Liberlitas demiş ki:
Bugün gittim doktora ve incelemenin ardından vurmadan kaynaklanan bir şeyin olmadığını , hayalarımdaki damarlarda şişme olduğunu , bunun sperm sayısını azalttığını ve yumurtalıkların beslenmesini önlediğini ve ayrıyetten ağrı yaptığını söyledi doktor . Renk bozukluğunda bir şey olmayacağını söyledi çünkü herkeste aynı renk olmazmış . Cumartesi günü sperm örneği vereceğim ve tahlile gireceğim bunun sonucunda tam sonuç ortaya çıkacak eğer sperm sayımda ciddi azalma söz konusu olursa küçük bir ameliyatla o damar şişkinliği giderilecek . :wink1:
g.olsun :)

ChrsNYC demiş ki:
Liberlitas demiş ki:
Bugün gittim doktora ve incelemenin ardından vurmadan kaynaklanan bir şeyin olmadığını , hayalarımdaki damarlarda şişme olduğunu , bunun sperm sayısını azalttığını ve yumurtalıkların beslenmesini önlediğini ve ayrıyetten ağrı yaptığını söyledi doktor . Renk bozukluğunda bir şey olmayacağını söyledi çünkü herkeste aynı renk olmazmış . Cumartesi günü sperm örneği vereceğim ve tahlile gireceğim bunun sonucunda tam sonuç ortaya çıkacak eğer sperm sayımda ciddi azalma söz konusu olursa küçük bir ameliyatla o damar şişkinliği giderilecek . :wink1:
g.olsun :)
Teşekkür ederim :wink1:

Radyoloji Raporu
SKROTAL US ve RENKLİ DOPPLER US
Her iki testis skrotum içindedir .
Testis boyutları normal sınırları içindedir .
Eko yapıları homojen olup kitle içermemektedirler .
Sol epididim normal olarak değerlendirilmiştir .
Skrotal sıvı her iki tarafta fizyolojik miktardadır .
Her iki testisin arteriyel / venöz kanlanması simetrik ve normal olarak izlenmektedir .
Neovaskülarizasyon bulgusu saptanmamıştır .
Sağ epididim başında 10*6 mm boyutunda kis izlenmiştir .
Solda pelksus panfinipormis ve venlerdinde dilatasyon gözlenmiş olup valsalva manevrası esnasında reflü akımları dikkati çekmiştir .
SONUÇ : Solda greyd 1 varikosel.
Sağ epididim başında kist .
Saygılarımla ...
Dr.MURAT BAŞARAN
Radyoloji Uzmanı

Evet beyler röntgen çekimleri sonlandı sperm tahlili halan sürüyor onun sonucunda ameliyat kararı alınabilir . ALLah tüm rahatsızlara acil şifa versin .

Mopneet

geçmiş olsun bro yanlız o bolgeye dikkat et biz futbol oynarken bile başlangıctan şeylere dikkat diyoruz cünkü bir arkadaşımız ameliyat oldu bunun yüzünden :thumbsup:

Misproject

Buralıyım
RoyalFlush demiş ki:
Hmm gereksiz olduğunu sanmıyorum.Tuvalette sorun çekmiyorsan birşey yoktur ki o kadar kolay değildir kısır kalmak :wink1: .Ama zannetmiyorum burada bir doktor olduğunu.Tıp ile ilgili forumlar bulursan oraya bir yaz.Veya bir doktora görün.En doğru bilgiyi onlar verir.
+1

Evet Sperm sayısı yetersiz bulundu ameliyat kararı alındı . 1 ay sonra tekrar tahlil var ve şubat ayında ameliyata giriyorum . Herkese ilgisinden dolayı teşekkürler . :wink1:

sperm tahlili yapıldı ve ultrasonada girdim . Tahlil sonuçlarında içerdiği madde miktarı falan her şey var hiçbiri değerin altında değil lakin 1ml. da 16 milyon sperm bulunuyor , normal şartlarda 1ml. da 20 milyon ve üzeri bulunması gerekiyormuş bu yüzden ameliyat olacağım . Kistin madde miktarını düşürdüğündne dolayı :wink1: Ve bir şey soracam bir kısırlık olsa o tahlil sonucundan veya ultrason radyoloji sonucundan belli olurdu değil mi ? :roll:

Ben sanmıyorum kısırlık bu şekilde olamaz.Tabi bu bi tahmin en yakın zamanda bir doktora görünmende fayda var arkadaşım bunda utanılacak bişey yok sağlık sonuçta.
Konuya gülme pahasına cevap yazan arkadaşlar lütfen ciddiye alınmak istiyorsanız ciddiye alın.

Hayatım boyunca cinsel organıma yediğim top sert top sayısı 7-9 arası vardır.Çok acı çektim ama teyzelerimizin ''İşe geçer'' yöntemini uyguladım bir sorun olmadı.Galiba gercekten çok fena bir darbe yemişsin,çok geçmiş olsun,ameliyat olucam postunu görünce gerçekten şok oldum.Tırstım ben şimdi bi ürolog gitsekmi....

Sorunumun bir çarpmayla yada darbeyle olmadığını uzm. Dr. Timuçin bey bildirdi zaten çarptığımda 1 2 gün sızlar ve geçermiş benimki sadece değişik bir rahatsızlıkmış Damar sertleşmesi farklı bir değişle kist varmış o yok edilecek sadece . :roll:

Yukarı Alt