

Yukarı Alt