Kod adı Delgado
Bobo, Tello ve Fink'in formunun sırrı ortaya çıktı; Arjantinli'nin geri dönüşü! Ernst ve Ferrari dışındaki yabancıları uykudan uyandırmak isteyen Denizli'nin, Delgado'nun dönüşünü koz olarak kullandığı, Bobo, Fink ve Tello'da son haftalarda gözlenen çıkışta bunun rol oynadığı ortaya çıktı.

Devre arasında gönderilecekler listesinde isimleri bulunan Tello, Bobo ve Fink’te son haftalarda gözlenen performans sıçramasının nedeni ortaya çıktı. Bu sonucun altında, Mustafa Denizli’nin bilinçli bir planının yattığı belirlendi. Nasıl mı?
Mustafa Denizli, 3 Ekim’de oynanan Denizlispor maçının ardından Başkan Yıldırım Demirören ile özel bir görüşme yaptı. Başkan, “Mustafa hoca takımın bu kötü gidişatı nasıl ve ne zaman sona erecek. Artık bıçak kemiğe dayandı” deyince, tecrübeli hoca “Sayın Başkan, takımdaki yabancılardan Ernst ve Ferrari dışında kendini öne çıkaran biri yok. Hepsi sıradanlaştı. Eğer bu durum sürerse bir düzelme olmaz. Ancak ben bunun için buradayım ve nasıl değiştireceğimi iyi biliyorum. Bunu Delgado ile yapacağım” dedi. Başkan şaşkınlıkla, oynamayan bir oyuncu ile nasıl yapacağını sordu. Denizli, 15. haftada anlarsınız” diyerek gülerek odadan ayrıldı.

Aba altından sopa gösterdi

Ve önceki gün Başkan ile bir araya gelen Mustafa Denizli, “İşte gördünüz Başkan, planım tuttu! O gün sizin yanınızdan ayrıldıktan sonra oyuncularımla bir toplantı yaptım ve ‘Delgado kısa süre sonra aramıza dönecek. Bu bize güç katacak’ dedim. O günden sonra yabancılar ‘acaba kim gidecek’ telaşına kapıldılar. Sorumluluk alıp kendilerini sadece futbola verdiler. Ernst ve Ferrari zaten aynı çizgideydiler, ama diğerleri forma yarışı için adeta birbirini yemeye başladı. Ve böylece bugünlere geldik. Operasyonun kod adı Delgado idi” dedi.

‘Bunun arkası da gelecek’

Denizli bununla da kalmadı, “Başkanım, bugüne kadar Nihat’tan hiç verim alamadım. Ama onu da kazanacağım. Yusuf geçen yıl şampiyonlukta büyük rol oynadı, ancak bugün için henüz o aşamada değil. Holosko zaten aramızda yok. Serdar Özkan’dan da hiç memnun değilim. Ama eğer bu şartlarda buralara gelebildiysek, herkesin aramıza iyi şekilde döndüğü an neler olabileceğini bir düşünün. Saha içi kadar kulübe de zenginleşecek. Bazı maçları yedek kulübesi ile kazanıyoruz. Oynayanlar kenara bakıp, yeri geldiğinde bir Delgado, bir Nobre, bir Yusuf, bir Nihat, bir Tabata’yı görünce kapasitesinin çok daha üstüne çıkacak. Bu da takımı uçuracak. Hiç merak etmeyin, bu hafta sonu lider, sezon bitince de yine çifte kupayı kaldırmış oluruz” dedi.​

Yukarı Alt